Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Pump

Velmi dobrý horror s lehce nablblým scénářem, skvělou atmosférou a výborným castingem. Nečekám od hororů nikdy nic velkého, ale tento mě mile překvapil svou zápletkou a podáním. Pravdou je, že vystavení dítěte hororovým hrůzám není zrovna můj šálek čaje. ()

Bad Guy

Exorcistický zaměřený snímek byl velice nudný a rozběh děje pomalý. Rozhodně se nedá srovnávat se španělským filmem Stáhni mě do pekla, který byl oproti tomuto špičkový. Jediné, co film zachraňovalo byla dívka Em, která hrála místy i excelentně, ale zato herecký výkon jejich rodičů byl doslova příšerný. ()

kklepkaa

Pro mě naprosto podprůměrný vymítačský horor. Ničím mě neoslovil... neměl tu správnou atmosféru. A to trailer vypadal tak slibně. ()

Casablanca

Nesnáším, když film začíná "based on a true story"... Střední část mě bavila, ale jak došlo na exorcismus... To myslí vážně??? Líbily se mi výkony malých slečen. A na to, že šlo o horor, pořád je to z těch lepších. ()

MiaMoonlight

Za ten střih bych taky někomu střihla. To byl teda nápad. Ale jinak co se filmu a jeho story týká, prostě klasická vymýtačka, až na to, že hlavní hrdinka se vrací do roku 2002, kdy byla v módě slečna Morgan a její děsivý look. Na nový horor to ale nebylo zase až tak hrozné, zůstali jsme u staré známé předlohy a nic moc inovátorského se nedělo, tudíž pěkné, za ten průměr to stojí. ()

Fony

Občas velice vtipný, jinak většinou velice předvídatelný film o mluvící krabičce... a z toho si do gatí strachem rozhodně nenadělám. Jednu hvězdu navíc dávám za Matisyahu a jeho židovský hip-hop. Menší spoiler: btw to nikoho nezajímá, co se stalo s tím týpkem, co mu vypadaly všechny zuby a rok se staral o rodinu? ()

jefff

Filmově je Kletba z temnot velmi zručně natočená a jedná se opravdu o kvalitní snímek a ne o žádné amatérské pokusy, jak to poslední době často bývá. Herecky i režijně překvapivě velmi dobře zvládnuté, jediné čeho tu mohlo být více je hororových a skutečně strašidelných scén. I tak je tento film tím lepším co horory v roce 2012 nabídly. ()

zsn

Velice podobné Wish Upon. Ač zde byly navíc i celebrity, je toto naprostý propadák s mizerná grafika - na konci jsem snad viděla, jak z ní leze Voldemort... To dítě ale odvedlo perfektní výkon! ()

danca044

Příběh sice nebyl kdovíjak originální, ale bála jsem se. Také nechyběly lekavé a děsivé scény. Film je natočen velice zajímavě a i přestože je tento horor o exorcismu, má něco do sebe. Konec mě moc nepřekvapil, ale jsem ráda, že všechno nedopadlo dobře. Třeba se dočkáme i pokračování. ()

Šakalík

Horory o exorcismu mám velmi v oblibě a myslím, že tenhle patří k těm lepším v daného žánru. Samotný námět je docela tuctový, nicméně jeho zpracování je překvapivě zajímavé, čemuž přispívají solidní herecké výkony, a to i v dětských rolích. Je škoda, že Emily nedostala více prostoru ve své posednuté variantě, protože právě tyhle výstupy jsou na celém filmu nejlepší (scéna u otevřené ledničky nemá chybu). Taky mi přišlo, jako by některé motivy nebyly dotaženy do konce, tak snad se dočkáme i nějaké rozšířené, nesestříhané verze. Závěrečný souboj s temnými silami sice malinko pokulhával, ale celkově se mi tahle záležitost určitě líbila. Jen houšť a větší kapky. ()

sedm.1

Velká spokojenost. Žánr hororu je sice mou s přehledem nejoblíbenější disciplínou, nicméně jakmile se jedná o tématiku posednutí a následného vymítání, stávám se posedlým i já :-). Tyto filmy na mě prostě působí naprosto magickou silou a já si je vždy užívám na maximum. A Kletba z temnot se nestata vyjímkou. Já mu prakticky nemám nic moc co výrazného vyčíst, snad až na absenci syrovosti a na zbytečně láskyplném happyendu, ovšem obě tyto záležitosti se dají lehce připočíst strachu tvůrců z neblahého přijetí širokého publika a z obavy přisouzení tvrdého ratingu, který by měl jistě neblahý vliv na jakoukoliv šanci na výdělek, neboť u Kletby z temnot je hned na první pohled znát, že se jedná zkrátka o komerční projekt, který není dělaný pro potěšení bandou nadšenců pro undergroundové publikum. Ovšem to není v žádném případě výtka, jen podotknutí, že komerční filmy mají zkrátka své mantinely a pravidla, která jsou v případě Kletby z temnot bohužel bezezbytku splněny. A tak jediná věc, která mě vyloženě nesedla, bylo poměrně dost rozkouskované zpracování posednutím, které tím pádem ale bohužel ubralo i na intezitě celkového dojmu. Nicméně, se zbytkem jsem naprosto spokojen. Samotná zápletka sice nepatří mezi ty nejúchvatnější a nejoriginálnější, každopádně zábava je to přesto nadprůměrná. Napětí tu nechybí prakticky po celou dobu snímku, výtečnou atmosféru perfektně doplňuje a mnohokrát i navozuje sice jednoduchý, přesto úžasně působivý hudební doprovod a spád filmu je též zcela nenudící a přiměřený ději. Herecké výkony, tedy až na mou neoblíbenou Kyru Sedgwick, také dopadli na výbornou a mladičká Natasha Calis v roli posedlé Em mě pak doslova ohromila, opravdu úžasný a působivý výkon. Kletba z temnot je zkráka velmi napínavou a působivou podívanou, sice s pár menšíma chybičkama, ale jako celek prostě výborné. ()

LuciusWlk

Kledba z temnot je příjemná ukázka toho, že celkem napínavý děj nemusí být prošpikován mrtvolami od první půlky do konce. Možná je děj trochu zdlouhavý, ale tvůrcum se dařilo dávkovat napětí tak, aby jste zvědvostí vydrželi do konce. Nevýhodou tohoto konceptu je ale fakt, že podruhé už by mě film dost nudil. ()

herr_carter

Překvapivě hodně dobré béčko, především s výraznými dětskými rolemi. Zápletka je sice jednoduchá jak inteligenční kvocient pana Olmera, ale celý film, výrazně podporovaný kvalitní duchařskou hudbou je velice plynulý a napínavý až do samotného konce - jenom bohužel (začátek spoileru) závěrečné vypodobnění démona Dybbuka je velice dětinské, a až komické (konec spoileru). Jinak ale palec nahoru, lekal jsem se místy solidně...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

bari68

V tomto prípade nebudem nejako kritický, pretože aj s vedomím, že sa jedná o x-tú variáciu na ,,Exorcistu,, , tak prítomný film nerobí danému žánru a resp. téme žiadnu hanbu. Atmosféra je slušne gradovaná, použitá a hlavne- funguje. ()