Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Will_X

Trochu jsem na shlédnutí připravil a nechal "mozek doma" jak někteří doporučili. Občas mě nějaké scénky zarazily obzvlášť nekonečná runway v závěrečné scénce. :) viz. http://1url.cz/5NuB Každopádně film je nabitý akcí a parádními hláškami tudíž určitě stojí za shlédnutí. Jelikož se mi FF vždy hrozně líbilo tak za mě palec hore. "WRONG TEAM, BITCH!" ()

becki_tu

Nestává se často, aby byl šestý díl jakékoliv filmové série také jejím vrcholem. Už v pátém díle Justin Lin ukázal, že se nehodlá držet při zemi a snad z každého druhého záběru byl cítit velkorysý rozpočet. Nejinak tomu je i v šestce. Příběh není hloupý a naprosto postačuje tomu, aby pomáhal držet pohromadě všechny akční sekvence a aby spolu s konverzačními scénami utvořil neskutečně soudržný celek. Příběhu také hodně pomohl návrat Letty, jejíž shledání se starou partou se pro fanoušky série rovná téměř splněnému snu. O to více potom potěší hodnověrné vysvětlení její "smrti". O humor se opět ve velké míře stará Tyrese Gibson, jehož postava aspiruje na cenu za nejlepší komediální postavu roku v nekomediálním filmu. Čert vem také ty dva nebo tři momenty, které zaváněly spíše parodií na akční filmy a které byly asi stejně tak reálné, jako že se Dwayne Johnson stane příštím představitelem agenta 007. Šesté dobrodružství s čipnutými auty, lepými děvami, stylovým soundtrackem a svalnatými hrdiny je neskutečně zábavné a nutno říci, že Justin Lin rozloučil se sérií více než stylově. A že se máme na co těšit i příště naznačila scénka na začátku závěrečných titulků. Teď už jen jen na novém režisérovi, aby zvedl pomyslnou rukavici a pokračoval v sérii stejně stylově jako Lin. 90% ()

Bauer

Pětka byla dost povedená! Šlo o příjemnou změnu a hlavně patý díl přišel s chytrým nápadem. Bohužel šestka nenaplnila mé očekávání! Jedná se o strašně přestřelený film! Chápu, že v dnešní době, kdy je tam co nejvíce digitálních triků a nesmyslů, tak tím líp. Chápu, že diváci takovéto filmy, kdy mohou vypnout mozek chtějí vidět v kině. Ale co je moc je moc! Několikrát se stalo, že se kinem rozlehl smích! Některé scény působí velmi směšně a já doufám, že to snad ani nebylo myšleno vážně. Konec na runwayi je také nesmysl. To už se dá i překousnout v pátým díle několika tunový trezor, který se "projíždí" městem! Myslím, že Rychle a zběsile 6 bude dobrým kandidátem na Zlatou malinu. Příběh není už také nic moc! Bitky působí směšně. První výslech, který uskutečnil agent Hobbs byl hodně k smíchu. Vin Diesel působí velmi unaveně. Paul Walker stále sympaťák. Dokonce ubylo i humoru. Šestý díl mě docela zklamal. Sedmého dílu se bojím. Nový režisér možná bude přínosem, ale možná to podělá. Je smutné, že nejlepší scéna je až na konci a to s Jasonem Stathamem, který byť se tam objeví pouze na pár vteřin, tak je prostě skvělý a na jeho záporaka se těším! Je to někde mezi 3* a 4* ale závěrečná scéna se Stathamem to táhne ke 4*. ()

mm13

Kam sa so svojimi schopnosťami hrabú Avengeri! Bavil som sa vrchovato, neprekážalo mi to v žiadnom ohľade. Niet tu jediného nesympatického predstaviteľa (nie v rolách ktoré TU hrajú), jedinej predstaviteľky, ktorá by mi dobre nevyrážala dych (Brewster s Gadot vedú, Carano je drevená, ale super drsňáčka) no a ako ma autá nikdy nedojímali a dojímať nebudú, chrochtal som aj pri nich (a pri tanku a celej scéne s ním sa posral). Záhada, ktorú nemienim riešiť ani nikomu vysvetľovať, prečo ma práve táto séria tak pohlcuje, prečo mi robí tak dobre. Sám som prekvapený, asi správna konštelácia. Teším na sedmičku a zmenu na poste režiséra vítam. Justin Lin by sa už musel iba a len opakovať, takto odchádza na absolútnom vrchole. Do čerta so všetkým ostatným, prvú a ostatné tri časti archivujem, ak budem mať chuť na relax, ktorý si nepýta aktivitu jedinej mozgovej bunky, lepšiu spoločnosť nenájdem. Keď to tu klesne pod 70%, dávam plných 5*. Tak prisahám. Bravó! ()

MáŠa

Často přiblblý. A to teď nenarážím na přemrštěné scény. Spíš mi vadilo, že všichni hned na všechno přijdou, není problém pro ně hned přijít na správného dodavatele, hned tipnout místo, kde chlápek najde svou bývalku a tak. Rock taky nějak jde celému týmu na ruku. Snadno je schopný risknout životy mnoha lidí kvůli manželce jednoho z hrdinů apod. Napadá mě teď jedna ukázková scéna: Diesel najde svou bývalku. V klidu si zazávodí. Pak si spolu pokecají. Nevadí, že jde o lidi z dvou týmů, které po sobě šli. Ona odjede, hned přijede její boss. Taky má dobré pátrací schopnosti. Boss pokecá s Dieselem. Tomu hrozí, že ho zastřelí. Ale nestane se tak, protože Rock dostal nápad Diesela sledovat a má na mušce bosse. WTF? ()

luka4615

Po výborném pátém dílu zklamání jak hrom. Scénář, stejně jako fyzikální zákony někdo vyhodil z okna a "předhodil" Linovi scénář o dvou stránkách, přičemž jednu stránku zabíral obrázek prsaté slečny u sportovního auta. Celé to působí malátně, nastavovaně (proč proboha Brian letěl do Ameriky?! Neuvěřitelná příběhová berlička!) a nemá to patřičný spád, kterého jsem se v pátém dílu nemohl nabažit. A padesátikilometrová ranvej ve finále? Over the fuckin top! „This is crazy. We are not in Brazil. So we got cars flyin' in the air, on some 007 type shit? This is not what we do!“ ()

Morholt

Ohromný tempo, nabušená akce. To jsem si od šestky sliboval a to jsem taky dostal, ale......... . Tempo, jakkoliv neumdlévající, začalo upadat a akce, ač nápaditá i bondovsky nesmyslná, začala nudit. Prostě to bylo až moc přepálený a až moc dlouhý. A do toho tu bandu neherců režisér nutil do dramatickejch rovin, čemuž se sice člověk může zasmát, ale pokud se to děje veskrze v souvislosti s neustále zdůtazňovanou rodinnou soudržností, začíná to bejt kapku k nasrání. Sedmička na sebe nenechá dlouho čekat a doufam, že Jason celou sérii trošku oživí. Mírný zklamání. 50% ()

MonaSax

Tak strašně rychlý a přeakčněný, až to nestíhám, nemůžu se do toho dostat a to mě nebaví a celý film mi to kazí. Jediný, kdy mě tenhle film zajímal a nějak naplňoval, byly scény Letty vs Dom. ()

Sawy

OK, asi je to moje chyba. Protože jít do kina na šestý díl nějaké série a neobtěžovat se předtím nakoukat ani jeden předchozí díl je blbost. Ale abych byl úplně upřímný, nejsem si jistý, že by ten film dával smysl, i kdybych před ním zkouknul všechny předchůdce čtyřikrát. Strašlivě přepálená záležitost po všech směrech, stopáží počínaje (130 minut? Seriously???), množstvím postav pokračuje a monstrózními akčními scénami konče. Je sice hezké, že v akčním filmu tvoří samotná akce opravdu snad více než hodinu stopáže, ale kvantita na úkor kvality se vskutku nevyplácí a v tomto případě je většina honiček nepřehledná, většina bitek špatně zrežírovaná a závěrečná akce je tak dlouhá a monotónní, že začne po chvíli nudit. Což je strašně špatně. Navíc je to celé strašná drsňácká póza, která přestala být cool nejpozději v půlce devadesátých let. Jediná zajímavější postava je záporák Luka Evanse, který je zároveň jediným z herecké sestavy, který po většinu času nebudí posměch. Což je způsobeno hlavně tím, že mu do úst není vkládáno tolik klišovitých a smysl nedávajících replik jako ostatním. Protože tady neexistují dialogy, jenom hlášky. A jak moc může dávat smysl tuna hlášek naskládaných za sebou? Jako člověk, který z celé série opravdu viděl jenom tohle, nemůžu moc soudit, ale mám pocit, že Rychle a zběsile je tak trochu ve slepé uličce. Proto je dobře, že další díl režíruje někdo jiný než Justin Lin. Pokud sedmička ubere na akci a měřítku a dá příběhu osobnější odstín, mohl by vzniknout velmi solidní akční film. Tohle ale není vůbec daleko od něčeho, čemu se kultivovaně říká sračka. 50 % ()

Lucasion

Rychlá jízda pokračuje. To co skončilo v Riu, tak v Londýně pokračuje. Po vzoru pětky je film našlapaný akcí, výbuchy, rychlou jízdou a přehnanými scénami. Tím, že jsem odrozený na akčních filmech, kde jeden svalnatý muž vyhodí do vzduchu půlku džungle, desítky aut, tanků, vrtulníků a přitom se moc nezapotí. Tak mi nevadí, když tady lidé lítají vzduchem, auta, no a vlastně i ty tanky. Pochválit musím opět skvělou práci Johnsona a návrat mých oblíbených postav. Téhle partě to pořád šlape, a i když neplánují nikoho okrást, tak přesto je s nimi sranda. On vlastně scénář, který postaví naše „dobráky“ zloděje, proti ultra mega teroristům, tedy jejich alter egům, je prostě super. Kdo by to byl řekl, z Luka Evanse je nejlepší záporák v sérii. (Nepočítám camao jeho filmového bratra) Soundtrack je stále povedený, místy film trefně vtipný a díky akci je prostě film skvělý. Sice mi tvůrci zeliminovali oblíbené postavy ze tří na jednu. Ale takový je holt život filmového fanouška. Do šestice všeho nejlepšího. Akce je tu totiž prim a doslova povinná záležitost pro jakéhokoliv fanouška tohoto žánru. [Extended] (84 %) ()

Khalesi

Vin Diesel - OH MY GOD ! Nehľadajte logiku a nechajte sa len vtiahnuť do deja. Niekedy nie je nutné všetko analyzovať. Bavila som sa na čistokrvné 4*. ()

TheJokerCZ

Achjo, to jsem si zase dal. Fast Five byla svižná, akční podívaná a tak jsem se hodně těšil na šestku s tím, že to bude ještě lepší. Ale hned už od začátku mi bylo jasné, že to lepší nebude. Tak stupidní dialogy jsem už dlouho neslyšel. Snad pokaždé, kdy jeden z těch (ne)herců otevřel hubu jsem si klepal na čelo a obracel oči v sloup. Doufám, že 7 bude lepší, ale když píše scénář ten stejný patlal, tak si o tom můžu nechat jenom zdát. 5/10 ()

Iggy

Tak tenhle film je absolutně mimo mou škálu hodnocení, nedokážu vůbec posoudit, protože: neviděl jsem ani jeden z předchozích dílů a má představa o filmu je spíš příběh íránských dětí, snažících se sehnat peníze na školní sešit. ()

ScarPoul

Úprimne sa pre mňa jedná asi o najznesiteľnejší diel celej série. Akcia a obkecávačky majú v sebe omnoho viacej istoty ako v predchádzajúcich dieloch. Vyzerá to tak, že si Morgan a Lin konečne splnili svoj sen a natočili poriadnu akčnú rezanicu, kde nechýba lietadlo, tank a naháňačky ulicami Londýna a Tokya. Oproti 5, tu nie je nudného miesta, aj keď zbytočných dejových odbočiek je tu neúrekom. Tie síce pôsobia dojmom, že chcú celú sériu prepojiť, ale v konečnom dôsledku sa tam objavia príliš násilne a príliš od veci, než aby mi to prinieslo nejaké výraznejšie spomienky na predchádzajúce časti. Najviac som bol smutný zo smrti Gal Gadot, pretože len kvôli nej som vlastne pozeral celú túto sériu. Sung Kang ako postava znova nevyužitý . Inak dvoch hláškujúcich černochov nemusím a stoporený herecký prejav Paul Walkera sa neposunul ani o centimeter dopredu. Dwayne hraje drsnú ligu, len v tejto sérií mi znova skôr pôsobí úsmev na tvári, než aby som ho bral vážne a Diesel by mal radšej robiť sériu o Riddickovi. Prvý krát prežité bez väčšej ujmy a som neuveriteľne zvedavý ako si s látkou poradí môj obľúbenec Wan. ()

Lacike

Prave som znova dopozeral tento diel a od vzrusenia som tak rozklepany, ze neviem kde zacat. V mojich ociach je tento diel najlepsi v celej serii a jediny ku ktoremu nemam ziadne vyhrady. Zapletka je jednoducha ako je v tejto serii zvykom, ale vdaka postavam ku ktorym som si vytvoril behom vsetkych dielov vztah, je dokonale funkcna a v scenach, ked sa hra na city emocie funguju na 100%. Takisto motiv rodiny na ktory sa v tejto serii tak silno tlaci, mi tentokrat nepripadal komicky, ale prave naopak. Miestami som si ho vychutnaval a tesil som sa, ze vdaka navratu Letty bude rodina zase kompletna. Jej navrat vysiel na jednotku. Velkym plusom je podstatne väcsi priestor pre Rocka. Tentokrat sa stal plnohodnotnym clenom timu. Hlaskuje ostosest a uz sa ani tak nepoti :). Nastastie vypadla aj ta otravna pseudovtipna dvojka, ktora ma tak srala v minulom diely a ostali len tí zabavnejsi clenovia timu. Dalsim plusom su zaporaci. Je to doslovna kopia kladneho timu, ako zaznie aj v samotnom filme, ale ich vyber je perfektny a vdaka identickemu poctu na obidvoch stranach barikady ma moznost kazdy z nich zaziarit v zajomnom suboji. V tomto smere by mohla inspirovat seria Expendables, ktoru seria Fast & Furious doslova prevalcovala v jej zakladnom poslani. Priniest nam vysnivane suboje akcnych borcov. Bolo ich tolko, ze ich tu nebudem jednotlivo menovat. Vymenujem len novacikov, ktori sa tu skvele predviedli: nadaná Gina Carano, charizmaticky Luke Evans, hora svalov Kim Kold a indonesky import Joe Taslim. Bitky maju na USA produkciu kvalitnu choreografiu, su neskutocne testosteronove a hlavne su prehladne natocene. A nahanacky? Po tom sialenstve z minuleho dielu som si myslel, ze uz ho nemôzu prekonat. Ale podarilo sa. Su este velkolepejsie a konecne prehladné do takej miery, ze ma to ani na chvilu nesralo. Su sice dynamicky zostrihane, ale prakticky bez chujoveho strihu cez osu. Ked uz ho pouzili (v leteckej scene, ked Dom zachrani Letty), tak aspon pouzili spomalovacky, takze to nepôsobilo otravne. Z nahanaciek proste musim vyzdvihnut neskutocnu scenu s tankom a grandiozne finale, ktore je jedna velka nahanacka a zaroven megabitka viacerych postav v jednom a po cely cas viete, co sa kde deje. Nadhera. A ze je to totalne prepalene a ta rampa je nekonecna a bla, bla, bla. Koho to serie, ked je to tak neskutocne zabavné a ohromujuce? Komu to vadi, tak to je jeho problem. Ja som rad, ze som sa bavil a tentokrat nie som za kverulanta. A nakoniec je tu potitulkova scena, ktora uzavrie jednu kapitolu a znova neskutocne navnadi na dalsi diel v ktorom sa snad dockame dalsie suboje titanov. Holt, ked nechcu ist hviezdy serie F&F do serie Expendables, tak musia prist hviezdy z Expendables do F&F. 10/10. ()

maseer2

kde je ta lehkost a svižnost překvapivě výborné pětky? šestka sice nabídne několik fajn akčních scén (i když zdaleka méně, než bylo po nadupané pětce logické očekávat), ale ve finále ji táhne k zemi v podstatě dost profláklá zápletka, která není sama o sobě tak zábavná jako v minulém díle, a rovněž neustálé vykecávání o rodině a jiných blbostech, které hrozně rozkouskovává děj.. po skvělém Fast Five tedy zklamání, ale jsem moc zvědav, co předvede v dalším díle James Wan :) ()

Borrtex

Dle mě se film téměř nijak neliší od 5. Děj byl super, tak jako v 5. Myslím, že kromě toho finále, které bylo díky nekonečné ranveji příliš zdlouhavé, k tomu nemám co dodat. Akce, zbraně, nadupané auta, prostě tak jak to mám rád, a přesně tak jak jsem si to představoval:-). 80% (Kvůli páru nadreálných věcí, které mi už připadaly na rozdíl od FaF5 nadmíru) Velmi se těším na 7! ()

PROROK14

Do siedmej časti treba ešte viac Dizlovych uškľabkov, ešte dlhšiu ranvej a viac hlupučkých scén a bude to na odpad. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson