Květy války

• Čína Jin ling shi san chai (více)

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

Unixy

Nankingský masakr. Tak je nazvána historická událost, ale stejně i tak jde popsat tento film. Květy války sice nevycházejí z přesných historických událostí, ale zčásti nám přiblížily hrůzy druhé světové války, které člověku berou dech. Příběh ztroskotance, školaček a kurtizán napěchovaný akčními, romantickými a srdcervoucími scénami, toť film, u kterého jsem nešetřila slzami. ()

Likan7

Prázdný, přepálený velkofilm, který je ale naprosto prázdný a bez emocí, i když by je moc chtěl dojit. Těch holek mi bylo od začátku jedno a ani po těch 140 minutách se to nezměnilo. Zhang má očividně cit pro akci, protože jak se střílí, je na tom film mnohem lépe. Škoda, že tempo je většinou pomalejší než šnek a moc to tentokrát nezachraňuje ani Bale, který se sice snaží a předvádí svůj (vysoký) standart, ale všechno ostatní pokulhává. ()

ilovebritain

Říkejte si, co chcete, ale mně se to líbilo. Pokud si chcete užít skutečnou ubulenou limonádu, pusťte si Spielberga. Silné naturalistické válečné drama natočené pro změnu někým, kdo ví, co dělá. Poprvé za dlouhou dobu to není o nás bez nás, což vysoce oceňuji. Bale možná maličko přehrává, ale upřímně, mohlo být podstatně hůř. Pokud máte rádi válečné drama natočené bez příkras a přece lidsky, pak srdečně doporučuji. Pokud ale čekáte slzičky a Wiliamse, pak byste si měli ujasnit pojem válečné drama. ()

DavidWebb

Ajajaj. Ani nie tak, že čo si o tom myslieť, ale skôr ako to ohodnotiť....? V zásade, príbeh je vlastne celkom originálny aj dobrý a prevedenie tiež beriem. Ale asi v scenári (a minutáži) bude mačka vykopaná. Kurva, keď poviem že prvú hodinu som mal z tohto filmu koprivku tak to je ešte pekne povedané. Ten úvod je zbytočne rozťahaný a nehrať tam Xristiano tak to dosť možnáá aj možnáá vypnem. A na niektoré výrazové prostriedky (mimiku) aziatov a aziatiek si asi nezvyknem nikdy. Ono vlastne kým sa divák nedozvie o čo vo filme ide, tak nie je načo kukať. Ale dobre, počkal som si a záverečných 45? minút ma presvedčilo, že jedna hviezdička by bola ozaj nephér. Predsa len ma tie babenky dostali - aj tie, aj tie druhé. No, nie som z toho nasračky ale ani neľutujem, že som tomu venoval trocha času. Kurňá, niekedy tak potajomky rozmýšľam, ako by to s nejakou aziatkou keby som zabalansoval a .... ()

Oudee33

Ze startu dobrý ...vymakaný bojový scény a mělo to spád, ale po odkroucení toho mála co ze sebe vydali tvůrci vše se film mění v utahanou dvouapůlhodinovou směs lidských a zrůdných činů, která s sebou válka nese. Kratší stopáž by mi to utrpení mohla zkrátit. Konec byl přímo strašnej, hlavně aby už to měli pánové odškrtlý jako že splněno... Drama nedrama za 40%. ()

Zl0

Pozor, obsahuje alergény: moralizovanie, pátos, iracionálne správanie, zbytočné hrdinstvo, naivita! ..ak sa z uvedeného nezgrciate do niekoľkých minút, tak je to celkom dobrý film. Len škoda, že väčšina horeuvedených "lahôdok" príde ako hlavný chod v závere. ()

Zombiepod

Drsný a v prvom rade odlišný uhol pohľadu na vojnu v Číne, kde sa uprostred desivých udalostí dá nájsť aj priateľstvo, krása a odhodlanie. Premena pohrebáka Balea na kňaza telom i dušou pôsobí síce nehorázne hollywoodsky a gýčovo, ale v tomto prípade, uprostred silných emócií a bravúrnych výkonov, odpustiteľné. Neobyčajná vojnová dráma kladúca dôraz na "nebojujúce" postavy, kde aj bojové scény vyzerali fantasticky. /80%/ ()

Eilem

Pre mňa každopádne zaujímavé poňatie vojnovej tématiky tentokrát z ázie a hlavne s niečím novým! 7/10 ()

MarsVl

Moc jsem od toho nečekal, a když film začínal, tak se mi postava Christiana Bala moc nelíbila, i když patří mezi mé TOP herce, nicméně čím více se film chýlí ke konci, tím víc už víte co čekat. Konec je velmi smutný a procítěný, proto 5*. ()

Ajka1

Podle traileru by jeden čekal klasickou romanci z válečného prostředí a ono se z toho vyklubalo emočně vypjaté drama. Popravdě jsem se za celé 2 hodiny nebyla schopná odtrhnout od obrazovky. Přehršel patosus s přehledem vyvaužuje surovost drsných scén. Režisér se očividně snažil zobrazit hrůzy a zvěrstva z doby obsazování Nankingu co nejvěrohodněji, ale přitom stravitelně pro široké publikum. A povedlo se! Film byl po režijní a herecké stránce zvládnutý na výbornou, taktéž výprava a kostýmy. Divím se, že o něm nebylo nikde moc slyšet??? Je to škoda. Filmové překvapení roku. ()

GoustDog

Mám hrdinské filmy rád. Ale pouze v případě, že se hrdinství odehrává v kontextu něčeho, co zručně odkazuje na morální hodnoty; na to, co z lidí dělá tvory empatické a schopné myslet. Flowers of War je v tomto směru excelentní příklad. Je to film naprosto úchvatný po formální stránce. Je směsicí brutality, citů a poezie, kterou je třeba správně vnímat. Kontrast tu totiž hraje zásadní roli; neřeknu kýč, protože kýč znamená otravnost, okázalost či prostě nekvalitu. To, že určité chování postav tu není zrovna reálné, není podstatné. Tohle nemá být Vojín Ryan. Ale když už jsme u toho - válečné scény jsou tu přímo famózní. Dlouho jsem nic podobného neviděl. Christian Bale hraje dobře a s podivem do tónu tohoto snímku lehce zapadne. Souhlasím s tím, že jeho charakter je v počátku vyprávění dost mimo, tedy hloupě napsaný, ale to jsem byl schopen snímku poměrně brzy prominout. Yimou Zhang umí. ()

DJ Kritik

Citlivo natočený príbeh o Nanjing-u. O krutosti, odvahe a smrti. O tom, ako vychádzajú na povrch skryté vlastnosti človeka. Tento čínsky film, by mohol by prezentovaný ako ukážka vlastenectva a obetavosti. ()

Pochtli

Může mi někdo říct, kde čínští vojáci nafasovali kompletní výstroj a výzbroj wermachtu??? Pokud já vím, tak spojenci Německa byli Japonci:oD ()

bezslipov007

Veľmi pekne a kvalitne natočený film, čo u tohto režiséra asi nie je nič nezvyčajné. Film mohol byť kratší, menej tendenčný, teda aspoň voči Japoncom a možno by pomohlo menej pátosu, ale tak pre Číňanov to asi je predsa len citlivejšia téma, keďže sa jedná o ich históriu. V skratke vynikajúce bojové scény, zaujímavý príbeh, dobrý Bale, veľa pekných Číňaniek, ešte viac nadržaných a zlých Japoncov a nejakým spôsobom sa to všetko odohráva v katedrále. Až by jeden neveril, že z toho môže byť veľmi zmysluplný a krásny film a to tento snímok určite je. Vojna je svinstvo a ľudia robia vtedy zvláštne veci. ()

kubilov

Christian Bale se po takřka čtvrtstoletí vrací do období druhé světové války do Číny, kde má tentokrát trošku jiný úkol než když byl jako náctiletý v japonském zajateckém táboře. Musí uhlídat celý klášter plný mini jeptišek, luxusních kurev a jednoho blbce před krvežíznivými japončíky, kteří by na nich velice rádi spáchali harakiri. Ale tak chápu, že za to Christian dostal asi pěknejch pár milionů Jüanů. ()

mac000

"Život je vzácný, není na nás, abychom jej mohli zahazovat..." řiká ve filmu jeden z jeho protagonistů. Opravdu sugestivní filmové drama, ale hlavně lidský příběh ukazující, že utrpení má stejnou podobu a nemilosrdný dopad na lidské osudy kdekoliv a kdykoliv na světě. Krutost japonských okupantů je ukazována s působivými vizuálními efekty a emocionálním dopadem na diváka. ()

Brano

Poetická vojnová dráma, ktorá zobrazuje utrpenie Nankingského ľudu. Prvá polovica bola zaujímavá a vtiahla ma do deja. Páčili sa mi výborná, azda jediná vojnová scéna z pohľadu čínskeho ostreľovača. Druhá polovica bola už taká nemastná, neslaná, s príliš pomalým tempom, kde sa už len zbytočne kecalo. Filmu na kvalite najviac pridal výborný herecký výkon Christiana Balea. Nebyť zbytočne dlhej stopáži, tak by som pridal väčšie hodnotenie, pretože námet a ani spracovanie nebolo najhoršie. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží