Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Shorty20

Předchozí díl měl spád, byl akčnější a určitě zábavnější. Vin Diesel měl hrát nového superhrdinu nebo terminátora, protože za kousky které převádí by se nestyděl ani jeden z DC nebo Marvelovských superhrdinů. Akce byla zvládnutá v celku dobře (výborná je scéna tankem), až na poslední nemastnou a neslanou 15minutovou scénu na nekončící ranveji. Doufám, že další díl po taktovkou Jamese Wana spadne zase z říše pohádek pěkně na zem :-) ()

wallax

Keď idem na akčný film, tak očakávam akciu vo filme. V akčnom filme neočakávam momenty nad ktorými budem este 2 týždne po pozretí filmu doma dumať a premýšľať o čom to vlastne bolo, ako sa ma to týka, čo bola myšlienka, čo mi tým chcel režisér alebo scenárista povedať. Je to proste akčný film a tak na to nahliadam a bavím sa s ubiehajúcimi minútami filmu. Furious 6 je od začiatku do konca akčný film prehustený a natlačený akciou až k prasknutiu. A hoc to láka súdneho človeka zamyslieť sa a nad akčnými scénami hlavou pokrútiť, tento človek sa už na to nepozerá ako na akčný film. Pobavil som sa raz a viac sa na tom nepobavím, raz stačilo. ()

rawboy

Nevím, nevím jestli Statham tento upadající "opus" příště zachrání. Toto bylo čiré utrpení a tvůrčí bezmoc. ()

Don Maty odpad!

Ďalší megalomanský Brainwash. Chystal som sa ako sem napíšem stráášne dlhý koment čo všetko sa mi nepáčilo. Nakoniec som sa na to vykašlal. Veď ten film je celý nahovno. Stačí prvých 10 minút, kedy zaznie veta čerstvého rodiča. "Brian, kľudne choď do smrtelnej akcie. My tu z dieťatkom vydržíme. Budem sa cítiť bezpečnejšie keď si budete kryť chrbát.". Jasné ty kretén, len choď a nechaj sa zabiť. Hups, pardón oni tam boli nesmrtelní...ODPAD! ()

muti

asi nikdy by som nepovedal ze "sestka" moze byt taka dobra. nenudil som sa ani na chvilku, postavy, high tech zapornaci so super velkym planom, level 6 boss (zatial najvacsi zo vsetkych), stare dobre rychle kary, metro female fight, navrat k minulosti, pospajanie predoslych casti do 1 celku (thumbs up), skvele zakomponovanie navratu Michelle R do deja, vzostup a pad Tanku na dialnici... suhlasim s Pomom, ze tam boli odbocky od deja a co ja viem co, ale osobne som trailer nevidel, takze mi to velmi nevadilo a sklamany som urcite nebol. neviem si predstavit ako chcu natocit dalsie pokracovanie, zeby tomu celemu pomohol Stadham? ()

Rastman

Jak vždycky váhám, kolik dát hodnocení, tak tady dvojnásob. Pokud se podívám na hodnocení okolo, je jasné, že tentokrát musím dát čistě a jen na svůj dojem. A ten byl v průběhu filmu dost strhující. Některé akční scény už jsou takřka bondovské (nebo spíš M:I), ale pořád to funguje. Konec mě osobně trochu zklamal,(SPOILER ALERT!) ale je to osobní pocit protože scénáristé se nebáli zabít dvojici postav, která mi přišla v celém filmu asi nejsympatičtější. Bohužel právě to, co z nich dělalo tak sympatické postavy, je nakonec stálo život: uvěřitelnost. Jinak je ale F6 našláplou akční jízdou a pokud chcete odpočinkové pokoukání plné akce, neměli byste tenhle kousek minout. ()

mata77

Nadupané káry, uháňajúce mimo iného aj v intraviláne veľkomesta, hlasný zvuk prevodovky pri radení rýchlosti, hypnotizujúci záber na brzdový pedál, ktorý je zošliapnutý až v cieli. A ešte modelky, vrtiace zadkami v spomalených záberoch. Scenár je nevyrovnaný, rozkecáva sa o vate a ak má riešiť hlavnú dejovú linku, je až trestuhodne oklieštený. Réžia je síce dynamická, pravdou ale ostáva, že dieru do sveta neurobí. RIP Paul, pozrela som si to na tvoju počesť. ()

krumlajs

Justin Lin se u této série už vyčerpal a je to vidět. Zápletka vycucaná z prstu a oživení postav fakt nemám rád. Ještě že Diesel a Johnson jsou pořád cool. Wan a Statham snad vrátí sérii tam kam patří. Škoda Walkera :( ()

padysak

Vypnúť mozog a kochať sa nádhernými autami! Zbierka relikvii z predchádzajúcich dielov. Stále hlúpe dialogy a hyper ptehnaná akcia. ()

Stanmi

A máme tady další díl Rychlých Zběsilců. Režie se naposledy ujal tchaj-wanský rodák Justin Lin, člověk, který debutoval pro mnohé poměrnou slabou Tokijskou jízdou (třetí díl), se postupem času vypracoval ve schopného režiséra, který se určitě nemusí bát o svou budoucnost. Herecké obsazení je prakticky stejné jako v minulém dílu, kde pan Lin sehnal v zásadě celý (kladný) herecký ansámbl z předchozích dílů. Takže tady máme samozřejmě Vina Diesela, Paula Walkera, Jordanu Brewster a také Ludacrise, Tyrese Gibsona, Sung Kanga a Gal Gadot, ti všichni se opět sejdou v jednom týmu. Znalci série vědí, že v pátém dílu se všichni výše zmínění doživotně zásobili zelenými papírky, tak proč by se měli sejít, kromě srazu po letech? Vina Diesela alias Dominica Torreta navštíví zvláštní agent Hobbs alias mega-ultra drsný Dwayne „Skála“ Johnson, který se nám už představil v minulém díle. Toho tlačí v botě chlapík jménem Shaw (Luke Evans), který se svou bandou křižuje Evropou a sbírá „technologii“, kterou by výhodně prodal. Hobbs Doma naláká na Letty (Michelle Rodriguez) – Domovu zdánlivě mrtvou přítelkyni, která je nyní členkou Shawova týmu. Dom tedy svolává starou partu, letí do Londýna, kde si to chtějí rozdat s Shawem a zjistit, jak to s tou Letty vlastně je. No a pak už začíná akce, akce, auta, sentimentální chvilky, jo a zase akce. Nic víc, nic míň v tomto filmu nehledejte. Auta jsou zde jen jako doplňky pro přestřelky a osobní souboje, kterých je ve filmu více než dostatečné množství. Z herců je třeba vyzdvihnout především výkon Luka Evanse v roli Shawa, který odvedl kvalitní výkon a naservíroval nám opravdového padoucha, kterého je třeba se obávat. No a Dwayne Johnson jenom potvrzuje svůj statut současného akčního hrdiny číslo jedna. Jinak se nám všechno pěkně blýská, hraje a burácí, jak bychom od hollywoodského blockbusteru čekali. Takže každý fanoušek akčního žánru (a také rychlých aut), by si rozhodně neměl nechat film ujít. Zároveň ale upozorňují, že musíte svůj mozek nechat pracovat jen na půl plynu, díky tomu přežijete i sem tam banální dialogy, Vina Diesela letícího vzduchem jako Supermana nebo rozjezdovou dráhu na letišti dlouhou asi tak 30 kilometrů, když tohle všechno překousnete, dostanete doslova mamutí porci zábavy. ()

Vasyl

Jordana stárne... To je naštěstí jediná věc co se změnila, jinak si to jede ve svých kolejích. Tzn že Diesel je neuvěřitelně netozbitnej kaskadér, Walker se tak nějak veze v jeho stínu, černoši jsou docela vtipní a Gal Gadot je krásná jak umí. Dwayne tomu dodává ještě větší koule. Jestli všichni zůstanou a přidá se ještě Statham, asi si nainstaluju NFS Underground a budu si hrát s dusíkem. ()

theFtip

Jako film není špatný, ale s původním Rychle a zběsile to už nemá nic společného. No to bych ještě prominul, ale při psaní scénáře se Chris Morgan snažil nacpat do filmu tolik akce, že i já (který na logiku ve filmech moc nehledí) sem musel pochybovat. Například asi 20 km dlouhá runway, nebo ten tank co ničí jedno auto za druhým jako nic a pak ho zdemoluje obyčejnej vrak :o). No ale jako akční film slušné, 65% ()

FilipKooo19

Rýchlo a zbesilo 5 postavilo latku veľmi vysoko. Preto ani moje očakávania neboli nijako prehnané a dúfal som, že to tvorcovia tohto filmu, udržia na takej istej alebo aspoň na podobnej úrovni, akú mala 5. Bohužiaľ! Tento diel, je pre mňa osobne jedným z najslabších z celej série. Autá boli nahradené Batmobilmi. Vin Dieselov skok, za ktorý by sa nehanbil ani Superman. Runway na vojenskej základni, ktorá nemá koniec. Lietadlo, ktoré vzlietava skoro 10 minút a samozrejme, prepustenie väzňa a spolu s ním zbrane, ktorá môže zabiť milióny ľudí, kvôli pichajde jedného zo zločincov, ktorý dobrovoľne pôjde do väzenia, hoci je obrovská šanca, že už sa nevráti ... dôvod? chce uľahčiť svojmu svedomiu. To je len pár vecí, ktoré z daného filmu robia absolútne priemerný akčný film, ktorý by sa hodil do série Kuriera ... ()

Marty_cz

Šestý díl této velice úspěšné série filmů, která nejspíš zvyšuje pokuty, za překročenou rychlost o polovinu byl opět dobrý. Jen v tomhle díle na rozdíl od předchozích jak kdyby něco chybělo. Nepřišla prakticky žádná změna na rozdíl od pátého dílu, který skvěle navázal na ten čtvrtý a rozvinul perfektně příběh, tak tohle byl spíše kvalitou zpět před pátý díl, ale i tak byl kvalitou měřitelný s tím čtvrtým dílem. Rozhodně, ale nelze hovořit o tom, že tenhle film byl špatný. I když se teď zamyslím přišla změna, která bránila trošku tomu kouzlu z předchozích dílech. A to míň holek a žádný bikiny. ()

blondboss

Nechápem trošku hodnoteniam, nakoľko dať päťke 80 % a šestke len 70, je trošku pritiahnuté za vlasy. Šestka síce neponúkla veľa nového, ale svojou akčnosťou a len pokračovaním prerodu Fast & Furious v jednu z najlepších akčných sérií vôbec, si zaslúži minimálne 4 hviezdy už len z princípu. Skvelá akcia s akčnými hviezdami prvej veľkosti. Vedel som už dlhšie, že mi tam niekto chýba a že to proste muselo prísť. A príde to v sedmičke - Vin Diesel, The Rock a Statham v jednom filme. Mám pocit, že to bude celkom kvalitný nárez. V tomto filme mi vadili podobné veci ako v minulom, takže podobné hodnotenie. 80 % ()

schluke

Zajímalo by mě kde je taková dlouhá startovací dráha pro letadla, když letadlu trvá cca půl hodiny vzlítnout plnou rychlostí. Celá tahle slavná série de doprdele. ()

gefr

Pátý díl nasadil laťku velice vysoko, tudíž tenhle film byl již od začátku pořádná výzva. Šestka se drží v nastavených kolejích a snaží se působit temnější atmosférou. Musím uznat že projížďky nočním Londýnem jsou opravdu pecka. Akce je místu už přepálená a opravdu nesmyslná, ale s tím zkrátka musíte u takového filmu počítat. Pokud se dokážete smířit s tím, že letiště je dlouhé 20km a že Vin Diesel v klidu zvládá výskok z auta ve 150km/h, budete se královsky bavit. ()

ESNYR

Gina Carano, Gal Gadot, Jordana Brewster, Elsa Pataky. Kolik tak hezkých holek, které nehrají žádné vypatlané husy, se sešlo v jiném filmu ? Nepamatuju. Michelle Rodriguez nepočítám, protože se mi nelíbí. ()

srolyma

Rychlá rota okolo Vina Diesela a Paula RIP Walkera byla sice vždycky jakože na druhé straně zákona, ale byli to takoví ti hodní a charakterní lumpíci, kteří sice kradou, ale policie je má v podstatě ráda. No a teď už si ani na lumpíky nehrajou a rovnou s policií spolupracují, protože se objevila nová zlodějská parta, která sice používá stejné metody, tzn. rychlá auta, ale nemá už tak ušlechtilé myšlenky. Těžko říct, proč do toho jdou, když si všichni v klidu užívají své tvrdě nakradené miliony a mají se přímo báječně. Nejspíš něco jako uražená pýcha. Ale to je jedno. Hlavně že to zase šlape a je na co koukat. O nic jiného v RaZ ani nejde. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson