Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

PanKrál

:-D Už dlouho jsem se takto nepobavil :-D Film plný klasických klišé, která se snad nikdy neomrzí :-D a partička zlodějíčků, ze které tvůrci vytvořili během 2 dílů "Elitní super komando", které lehce šlape na paty Rambovi s Terminátorem. Jediné co jsem postrádal byly turbo blbinky, které používá James Bond. Nemám strach, že tento drobný nedostatek tvůrci odstraní v dalších pokračováních. Myslím, že i Avengers by měli co dělat s touto partičkou, takže bacha na ně !!! :-D ()

Juuroo

Ak by bol tento film natáčaný ako komédia, tak by to bolo celkom smiešne...ale oni to asi mysleli vážne. 2* ()

baclajean

Oveľa viac akčných scén spojených ani nie tak s rýchlymi autami, no napriek tomu pre mňa ako celok F&F 6 o malý kúsok tromflo úvodnú perfektnú časť. Páči sa mi vzájomné prepojenie jednotlivých častí, tvorcovia si naozaj dali záležať. ()

vodkasesemte

No comment. Za zmínku snad stojí jen moje nová favoritka, Miss Izrael! You looks like guy, who likes it rough (a tank) - I used to do this shit all the time as a cop - Hes messing with your head - We are family - If you got problem, we deal with it together - You dont turn your back on family, even when they do - Show them the respect they deserve, or it weakens us - Ring any bells? - What you are looking at is a 5.45 by 18 FMJ Spitzler bullet (to nepochopíš) - Ramp cars. Low slung, skeletal frames - You look like a man who like it rough. My friend here can give you heights of pain you never experienced before - Deal! Deal! Deal! - Bless your table - Father, thank you for the gathering of friends - Father, we give thanks for all the choices we have made, bcs thats what makes us who we are ()

AndrewNewman

Opäť tu máme skvelo natočenú akciu vs totálne tupý scenár! Letný blocbuster na efekt, avšak pri 5 časti ma to bavilo, tu mi to prišlo sem tam až príliš napumpované a únavné. ()

CrazymanM

Tyhle filmy nejsou zrovna mým šálkem kafe,nějak jsem se k němu ale dostal-dá se na to dívat,i když je to hrozná pohádka,ale film má spád,je to dobře natočeno,efekty,honičky,prostě dobrý relax! ()

Raskoslav

Při sledování tohohle snímku mi umřelo víc mozkovejch buněk, než kdybych se ve sklepě celej tejden nonstop nalejval absinthem. Už dlouho jsem neviděl tak zbytečnej film. Naprosto stupidní story, ještě stupidnější chování postav, nudná akce plná pouze do extrému vyhnanejch kravin popírajících jakýkoliv fyzikální zákony, celý je to jen jedna velká vata, aby se natočilo pokračování a mohly se vydělat prachy, to je jediný co z toho čiší ve velkym. Současně mám pocit, že si někdo ze scénaristů udělal analýzu, a přišel na to, že od dob prvního dílu, kterej byl celkem kultovní, se mnohé změnilo a divácká základna je nyní tvořena z 90% lidma ze stacionáře, tak jim to tentokrát ušili na míru. ()

vERuNk.A

Už v traileru lidé očekávali, že tento film bude jakýmsi souborem nesmyslných, nereálných scén. Věděla jsem do čeho jdu, věděla jsem co mě čeká a i přes to mě film nadchl, překvapil, potěšil a uspokojil. Film skvěle proložen dokonalou hudbou, efekty super, líbilo se mi moc, jak zrekapitulovali celou sérii Rychle a zběsile, aby si lidé uvědomili jak jdou díly po sobě, připravili nás i na to, že bude 7. Nelíbila se mi postava Dwayne Johnson, nezabitelnej policajt bez citů, to já prostě nemusim - zelený mozky. Každopádně na 5* to určitě neni. ()

FEAR99

Co jsem očekával? Rapidní propad. Jak to dopadlo? Pouze propadem. Pětka před dvěma lety tak neskutečně zamachrovala, že to překonat skoro ani nešlo a i když se parta kolem Vina Diesela snaží, tak tentokrát sice neselhává (zjištění které potěší), ale při své cestě za svobodou hodně klopýtá. Nikdy jsem nebyl příznivec série, ale když se pětka tak povedla a já konečně začal věřit, že tímto směrem by se akční filmy měly ubírat po dobu několika let. Po šestce tak přichází smutné vystřízlivění aneb jak hodit do filmu zdánlivě víc postav, víc akce, víc přepálenosti, víc emocí a 2x všeho víc než bylo v pětce a narazit! Za 1/ Trailery vykecaly snad úplně vše (až na jeden neočekávaný, ale kupodivu dobrý zvrat) 2/ Vykecaly tak moc, že ani jedna akční scéna mě nepřekvapila => jsou ve filmu prakticky jenom tři, ale za to jsou masivní a obří => v kombinaci s divným, zrychleným a ne moc přehledným střihem (kdo se orientoval v závěrečné „letadlové scéně“?) a opravdu zvláštním timingem záběrů (Lin nikdy neslyšel o zpomalovačkách?) jsem jimi moc zaujatý nebyl a již zmíněný závěrečný part jsem víceméně odzíval. Vše je tak zvláštně zrychlené, střihově nic extra zvládnuté (pětka v tomto boduje!) a už jsem bohužel necítil takový ten „akční kontakt“ jako v pětce, ale jen tupé sledování plátna. Ano, má to hezké obrázky, hezkou kameru a je to drahé, nablýskané, zvukově ohlušující, ale oproti pětce nekonkurující. Za 3/ 130 minut je vážně hodně. A zejména za 4/ Občas je to vážně zívačka, prakticky první půlku se nic nestane, moc to staví na rodinných hodnotách a dialogy jsou samozřejmě katastrofa. Co jsem však v pětce dokázal překousnout a tolerovat (zmíněné dialogy, CGI akci), tak v šestce naráží, protože je to vlastně nuda a první hodinu jsem prosil, ať se začne něco dít. Ono načrtnuto je toho spousty, ale děj se ubírá ne moc zajímavým způsobem. A scénář má spoustu kiksů (ať mě někdo vysvětlí, proč šel naprosto zbytečně Walker do vězení?). Jinak se ale samozřejmě nejedná o žádný propadák. Herci jsou jako vždy super (nebo spíš ta parta, chlapáctví a testosteron, který jde cítit stále na míle daleko), Evans je docela stylový záporák (trošku neškodný, ale líbila se mi variace na Temného rytíře nebo Skyfall, kdy záporák hraje podle svého a nikdo na něj nestačí) a prostě je tu pořád spoustu věcí, které vlastně fungovaly v pětce, takže opakování není potřeba. A jako celek se to vše hezky uzavře, o čemž svědčí závěrečná titulková scéna. Plusové body za to. SPOILER: Statham válí! KONEC SPOILERU. Sedmička mě kupodivu zajímá a to zejména kvůli tomu, že jsem zvědavý, kam až se série vyvine pod novým režisérem a se záporákem, který má koule. A mezi námi - kdo by nechtěl vidět (viz spoiler) jeho snad první vyloženě záporný charakter? Šestku bych uzavřel slovy: bublina splaskla, ale jede se dál, a pokud tomu bude šéfovat Diesel, vyložená katastrofa to nebude. Nebýt pětky, tak přemýšlím i nad vyšším hodnocením než nad zhruba 65%. Je to slušné řemeslo, ale jak jsem napsal – „wow efekt“ pominul a chybí. () (méně) (více)

Andysex

Musím podotknout.. neznám film, který by byl díl od dílu lepší a lepší.. každý film ztratí po 3. díle svůj princip a pointu.. zde se to samozřejmě nestalo. To je jedna věc.. druhá, tolik akčních prvků, zvratů a děj se co děj ztráta paměti Letty.. úžasně vymyšlené. Jediné co musím vytknout.. záchrana Doma absurudním Letty.. Nechápavě jsem na to koukala a jen podotkla ''Aha''.. zkrátka jediná věc na vytknutí.. jinak zvrat, kdy pomocnice Hobbse byla vlastně součástí Shawova týmu.. taky úžasný. A celkově to, jak si Dom zakládal všech 6 (5 mimo Tokyjskou jízdu) dílů zakládal na rodině, která drží při sobě, ať už je situace jakákoliv, mě také překvapilo. Za celý film dávám 5 hvězdiček, protože si to vážně neskutečně zaslouží. Jeden z nejlepší filmů, na které se s radostí podívám znovu. ()

kreion

Kým v 5tke bola gravitácia zanedbávaná nenápadne, v6tke zrejme chodia na pľaci v tričkách "FUCK THE GRAVITY". Našťastie je 6tka nabitá zmesou akcie, vtipu, charizmatického záporáka a celkovo ide o neuveriteľne chutný hollywoodsky koktejl, pri ktorom Expendables vyzerajú ako paródia na akčný film. 5/5. ()

Bruce_cz

Celé se to má tak, že bych hned a rád dal čtyři hvězdy a vychválil film do nebes, jenže budu-li citovat diváka, který v kině seděl vedle mě a asi desetkrát za film zařval: "To si děláš pr*el!", tak opravdu: "Justine, takhle ne." Ony některé ty akční scény by byly i super, pár těch vtípků je i vtipných, přesněji mohlo být vtipných a vůbec tu (SPOILER) ztrátu paměti (KONEC SPOILER) bych i třeba zvládl, jenže celé to je naservírované tak, že to prostě a jednoduše nebaštím. Fast 6 má skvělé herce, parádní auta a dost dobrou akci, ale je to jak mít kvalitní suroviny na jídlo, které neumíte uvařit ve správném poměru a dostatečně dochutit. Jíte tento pokrm, který má maximální potenciál, ale všechno se od kulinářského zážitku posunulo někde k pojmu "plnič". ()

Nicole32

Slabší scenár, prepálená akcia - to sú zápory. Klady ale prevyšujú - Partia poskladaná zo všetkých filmov (návrat Letty jednoznačne schvaľujem aj keď škoda, že takto), hlášky, vtipné scény a kvalitná akcia. Nezaškodilo by jej ale trošku logiky a fyzikálnych zákonov. Jasné, toto nie je film na rozmýšľanie ibaže lietajúci Vin Diesel je predsa len moc. Každopádne kvalitný blockbuster, pokračovanie série a som zvedavá na sedmičku, ktorá pevne verím bude posledná. Aj keď tie pokračovania nie sú zlé, už by bolo načase to ukončiť, kým to ešte dáva zmysel. A aby som nezabudla tá začiatočná scéna, ktorá zahŕňa všetko podstatné od začiatku až doteraz je výborná. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson