Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

thepeabody

Nic nového. O nic lepší než ostatní filmy tohoto typu, o nic moc horší, ale o něco vtipnější! U Amíků to určitě fungovalo, ale když na mě a určitě ostatní co rozumíme někdo vypustí "Co to będzie, co to będzie, tyle grzybków w trawie siedzie," nedá se jinak než prskat smíchy. ()

gicous

Kletba z temnot je v rámci žánru v podstatě bez chyby. Nečekejte žádný propracovaný příběh se skvěle vymyšlenými dějovými zvraty. Tenhle děj směřuje z bodu A do bodu B přímou trasou bez zbytečných odboček. U hororů je důležité, zda-li vás dokáží postavy vtáhnout do děje. V případě Kletby se to alespoň u mně povedlo. Hlavně díky výkonu J.D.Morgana, který vystřihnul sympatického taťku, který je odhodlaný zachránit svoji dceru, ať to stojí co to stojí. Celkově jsou herci dobře vybraní. Atmosféra je strašidelná, aniž by se prolévaly hektolitry krve. Takže ještě jednou opakuju, v rámci žánru horor, jde o bezchybný kousek, ctící pravidla žánru. ()

zuzzuli

Musím říct, že jsem byla s tímto hororem docela spokojená. Žadnej krvák, ale taky tam nejsou k vidění lekačky nebo na rozdíl od některých hororů v menší míře. Je to spíš takové pochmurné a podle skutečné události. ()

Pitryx

Já mít doma takovou krávu manželku tak prchnu taky. No, k filmu, vizuálně spíše nuda, pár efektů zde je, ale jen krátkých. Bát se u toho divák asi nebude, zbude jen ta zvědavost. Herci dobří, kameraman na konci ožralý jako slíva. Nebo mu to poručili, to blikání, což já nesnáším přímo strašně. Za to procenta dolů a to hodně. Ale na film jako takový se dívat rozhodně dá. I když na něj asi brzy zapomenete. 201503248645/9213 ()

regentor

Americký horror podle skutečné události? Strojená a klišoidní nuda s plytkým vykreslením představitelů a ještě omšelejším strašením, natož patetickým CGI výtvorem hlavního démona. Atmosféra se nedostavila, závěr naprosto jasný a až neskutečně unylý.Proč si ti démoni vybírají stále ty "náctileté".I když, příklady táhnou.Babča se hned z kraje snímku prolomí v zádech a začne sebou tlouct po pokoji jen proto, že chtěla kladivem umlátit mluvící skříňku!? Celkově velmi nezáživný horor s židovsko-mystickou tématikou. ()

Olafsson

Mrazilo mě z toho chvílema, příběh je celkem jasnej, kvalitní démonovina, holčička to zahrála perfektně, dobrý triky, bylo by to za normálních okolností na čtyři hvězdy. Jenže je tady jedno velký ale - ten fotr a matka hráli tak divně křečovitě a ne-uvěřitelně, že mi to chvílema úplně kazilo zážitek z filmu, prostě to jejich hraní bylo falešný, prkenný a neautentický. Hodně mě to rušili, takže hodnocení padá na tři hvězdy. ()

Mamlas odpad!

Další vypelíchaná, blbá, nudná a za uši přitažená duchařina, navíc s nějakýma děckama, samé otravné vykecávání bez souvislosti s dějem. Nedívatelné, vypnuto. (4%) ()

george16

No film, který excorcistickým hororům neudělá ostudu, ale taky to žádný zázrak není. Pro mě zároveň docela velke zklamání, protože mě do kina nalákalo hlavně jméno režiséra - od Bornedala jsem čekal daleko víc. Film na mě působil hodně "nedodělaně" a takovým zbrklým způsobem sestřihaný... rozhodně to šlo trochu poladit... Spoiler: s tím zubařem co mu vypadaly zuby a pak zmizel autem, aniž by se po něm jeho milá či někdo jiný poohlížel a pátral, jsem teda nepochopil.... ()

waltosin

Problém kletby z temnot je že má velkou konkurenci, protože hororů o démonech je opravdu spoustu. To zas neznamená že by to bylo špatné, právě naopak skvělá atmosféra a hlavně výtečná hudba. Chtělo by to akorát trošku víc akce ze zabíjením, jo bylo mi jasné když je to od 13 let že tam moc toho nebude , ale měli to dát 15 let a pořádně se vyřádit. Z holčičky šel určitě strach byla výborně namaskovaná , jak málo stáčí = dlouhé triko,holínky a namalovat ji bledou a z malé krásné holčičky je najednou malá démonem posedlá svině,která by potřebovala brokovnicí mezi oči. :D Dávám 60% ()

Cechyno4

Velmi sympaticky natočený snímek. Který se sice rozjíždí tak pomalu, až jsem čekal jestli vůbec bude nějaká hororová scéna. Ačkoliv se režisér hodně zabývá budováním příběhu, než samotnou atmosférou, rozhodujících cca 25 minut jsem si ale vychutnal. Dvě lekačky byly opravdu dobré, atmosféra v druhé polovině filmu výborná. Nejlepší scény se odehrávali v nemocnici. Vymítání jsem si užil. Opravdu sympatický kousek tento film ! Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, dal bych tak 3 a půl. Jelikož si myslím, že můj pohled ovlivnilo z malé části shlédnutí v kině, dávám tři hvězdy. ()

Nikkki

Horory opravdu nepatří k mým srdcovkám, takže pro mě to byl zvláštní zážitek. Nemůžu říct, že bych byla nějak vystrašená, ale věta ,,based on a true story,, opravdu nepatří k mým oblíbeným, i když je třeba brát to opravdu s nadhledem. Většinu scén jsem ale i tak shlédla skrz zakrytý obličej;) a tiše čekala, kdy už přijde vytoužený konec. Děj však nebyl zase tak marný, i když námět exorcismu je už mírně otřepaný. Hororoví kritici mi jistě odpustí, když řeknu, že to je povedený skoro horor. I když pro mě na dlouho poslední:) ()

markettka

Jsem zklamaná...první hodina je na zívačku ve stylu analýzy nefunkčního rozvedeného manželsví..sem tam nějakej létající hmyz..jako skoro u všech filmů poslední doby jsou nejlepší scény obsažené již v traileru..byla jsem v kině, ale 2x jsem se dokonce musela smát (Daddy, you scared me..a jak se tam ten kněz klátil)..A to finále - no, vopruz...příšerka z Pána prstenů...Škoda 169Kč... ()

IZFNP

Strašná, nezvládnuteľná nuda. Zívanie striedali len kŕče v tvári s otázkou: to vážne? Charaktery o ničom, ani herecké obsadenie nebolo príliš sympatické. Atmosféru som nepostrehla, ale aspoň kamera bola dobrá. ()

Todd_Hewitt

Jeden z nejlepších filmů o vymítání, fakt že jo. Výborný nápad a skvělá mladá herečka. A ta démonologie tomu jen prospěla. /65%/ ()

kolacky

Řekla bych, že to byl obstojně koukatelný výtvor na téma. Dávám tři a půl *, bavila jsem se. Jenom mě štvaly české titulky - Dybbuk se píše Dybbuk, a ne dibbuk!!! ()