Květy války

• Čína Jin ling shi san chai (více)

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

chelseaman22

Tak si Bale podruhé zahrál bezďáka. Touhle rolí to ale asi na Cenu Akademie nedotáhne. Jednoduše to bylo NUDNÉ, a to vážně kurevsky hodně. Bohudíky, že Čína a celá jihovýchodní Asie je dosti daleko - ten jejich jazyk je tak uřvanej, že lomíte rukama, proč že to někdo nenadabuje. Jen dvě scény stály za to, a to: Scéna, kdy Bale v kněžském rouše vyhání Japončíky a b) Situace, kdy malej pinpongáč prosí, aby mohl jít za holčičku. 62% Celosvětový výdělek k 8. 11. 2012: $95,311,434 ()

Saraph

Pěkný zážitek a rozhodně jedno z nejlepších děl s Balem v hlavní roli! To, jak se z ožraly a Indiana Jonese vyváleného v mouce stal kněz, to prostě dojímá. Ještě bych rád věděl, co se stalo s těmi "společnicemi". ()

Woody77

Pekny pribeh ktory vo mne zanechal stopu blenu v ustach ked si clovek predstavi to utrpenie ktore sprevadza kazdy vojnovy konflikt. Je smutne ze sme nepoucitelny a aj v dnesnej dobe tu mame nabeh na konflikt viac nez lokalneho vyznamu . Podobne ako aj film Útěk z Huang Shi sa vyznacoval zachranov deti v okupovanej Cine.Osobne je mi velmi smutno z toho co som videl avsak minulost clovek nezmeni a ukrutnosti sa diali , deju a diat budu !!! Z kazdeho takehoto filmu by si malo ludstvo zobrat to memento a sa opytat samo seba ci toto vsetko nie je cesta do pekla!!! Ja sam chcem iba pokoj a mier pre svoje deti aby ...... Velmi silny a smutny pribeh !!! Otazka je ci som ho chcel spoznat ! V kazdom pripade technicky , dejovo a herecky je na vysokej urovni ! ()

farmnf

Velmi koukatelný čínský válečák s dokonalými bojovými scénami a neobvyklým dojemným příběhem. Hudba i kamera na jedničku. Ovšem něco tu skřípe. 1) Přerod amerického alkoholika funebráka v hrdinu a charaktera je tak málo pravděpodobný jako viditelnost zatmění slunce v 1:30 v noci 2) Hrdinství majora Li nezpochybňuji ale předvídání jeho konce a odpálení nálože je stejně málo pravděpodobné jako bod 1. 3) Charakter a dobrá povaha Nanjinských kurev a jejich smysl pro sebeobětování je na tom stejně jako bod 1. Suma sumárum, kdyby to točili číňani bez vlivu debilní americké produkce, byl by to moc hezký film. ()

danco123

Tak film som si chcel hlavne pozrieť kvôli tomu, že v ňom hrá Christian Bale, inak by som si ho pravdepodobne tak skoro ani nepozrel. Je vidno, že Bale berie každú ponuku, ktorá mu príde pod "ruku". Úloha falošného kňaza mu pasuje a zosobnil sa s ňou naozaj skvele. Čínske prostitútky krásne, ale to film nedokáže spraviť dokonalým. Možno niekoho film ohúril, ale pre mňa je to len slabý priemer. Neviem, možno že som už tak rozhýčkaný TOP filmami, že neviem oceniť tieto slabšie filmy. ()

Johnny.ARN

Dva a pol hodinový nudný čínsky film, ktorý paradoxne nadchne a poteší snáď všetkých divákov. Viac,či menej. Bale perfektný, charakterový prerod očividný, vysoko uveriteľná postava. Čínske prostitútky prekrásne, boje v uliciach realistické s perfektným prevedením. Film, ktorý asi nesadne každému, ale oplatí sa ho vidieť. Kratšia minutáž a o jednu bitku viac, bola by štvorka. 3 z 5 ()

DaUr

Guilty pleasure. Nebudu tenhle film nijak zvlášť obhajovat, protože dokážu plně pochopit proč se někomu nemusel líbit, ale... já z něj za celých dvě a půl hodiny nemohl spustit oči. Celá recenze zde. ()

tnp101

Vizuálně impozantní (ta kamera!) kýč. Sice to kromě povedených akčních scén ještě jakž takž zachraňuje Christian Bale, ale jinak jde o neskutečně vlezlou a naprosto umělou ždímačku emocí - kolega J*A*S*M správně naznačil, že to jsou takové "Lidice" na druhou. Na rozdíl od nich ale nemohu tvrdit, že bych se nudil, a to je na téměř 150 minutový film úspěch sám o sobě. ()

lennyd

John Miller (Christian Bale), se ukryje před japonskými vojsky v katedrále uprostřed Čínského Nankingu. Kromě něj, ministranta a skupiny jeptišek-studentek se zde ukryje také skupinka prostitutek se známého nevěstince. I přes odlišný pohled na cokoliv musí nesourodá skupina najít společnou řeč, aby dokázala přežít uprostřed válečného chaosu... Jako film docela dobrý - až na jednu drobnost, která se bohužel stává u asijských filmů tradicí - pokud film nemá více jak dvě hodiny, tak je brán jako krátkometrážní, a není třeba o něm nijak mluvit. A stejně tak tento - být o hodinku kratší by mu vůbec neuškodilo, a naopak bych si chrochtal blahem, jak se podařilo autorům skloubit západní a východní styl v jednom snímku, se zajímavou zápletkou i hereckým obsazením. Takhle ale bohužel film působil hodně roztahaným dojmem a spousta zcela zbytečných scén bohužel kazí jinak příjemný dojem z celého filmu. Plusem jsou ale rozhodně válečné scény - resp. ta jedna válečná scéna zobrazující (sebevražedný) útok čínských vojáků na japonský tank - ta byla naprosto skvělá. ()

Pavlínka9

7 let jse ten film odkládala.Jelikož nejsem "fanouškem" válečných filmů či prostě filmů s tématem války a těchto bojů. Bale byl bravurní. Ve filmu je obrovské množství silných momentů a je to tak syrové - tak jednoduše a výstižně znázorněné. Tak nelidské, necitlivé a tak syrově ukázané. Ty zpomalené záběry za to rozhodně stojí, krev a je to s podivem - ale mě tam toho patosu - jakože opravdu hodně patosu - ani tak moc nepřišlo :) :) Film byl pro mě velikým zážitkem a rozhodně mi něco dal a uvědomila jsem si znovu, že se mám opravdu jako prase v žitě.... ()

Trustme

Úžasné scény hrdinství jaké jen čínská historie a čínský film mohou nabídnout. Režijní génius Zhang Yimou rozpoutává obrazce vlastenectví, obětování a zůčtování s nepřáteli i minulostí své země. Film kombinuje geniální válečnou akci s poněkud vlekoucí se kostelní zápletkou a tušeným vyústěním. Technicko-umělecká stránka je jako vždy u mistra dokonalá. Epičnost a důraz na obětování a hrdinství vojáků jdoucích v řadě proti tanku mi způsobilo viditelné emoce. Záběry skrze kostelní barevné portály duhově obarvující temnotu rozbořeného Nankingu, válečný styl kamery a rytmika střihu, radost pohledět. Špičkový zvuk, díky kterému zde divák prožije tohle drama více "na tělo" a skvělá hudba posouvající slzy ven z kanálků při střeleckých scénách s majorem Li proti japonské přesile i jako zachránci ztraceného střevíčku. ()

Eleanor05

Skvělý Christian Bale v silném příběhu, který se ale dal natočit mnohem zábavněji. První hodina filmu je výborná, ale ke konci se snímek totálně zpomalí a rozklíží v slzách dojetí všech zúčastněných, proto "jen" 3*. ()

0lie

Slabší čtyři..Bojové scény jsou úchvatné a Bale, jako kněz spasitel ucházející škoda jen, že to pro evropské publikem není trošku sestříhané.. ()

lucascus

Uchvatná podívaný, s perfektním Balem v hlavní roli, ovšem ani čínské herecké obsazení nezůstává pozadu. Historie o pádu Nankingu mi až do této chvíle zůstavala utajena, nyní mi ji tento více než dobrý film přiblížil, a přestože by se mohlo zdát, že se jedná o místy téměř kýčovitou podívanou, která má za úkol vyždímat slzy ctěných diváků, opak je pravdou. Nankingský masakr byl opravdu tak krutý (ne-li ještě víc), ženy byly opravdu znásilňovány a mordovány, vojáci neměli s nikým slitování. Jedinou menší vadou na kráse je možná až příliš dlouhá stopáž, ovšem to se dá prominout, vše ostatní je totiž prostě dobré. A čínská kinematografie mě v poslední době nepřestává překvapovat. ()

Ceres

Zhang Yimou si tentokrát vzal do parády jednu z nespočet zvěrstev, kterou spáchali Japonci při okupaci jihovýchodní Ásie. Masakr na na čínském obyvatelstvu v městě Nanking. Velmi citlivě balancuje na pokraji hrůzných některých scén a krásných momentů, které svým umem Zhang filmu vtisknul. I když je film trošičku natáhnutý, tak stejně jsem asi poslední hodinu nevnímal čas. Celkově je to opět nádhera (také díky OST), Zhang mě snad nikdy nemůže zklamat. ()

D28

Zdanlivo nepravdepodobný príbeh bol podaný a zahraný tak, že som uverila.A nie len Christianovi, ktorému som bola pripravená nadŕžať-nebolo treba.A hoci mojim najobľúbenejším filmom od pána Zhanga zostane Klan lietajúcich dýk, nenudila som sa ani chvíľu, či už v uliciach zničeného mesta, či v tej zvláštnej spoločnosti žien a dievčat.Asi aj preto, lebo hrdinstvo s puškou v ruke je jednoznačné, kým na to nenápadné, "nebojové" sa často zabúda.A som veľmi vďačná za to, že na záverečnú party sme my-diváci pozvánku nedostali, po naservírovanom predjedle by sme hlavný chod ťažko zvládli. ()

V.Silver

Oproti Nanking Nanking slabší šálek čaje, co se vykreslení atmosféry v městě i zločinů Japonců týče, nicméně příběh byl zajímavý, na začátku dokonce i slušná akce, akorát mi tak nějak přišlo, že ten konec byl trochu nedotažený. Film měl skoro 2 a půl hodiny, ale v tomto případě by je těch 5 minut navíc asi už nezabilo. Jinak kamera hezká, Bale skvělý, i čínští a japonští herci přesvědčiví, já jsem spokojený, svůj velkorozpočtový spektákl jsem dostal, tak co ;) 75% ()

strelenaL

Pozvolné a pohodové vyprávění příběhu. Některé scény byly celkem brutální nebudu spoilerovat, koukněte na to sami. Já jsem uvítala spolupráci Christiana s povděkem. Dívala jsem se na film s velkým zaujetím a seděla přibitá k obrazovce. :) ()

JohnSmith

Další skvělá role pro Balea. Příběh plný lidských proměn v Japonci zpustošené Číně, kdy se z bezcharakterního hrobaře stane ochránce a zachránce a sobecké děvky se obětují pro cizí děti. Moc pěkné a k tomu skvěle natočené. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží