Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Saraswati

Nádherné a očarujúce filmové prekvapenie plné fantastickej hudby. Film krásno-veselo-smutno-krásny, taký, ako život sám a ako život tínedžerských wallflowerov obzvlášť. "...and in this moment I swear, we were infinite..." ()

arnybossy

''Prijímame takú lásku, o ktorej sme presvedčení, že si ju zaslúžime''. To je odpoved na otazku, preco si dobrí ludia vyberajú na chodenie takych ludí, ktorí s nimi zaobchádzajú akoby boli nič. Ak mate radi uprímné romanticke filmy, ktorych je dnes ako safranu, tak konecne ste sa ho dockali. Emma Watson nam vykvitla v krasnu zienku, soundtrack je vynikajuci, zaverecna scenka dojimava, proste treba to vidiet. ()

Alenes

Nedokážu říct, jestli je kniha lepší, než film, ale rozhodně doporučuji obojí. Kniha vás vtáhne do děje až do konce a můžete si ji vzít kdekoli. Film naopak ukradne vaši představivost (v tomhle případě byli herci vybráni skvěle) a nedonutí vás odejít až do konce, možná i se slzami v očích. Rozhodně 5 hvězdiček. ;) ()

Ruuzha

Asi nejdetailnější sonda do hlubiny looserské duše co kdo mohl natočit. Lerman ač pro mě neokoukaný herec hrál jako by on sám byl ten v rohu ve stínu. Do Emmy by se zamiloval asi každý. Snímek ač se drží středoškolských filmových stereotypů nepůsobí otravně ale tak trochu divně, temně, ale nikoliv nudně. 80% ()

laik_60

Po úvodných záberoch a skvelej gitarkovej hudbe som čakal odľahčený film s mládežníckou témou, diviac sa sám sebe, čo tu vlastne (v mojom veku) hľadám, ale ostal som napriek niektorým "preklzom" v strednej časti filmu, (mám totiž v obľube filmy zo školského prostredia) sa mi nakoniec dostalo zadosťučinenia v druhej polovici filmu. Je pravda, že bdelým ma udržiavala aj výborná emma watson. Všetko nakoniec gradovalo pár slušnými myšlienkami scenáristu ako PRIJÍMAME TÚ LÁSKU, O KTOREJ SI MYSLÍME, ŽE SI JU ZASLÚŽIME, znelo to trochu zvláštne z hlavy 16 ročného chalana, ale čo, bol to talent, tak mu to odpustíme. Za ten skquely záver a výbornému by si film odo mňa asi zaslúžil viac ako 70 %. No, možno to napravím keď si to pozriem s mladými. :) ()

WolfR

Krásný a milý film, který je kusem čisté a láskyplné filmařiny. Excelentní herecké obsazení k tomu výrazně napomáhá. Romance bez jakýchkoliv klišé a hluchých míst. Opravdu překrásný film, 5 hvězd. ()

papaJA21

Po druhém shlédnutí musím razantně změnit hodnocení na téměř pět. Asi jsem na poprvé neměl na takovýto film náladu, ale je skvělý. Trochu mi připomněl Garden State, tou svou melancholickou náladou. ()

animaxis

Až tady jsem si chvíli po shlédnutí filmu uvědomil, že jsem viděl americký film o teenagerech, který se mi líbil. Asi je to proto, že tohle nemá nic společného s komedií, které já moc nemusím. Ale tohle už tu přece jen probíralo v komentářích tolik lidí, že asi nemá cenu psát to samé. Mě se film líbil hlavně protože mi přišel dost reálný. Do postavy mladého dospívajícího chlapce se tu máte možnost vžít a prožívat s ním jeho příběh. To jak se tu vyvíjí děj, mi přišlo moc dobré a na konci školního roku jsem si teprve uvědomil, že film se blíží ke svému konci. A ten byl rozhodně dobrý. Skoro celý film jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za dialogy z posledních 15-ti minut musím dát pátou. Ten konec by vážně skvělý. Po herecké stránce tu hrají všichni dobře a je vidět, že se do svých rolí vžili. Vážně všichni. Nejvíce mě ale asi zaujal Ezra Miller jako "Nic". Pár lidí možná může namítat, že nedostal tolik prostoru, ale tohle je Charlieho přiběh, tak je to dobře. Dále tu hraje dobře rozhoděn Logan Lerman a Emma Watson. Vážně skvělá trojka. Nakonec bych chtěl napsat, že Charlie celou dobu sledoval příběhy lidí kolem sebe, ale přitom psal možná nevědomky svůj vlastní příběh. To filmu také dodává jisté kouzlo. ()

BoXBe

S takovýmto filmem to s Amerikou ještě není vůbec špatné. Perfektní inteligentní středoškolský film, který rozseká i s dvacetiletým věkovým odstupem a nedej bože nadhledem. Emoce se mi spustily jak na gymplu :-) Taková zvláštní kombinace Mostu do Terabithie s Velkým Gatsbym a k tomu tucet dalších žánrů. ()

angel74

Jeden z nejpoutavějších filmů o strastech a slastech dospívání, co jsem kdy viděla. Ústřední trojice v podání Logana Lermana, Emmy Watson a Ezry Millera je naprosto dokonalá. Všichni tři hrajou tak, jako by jim ty role někdo ušil na míru. A soundtrack, kterému vévodí David Bowie, ten je snad z říše snů. Fakt pecka! (90%) ()

TomPrusik1

Mohlo by se zdát, že Ten, kdo stojí v koutě je na první pohled obyčejný film pro teenagery. Téma je takové tradiční. Nesmělý a trochu zakřiknutý kluk má problémy se svým životem, na škole si nemůže najít kamarády. Až se dostane do skupiny, kde jsou jeho spolužáci v posledním ročníku. A je to celkem zajímavá sorta osob. Hinduistka/budhistka, která razí různé myšlenky o veganství, její kamarádka, co krade džíny v obchodech, třídní homosexuál, který se stará o zábavu a hraje hlavní postavu v RHPS a konečně krásná Emma Watson, do které se 15 letý Charlie okamžitě zamiluje. Je tedy jasné, o čem film bude, a že budeme sledovat vztahy jednotlivých postav. Čím se ale film odlišuje od Prciček, Muzikálů ze střední a jiných filmů určených pro dospívající? Jednak tím, že se nejedná o komedii (pár vtipných momentů), ale spíše o lehce depresivní pohled na dospívání očima 15 letého Charlieho. A je tam všechno, co toto období života přináší. První vážnější vztahy, experimenty s drogami, hádky, ale i radostnější momenty. Celé je to navíc výborně napsané (což je asi tím, že to dělal samotný autor knižní předlohy, kterou jsem nečetl), uvěřitelné a především výborně zahrané. Každá hlavní postava má nějakou svoji duši, pozadí a divákovi je jasné, proč se chová tak a tak. Ani chvíli jsem se nenudil a ani jsem nečekal, že mi takový film, s příběh, který už známe od dob Utrpení mladého, bude bavit tak moc. A písnička Heroes od Bowieho sem sedí jak poklice na hrnec. 9/10 ()

klida

Emoce, emoce a zase emoce v něčem, co podle mě vůbec není komedie. Závěrečný řekněme twist se mi nejdřív zdál trochu přes závit, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc to muselo přijít a do celkověho vyznění to zapadlo. Takový malý, osobní, citlivý film, který přinesl silný zážitek, i přes to, že jsem poprvé v životě koukal na screener. Zatím čtyři a kousek, což se může po dalším zhlédnutí ještě vyvíjet. Šel bych rád do kina, čeští distributoři, hm? Hudební vložka: Davida Bowieho jsme snad poznali všichni, ale mě víc sundalo něco jiného. ()

Noviik

Krásně upřímné, silné, dojemné a zábavné. Emma Watson je úchvatná, filmu dodává neskutečné kouzlo a krásu, jak fyzickou, tak duševní. Krásné. PS: Heroes sakra! ()

dr.fish

Život je taková ta do půlky nalitá sklenka. Někdo jí vidí poloplnou, jiný zas poloprázdnou. Tento film je o lidech, kteří to zrovna růžové nemají. Mají problém mezi lidmi být, jsou sami, mají pocit, že jim nikdo nerozumí. Náš hrdina je přehlížen, opovrhován, vysmíván. Narazí ale na partu podivínů, které účelově spojilo právě to přehlížení ostatních. Mezi nimi si najde přátele a taky první lásku. S tou bývají veliké potíže a ani zde to není vyjímkou. Zkrátka- najít si cestu životem není sranda, bylo o tom uděláno spoustu filmů a ještě bude. Dle mého ale nikdy není dost filmů o tom, že přese všechna úskalí a moře sraček prostě stojí za to žít. Snímek má drobet nevyrovnaný průběh, ale nakonec všecko vždycky zachrání Heroes od Davida Bowieho. 85% We accept the love we think we deserve it. ()

URBAN

Čekal jsem něco ve stylu umění zapadnout možná o něco lepší jenže bohůžel . Bylo to sice ztvárněné dobře , ale přidal bych tam větší prvky dramatu a víc zvratů . Po herecké stránce to bylo super a Emma Watson ukázala že není jenom ta Hermiona , ale vlasy by si narůst mohla : ) ( 20.8.13/MAC ) ()

vesper001

Každý puboš má potíže a právě ty jeho jsou největší na světě. Charlieho problémy jsou ale opravdu vážné. Zabil se mu nejlepší kamarád, jemu samotnému straší ve věži, ve škole nemá žádné kamarády, zato má parádní trauma z dětství. Pak se ale seznámí se sympatickou Sam a jejím nevlastním bratrem Patrickem. Ani ti nemají zrovna la dolce vita. Ne, tohle není žádná teenagerovská romantika ze střední, ale propracované vztahové melodrama. Nejsilnějším momentem (aspoň pro mě) je jízda autem à la Kate & Leo, naštěstí bez Titanicu. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie