Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

karlik4801

Akční bomba, chvilkami jsem věděl že sleduji takovou tu novodobou akci a chvilkami jsem viděl styl osmdesátek. A proto má ode mě šestka velkou pochvalu. V pětce se vykašlali na závody, což vítám, ale v šestce jsou ty závody zakomponovány tak dobře, že to udeří do očí. Děj je tak jednoduchý, aby mohl vzniknout akční výplach s desítkami chyb, které se s úsměvem odpouští. Brian už konečně nevypadá jako panička a ta vagína na obličeji už z něho konečně dělá chlapa. Vin Diesel mi jako vždy vadil, ale už to tak nehrotím jako v pětce. Protože to celou dobu vynahrazoval skvělý Tyrese Gibson, hláška jedna za druhou. Kvalitní záporák a bombová bitka na konci. Je to prostě paráda se vším všudy. A Dwayne taky nezklamal, jak jinak. ()

LiborGondek

Akční, neuvěřitelné, fantastické až bizarní, prostě rychlé a zběsilé... Justin Lin dokázal téměř nemožné a sice ze starého a tisíckrát ohraného filmu udělat nový a zajímavý snímek. Ten by se navíc klidně mohl stát i tou nejakčnější "komedií" roku. Nevěřil bych že to řeknu, ale už teď se těším na sedmičku... ()

Liznic

Pecka! Zapomeňte na zákony logiky i gravitace, toto je výborná akční jízda, co má neskutečnou spoustu akce, humoru, nápadů a koule, že by se za ně nestyděl ani sám The Rock. Je tu všechno jako v pětce, ale je toho víc nebo je to větší. Že tam na konci táhly x tunovej sejf po městě.. pche, že se tam porval The Rock s Dieselem.. ha! Nejlepší bylo, když jsem seděl v sále a byl asi prostředek filmu a já si uvědomil, že tam ještě nebylo tolik akce, na kterou se těším od trailerů. A to se dá říct o minimu filmů.. asi si na to zajdu ještě jednou. OK, po druhém shlédnutí za 5*! ()

Honzíno

Super akce, nabušení magoři, co se zabíjejí v podstatě každým úderem, černoch ňouma a sem tam pěkné kočky. Mrzí mě ale spousta supermanovských wtf momentů. Nedá se to brát vážně, přestože se to samo občas vážně bere. Kdyby se na tomhle ubralo, stal by se z Furious 6 G. I. Joe na kolech a ode mě by dostal snad i 4*.. Naštěstí přijde závěrečná letecko-automobilová akce, která je tak neskutečně moc našlapaná, že pro mě zachraňuje lepší tři hvězdy. Těším se na Stathama. ()

Dado

Narozdiel od piateho dielu už tentokrát Justin Lin nedržal v rukách moment prekvapenia ako obrovský tromf, najmä vďaka ktorému sa Rýchlo a zbesilo 5 stalo pre mnohých ľudí, mňa nevynímajúc, najlepším dielom série. Aj napriek tomu však Rýchlo a zbesilo 6 so sebou prináša opäť vynikajúcu zábavu (o ktorú sa stará väčšinou kto iný, ako Roman) spojenú s poriadne šialenou akčnou jazdou, v ktorej občasnej absurdnosti zároveň tkvie možno najväčší zápor celého snímku. Pokiaľ niekto totiž už pri ťahaní trezoru ulicami Rio de Janeira krútil neveriacky hlavou, pri závere scény s tankom a najmä v priebehu záverečnej akčnej pasáže nebude tentoraz veriť vlastným očiam. Rovnako sa vytratilo exotické brazílske prostredie a nahradila ho možno menej atraktívna Európa na čele s Londýnom, na druhej strane sme však konečne mali možnosť vidieť aspoň jedny poriadny nelegálny závod, ktorý je narozdiel od pretekov na ukradnutých policajných autách z minulej časti zábavný a nepôsobí štýlom "len aby tam nejaké podobné podujatie bolo". Rovnako audiovizuálny zážitok z filmu je na úrovni, ku ktorej sa konkurenčné kúsky môžu len so závisťou dvíhať pohľad a dej filmu aj napriek stratám dynamiky vplyvom príbehových odbočiek rozhodne nenudí. Tí, ktorí očakávali, že F&F6 preskočí vysoko nastavenú latku, možno budú čiastočne sklamaní, no partia okolo Vin Diesela rozhodne nedopustila, aby ju film len pokorne preliezol a Justin Lin tak môže režisérske žezlo odovzdať Jamesovi Wanovi so vztýčenou hlavou. (75%) ()

Haretix

Čert vem scénář, ten stejně nikoho u téhle série nikdy nezajímal. Hlavní jsou auta, akce a trio Walker, Diesel a Johnson. Justin Lin se znovu utrhl ze řetězu a máme tu pekelnou dvouhodinovku nabušenou hláškami, šílenou jízdou tankem a ještě šílenějším sundáním Antonova. Navíc to napojení na třetí díl! ()

Bobik9

Skutečně je to tak! Každým dílem je Rychle a zběsile lepší, rychlejší a zběsilejší. Neskutečně přehnaný film! Automobilové honičky jsou klasika a znovu byly velice působivé, nádherné záběry z helikoptér, skvělý soundtrack, do hereckého týmu se vrátila Michell Rodriguez, což je obrovský comeback, a tým doplnil pro tento film skvělý záporňák Luke Evans. Těžko tomu něco vytýkat. Je to bláznivý film, který nesmí být brán moc vážně, ale zkrátka kombinace Diesel, Walker, Rock funguje! A sedmička se Stathamem bude bomba! ()

pytlák

Čistá a upřímná popcornová zábava. Kdo chce víc musí pryč. P.S. Když jsem odcházel z kina hrozně mě bolely nohy jak jsem brzdil o sedačku přede mnou. ()

ivan_drago

Tak tady se mi tedy netrefili do vkusu, ale vůbec... Jestliže jsem u "Úpadku nečerného amerikánství" žehral nad nerealističností celého komplotu, tady to tvůrci dovedli do stavu "ad absurdum"... A já se za celou dobu, neskutečných 130 minut, od toho pocitu nedokázal odprostit... Zúčastnění za kamerou poskládali jednotlivé scény, ve kterých uvidíme vše, co by mělo být "very kůl", za sebou, jako celek to však neladí... A absolutně dementně silácký kecy o rodině a polácavání si rukama a po zádech mě dorazily... Film se navíc bere příliš vážně... A tak jedna hvězda za závěrečnou scénu se Stathamem, která bohužel předurčuje této sérii další pokračování... P.S. A ty dvě krkovice v hlavní roli taky nějak vyčichávají... ()

Gothar

Trochu sklamanie, po veľmi dobrej 5ke som čakal niečo viac. Scenár je príliš priamočiary a záverečná scéna na letisku plná nelogickostí a hlavne bola príliš dlhá. Až do jej začiatku je to pohodový film s primeranou dávkou akcie a dal by som tomu aj 4*, ale takto nie :) 70 % ()

Mrkvič

Tohle už na mě bylo trochu moc. Vtipu rozhodně méně než v minulém díle. Rock měl také méně prostoru a nemělo to takovou sílu. Pár skvělých nápadů se objevilo, ale často je zabil zběsilý střih. Hlavně jsem ale od začátku do konce nechápal, o co to tam vůbec jde. Postavy si z minulých dílů opět nepamatuju, protože to není má oblíbená serie, ale i tak se opovážím tvrdit, že chování většiny postav moc logiky nemělo. No a nakonec spousta těch pitomostí, které už nejsou jen hodně moc přitažené za vlasy, ale jsou přímo debilní. A když se chvíli na něco dobře kouká, nějaká další blbina to spolehlivě pohřbí. ()

kinghome

Doufal jsem, že to bude lepší jak pětka, což nakonec bylo, ale né o moc. Vlastně jediný, co se mi tam líbilo byli ty rvačky a pár honiček. Prostě už to není, co to bývalo. Závodů bylo málo a spíš tam šlo o epický WTF momenty. Ten skok přes most? Děláte si prdel? Tohle může napadnout jenom naprostýho magora. Pak to letadlo, to byla taky dobrá sračka a nakonec Terminátor, kterej vyšel z hořícího letadla. Proč to takhle kurvěj? Já to vážně nechápu, to jsou úplně zbytečný záběry, který film akorát snižujou. Chápu, že nějaký epický moment tam chtěli dát, ale tohle je vážně ještě horší jak ten trezor v pětce. 3* jsem dal jen kvůli rvačkám, vtipům na černouškovo čelo a za ten konec! Tím koncem myslím úplný konec po titulkách, kdy se tam objeví Statham. To je snad poprvý, co se těším na pokračování průměrnýho filmu. Se Stathamem jako hlavním padouchem to bude hned o něčem jinym. ()

Mirokukii

Hovadina oplívající blbostí. Příběh neobsahující žádné tempo, kterého by se držel. Balanc vážnosti a humoru úplně mimo. Ono se teda ani nebylo čemu smát. Kupa scén seřazených za sebou, aby to jakžtakž dávalo smysl. Akční scény radši nemluvit, né že by se měly brát vážně, ale je to asi dva dny co jsem viděl Need For Speed, a i ten byl natočen mnohem, mnohem lépe. Polovina týmu naprostý mrkve a aby toho nebylo málo, tak si Gal odletí kamsi do tmy. Ale přesto se můžeme těšit. Vin totiž v dalším dílu doletí ještě dál. ()

Ryuuhei

Kriminální zápletka mě v šestce absolutně nebrala. Návrat staré postavy, která jinak zajímavě vybudovala Dominicovu osobnost, je sice fajn, ale za mě ke škodě. O autech to opět nebylo, jen o nekonečných honičkách nebo absurdně dlouhou odletovou dráhou v závěru s letadlem. FaF díl od dílu dává menší a menší smysl. Je to prostě akční výplach, který nicméně zachraňují staré známé postavy a fakt, že se tvůrci nebáli hojně vracet i ty záporné, či fikaně vymýšlet důvody, proč se těšit na další díly. 1 a 5 v tuto chvíli u mě stále v TOPu, 6 nejhorší po 2. Mám sto chutí o hvězdu ubrat, ale musím uznat, že mě z nudy dostatečně vytrhly akční scény, které sice oplývaly značnou nepřehledností, ale zejména pěstní souboje člověka držely v neustálém napětí, jak tohle dopadne a kdo z party nakonec zařve. 6/10 ()

Phietros

Šestý díl otevírající novou trilogii a uzavírající 3.-5.díly, Justin Lin ztvárnil při svém posledním natáčení famozně! Jedná se opravdu o nejakčnější jízdu plnou honiček, závodů, kterých tu přibylo opravdu hodně, akce která běží nepřetržitě, pěstní souboje, návrat staré známé Lety, humor v podání Tyrese, ještě více nabušeného Dwayna a sestřih scén, které nám dávají zavzpomínat na předchozí díly! Co se mi líbilo od začátku, že díl navazoval krásně na pětku, kde skončila.. Jsem nadšený a i přes dvě scény, které jediné můžu vytknout 1.)toreto chytne na dálnici ve vzduchu Lety, přistanou na autě a nic se mu nestane, 2.)závěrečná scéna s letadlem,kde má runway asi sto kilometrů, tak jako celek super a nemůžu hodnotit jinak než plný počet! Příběh: Hobbs vyhledá Toreta, aby mu pomohl dopadnout gang, na které je policie krátká. Dohoda zní, že po splnění jsou všichni volní s čistým štítem! Co ovšem nikdo netušil, je že proti nim krom promyšleného gangu s výbornou sestavou, je i mrtvá Lety, čemuž zpočátku nikdo nechce uvěřit. Brian který slíbil, že po narození syna všeho nechá, jde naposledy s Domem do boje, jako rodina. Opět se celá parta starých známích musí shledat a vykonat poslední misi, kde proti nim stojí stejní, né-li lepší protivníci.. Navíc natačení probyhalo poprvé i v Evropě! 85% ()

Barvoj

Tak Fast and the Furious 6 předčil i má nejoptimističtější očekávání. Dokonce jsem ochoten odpustit pár do očí bijcích nesmyslů typu "nekonečná" přistávací dráha či létající lidé (je jedna věc, když člověk letí 5 vteřin vzduchem a druhá když za sebou půlku filmu táhnete trezor - nad prvním mávnete rukou, zatímco tím druhým Vás autoři prudí pěkně dlouho..). F&F6 se uchází o titul nejlepšího dílu série a podle mě jím i je (i když pro objektivní zhodnocení bych si musel připomenout první díl..). ()

DonHUS

Chybí tomu vyvážený tempo a překvapivost svěží našlapaný pětky, pořád je to ale poctivej letní blockbuster. Akce ubrala na údernosti a napětí, to ale zdatně vynahrazuje měřítkem a množstvím osobních soubojů. Hloupější scénář zase vyvažuje větší kadence hlášek. Výsledek zkrátka nelze nemít rád, obzvlášť když je tu bitka Michelle Rodriguez s Ginou Carano (dvakrát!), scéna s tankem a přepálené finále na nejdelší runwayi ever. A jako bonus mezititulková scéna jako perfektní teaser na sedmičku. Sem s ní. ()

ywo666

Ja som sa na film správne pripravil. Bolo mi prezradené, že akcia je strašne prehnaná. A vďaka tomu som nelamentoval nad lietajúcim Rockom, Dieselom a pod. Inak film aj absolútna špička súčasné vysokorozpočtového akčného žánru. Je neskutočne našlapaný, dynamický a správne drsný. Herecká zostava je fajn. Stará parta je klasika. Rock má tak neskutočné bicáky, že aj Arnie v najlepších rokoch prichádza o namyslený úsmev. Teploš Evans zahral prekvapivo a dobrého záporáka a ukázal, že dobrú bitku môže mať vo filme dnes už každý (tí čo nemajú, treba sa zamyslieť). Gina zapadla do filmu celkom dobre, ale ja by som ju využil ešte lepšie. A nielen v akcií (diabolský smiech). Oproti päťke je tu viac bitiek a sú super. Stalloneho Expendables by sa mali učiť ako sa rozhadzuje päsťami v akčnej pecke. Príbeh je debilným, ale tolerovateľný. A prepracovanejšia zápletka by asi bola aj na škodu. Baby sú vo filme dobré. Banda je občas úspešne vtipná. Autá sú mega. Hudba za normálnych okolností otravná, ale k filmu pasovala. Jedine si mohli odpustiť pár do neba volajúcich nelogickostí. Ale nikto nie je dokonalý. A teraz sa odporúčam robiť kliky aby som vyzeral ako Rock, nakopem boxovacie vrece aby som bol ako Gina a prevetrám moje 65 koňové fáro. A ak to všetko prežijem, teším sa na sedmičku, kde cítim v kostiach, že Jason zažiari. 90% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson