Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Spike23

Na začátek musím hned zmínit, jak už jsem měl prsty na alt a f4, když se hned v úvodních titulkách objevila klasická hláška o pravdivých událostech, ale v závěru jediné, co mě drží od toho, abych tomu těch 5* nedal je, že každý větší fanoušek hororů dokáže u Possession předvídat snad všechno, co se tam stane. Naštěstí co zde nevyniká originalitou, vyniká především perfektním a v mnoha okamžicích až nečekaně šokujícím zpracováním, které mě tak moc dokázalo vtáhnout do děje, že ani nebyl čas řešit nějaké nedostatky, a musím uznat, že lepší zpracování veškerého zla a posedlosti jsem neviděl snad od doby Exorcism of Emily Rose. Říkám si, že kdyby to ale opravdu bylo podle skutečných událostí, snad každý normální člověk, co by zahlédl takovouhle bednu s hebrejskými rytinami, neváhal by, a okamžitě by si začal dělat potapěčský kurz, zatloukl by to všema hřebíkama, co by ve sklepě našel, 10x to obmotal řetězem a pohřbil na dně oceánu. Už uběhlo pár měsíců, co jsem viděl něco podobné kvality jako Possession, a už teď mohu s jistotou říct, že na to nekoukám naposled. ()

terin.manka

Dost dlouho jsem neviděla takovej horor že bych se u konce filmu bála. Jinak první půlka filmu nic moc,nudnější děj a samé kecání. Ale druhá půlka uběhla rychle a líbila se mi. ()

Kratas558

Celkové provedení filmu se mi moc líbilo, oproti tomu samotný příběh byl trochu slabší. Námět je to určitě vynikající, ale gradace nefungovala, jak měla, necítila jsem žádné napětí, žádné vyvrcholení zápletky. O to víc si mohli tvůrci pohrát s koncem - zapojit více emocí a propracovat více neukončenost příběhu a třeba se neodvracet od rodiny, která se dočkala šťastného konce, ale naopak trochu ho zatemnit, ale jen tak lehce, aby si zbytek každý domyslel sám. Samotná krabička dostala ve filmu míň prostoru, než bych chtěla, v podstatě jsem se nedozvěděla tolik - odkud pochází, kdo byla ta žena na začátku, kdo ji vyrobil a jaká je její historie. Ale abych příliš nekritizovala - Jeffrey Morgan byl parádní a okouzlující a svou roli milujícího otce zahrál perfektně. :) ()

Koři

Tenhle snímek neurazí, ale ani nenadchne, natož aby vám vyrazil dech. Celé to vymítání je takové dietní. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... vcelku slibný námět, byť asi nijak zvlášť objevný. Zpracování taky celkem ok. Jen mi tady jaksi chybí podstatně větší dusno a atmosféra důvod ke strachu. Vím že na každýho funguje něco jinýho, ale tohle na mě osobně moc nefungovalo... ()

666Carnage

Hrozně nudné vymítačské klíše, které za nic nestojí nic mě tam nepřekvapilo, bylo to naprosto nudné bez atmosféry, prostě na nic. Jediná scéna, která opravdu stála za to byla na magnetické rezonanci kde bylo vidět jak je démon uvnitř ní. Zajímavé herecké obsazení ale to tomu prostě nepomohlo. 30% ()

Han22

Vymítač ďábla reloaded. V zásadě nemůžu proti tomu filmu nic namítat, herci i technická stránka slušné, jen to že je to stokrát zrecyklovaná nuda ze všech vymítačských hororů. Posedlá holčička, nefukční rodina, závěrečné vymítání, brouci z pusy a pár obscénností z úst posedlé... nic co by tu už mnohokrát nebylo lépe v jiném filmu. Řekl bych že i o 40 let starší Vymítač ďábla měl větší šťávu. ()

MareT.

Já jsem chtěl celou dobu dát jen 3, ale za ten znepokojující pocit, který ve mně film zanechal ho musím trošku vychválit. Zápory jsou jasné, ve skutečnosti je to velká vykrádačka Exorcisty a nepřináší nic nového (snad jen to, že posedlost už může nabýt i fyzické podoby, kdo uvidí pochopí). Naprosto úžasné byly scény s útoky ducha (učitelka i začátek) a scéna se zuby mě bude strašit i ve snu. Nepopsatelné mi přijde hlavně to, že střih, hudba i kamera je netradiční, taková zřadyvybočující. Proto na mě film působil i naléhavě, jakoby se někam spěchalo ale v kontrastu to mělo pozitivní účinky. ()

Orthank

Hororová klasika. Malé dieťa tajuplný predmet a zhrozený rodičia, prenasledovaný starobilou kliatbou a jedným neposedným démonom. Nič prekvapujúce. Kresťanov vystriedali židia a poväčšine vymyslené príbehy nahradil ten VRAJ skutočný. Prečo teda také vysoké hodnotenie? Stačí povedať, že ak sa človek vie správne naladiť na film, od ktorého nič nečaká, dokáže ho veľmi príjemne prekvapiť. Bornedal za výraznej pomoci zvukovej kulisy vytvoril zaujímavú strihovú koláž, ktorá spolu s gradujúcim napätím a zvukovým "driveom" vždy vyvrcholí pokojným strihom. Pôsobí to na počudovanie omnoho strašidelnejšie ako tradičné bleskové "ľakačky". K tomu všetkému mu pomáhajú aj šikovné herecké tváre (najmä tie detské), ktoré som zrejme ešte v živote nevidel, zato v budúcnosti ešte určite veľakrát uvidím. V celku podarený člen duchárskej rodinky s trošku kŕčovitým happyendom. 70% ()

beba789

Tohle se prostě povedlo!Úžasné!Herečka Natasha Calis zvládla roli Em na 1 s *!Hlavně sme si řikali:Jejda,je to přístupně od dvanácti let..tam se ani neleknem....Ale opak se stal pravdou.Lekli jsme se.A nejednou.Asi jeden z nejlepších filmů o vymítání démonů vůbec.91%. ()

Vaklaf

Vše co už jsem viděl v nové, ale ničím překvapující, formě. Od Bornedala (skvělé Fri os fra det onde) bych asi čekal trochu víc invence nebo osobitosti. Ale zase na druhou stranu, koukatelný je to úplně v pohodě. ()

Hanys_

Když si malá holčička na blešáku vyhlédne tajemnou dřevěnou bedýnku, smrdí to průserem od začátku. Tentokrát ďábel zle zatápí JD Morganovi, ale boužel nenabízí nic, co bych už neviděl aspoň 10x. Scéna na magnetické rezonanci měla trošku drajv, ale jinak bída. Ole Bornedal údajně v Dánsku natočil slušné pecky. Rád tomu budu věřit a zkusím ještě nějaký ten jeho evropský biják. 4/10 ()

dopita

Horor kterej není nikterak zajímavej ani vyjímečnej, nicméně koukat se na něj dá, i když se žádný velký napětí nekoná. Solidní průměr, kterej se po pár hodinách vykouří z hlavy. ()

Mafian

"Když vám dochází nápady, dejte tam židy." Stopadesátá kopie Vymítače ďábla opět nepřinesla nic nového. Clyde ze South Parku nám vyrostl, ale zůstal stejným výmazem (místo toho, aby si rozsvítil světlo, svítí žárovičkou do dvou prstů), založil rodinku a jednou si zašel do výprodeje. A jeho dcerka tam uviděla pár krásných stříbrných lžiček. Tak začíná příběh o židovském démonovi a jeho obětech. Velmi předvídatelné, jen Clydovi to pořád nedochází. Atmosféra jako v každém americkém hororu. Abych pravdu řekl, spíš než jsem se bál, jsem se smál. Ano a korunu tomu nasadilo vymítání, kdy jsem si mohl z židova volání "Abizu" udělat karaoke. Za celý film zemřou dva nebo tři lidé, přitom ani jeden, kdo by byl pro film důležitý, kromě postavy nejlepší, a to žida. Když si odpustím srovnání s Vymítačem a spol, vyjde mi film, který si můžete za deštivého odpoledne v pohodě zkouknout a nepraskne vám přitom obrazovka... ()

jhlahulek

ctrl+c, ctrl+v.....jedna velká kopie která nepřinesla absolutně nic...jeden z mnoha zbytečných filmů na který si za týden ani nevzpomenete...jediné co mě zaujalo byl výběr postav odsouzených k záhubě...proto jedna hvězda za mrtvou černošku, druhá hvězda za mrtvého žida. ()

Pat.Ko

Rád by som začal s pozitívami. Je ich niekoľko: herecké výkony zvládli dobre všetci zúčastnení, príbeh aj vizuál. Čokoľvek, do čoho je Kyra Sedgwick zapojená, je všeobecne celkom dobré. Jeffrey Dean Morgan bol dobrý ako bojujúci otec po rozvode. Myslím si však, že hviezdou filmu bola Natasha Calis. Príbeh bol veľmi dobrý a dobre vysvetlený, takže som pochopil, čo bude nasledovať. Ocenil som tiež integráciu židovskej viery do filmu, pretože to je pre pôvodný príbeh zásadné. Vizuál je miestom, kde som cítil, že tento film mohol šokovať viac. Bolo množstvo dobrých scén (tá so zubárom) a záverečná scéna. Trvalo cca hodinu, kým sa stalo niečo vzrušujúce. Čas bol venovaný vývoju postáv. Na konci filmu bolo príliš veľa nezodpovedaných otázok. Toto nie je vôbec zlý film. Prinútilo vás to premýšľať. ()

Harapes

Film jsem s napětím očekával a s ubíhajícími minutami stopáže filmu jsem se začal nudit a že bych se bál?To fakt ne a to je u hororu důležité.Nakonec jsem byl rád,že už je konec. ()

iampatrik

70% I když ničím originální další vymítání ďábla, vlastně lehce nadprůměrný horor, přesto po dlouhé době, nový horor, který fungoval a to hlavně díky poměrně dobré atmosféře, netáhnoucím se ději a !hlavně! skvělý herecký výkon N. Calis (ale i ostatní herci nejsou pozadu). Bavil jsem se a nenudil, čas u filmu rychle utekl. ()

Disease

Průměrný či schématický scénář? Klišé? Ale co jiného čekat od žánru, který, až na pár výjimek, stále opakuje stejných 5-6 námětů? O třídu výš film posunuje právě bornedalovský rukopis. ()

Erinye

Nevím, jestli jsme se všichni dívali na stejný film, ale mě nijak zvlášť nezaujal. Plný samých okoukaných hororových prvků, jednoduše ničím nepřekvapil. Dané téma by se jistě dalo zvládnout lépe. Ale vzhledem k tomu, že jsem od tohoto snímku moc neočekávala, nebyla jsem ani nijak zvlášť zklamaná. Chvílemi mi připomínal Vymítače ďábla, a mnoho z dalších hororů, kde se objevují zlé, ošklivé holčičky, které by potřebovaly dostat na zadek. Pro mě za 2* a to ještě s odřenýma ušima. ()