Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

RajAthen

V rámci stojatých vod žánru se sice nejedná o revoluci, ale přeci jen Sinister přináší něco svého, kvůli čemu se Vám rozklepou kolena, až příště uvidíte promítačku nebo video z rodinné dovolené. Film kombinuje prvoplánové lekačky s tíživou atmosférou, kterou zejména navozují právě šílená videa z rodinné kinematografie (podkreslené opravdu zneklidňující hudbou). Rovněž zde po delší době figuruje hlavní hrdina, který je nepokrytě sobecký prevít, vlastně si za to může sám a tolik slz za něj nepadne. Za to si film ty 4* zaslouží. ()

mira.l

Máme jednoho rodinného známého. A ten vždy, když má to potěšení dostat se k nějaké věci typu dobře propečené husičky, řádně šťavnatému biftečku či pěkně tlustýmu bůčku, plavajícímu v omastku, tak prohlásí: "Čoveče, kdo tohle může, tak ten si na tom pochutná." No a já na horory nějak moc nejsem. Vlastně ani moc nevím, proč jsem to stáhnul. Protože je to tak známé a docela vysoko hodnocené? Nebo proto, že jsem kdysi někde na youtube narazil na tu skoro až legendární scénu oběšené rodiny, která je vlastně tak jednoduchá v děsivosti svého provedení? Jen najít strom s šikovně rostlýma dvěma, třema větvema. No možná. Zhruba v polovině už jsem preventivně poněkud stáhnul zvuk, jeden nikdy neví, co se vyklube z dalšího filmového políčka, viz sekačka... Ano, je to svým způsobem geniální a milovníci žánru nešetří plnýma palbama, ale já jsem to tak trochu protrpěl. Já totiž ve filmu vždycky hledám nebo se aspoň snažím hledat a taky čekám nějakou uvěřitelnou logiku. Což mi tady moc nefungovalo. Nastěhovat se vědomě do domu, kde byli docela středověkou metodou pověšeni 4 lidé? No děkuju pěkně... A kdybych to náhodou nevěděl, tak bych odsaď pádil svinským krokem, hned jak bych to zjistil. Ale náš panáček ne, co by pro inšpiraci na novou knížku neudělal, že ano? Když zjistí, že to má naservírováno i s poměrně podrobnou obrazovou instruktáží, a dokonce s několika dalšími bonusy, o kterých neměl ani tušení, tak ho třeba nenapadne sebrat promítačku, kotoučky a mazat s tím na nejbližší oddělení ramene spravedlnosti. Místo toho si to pouští furt dokola. Když se začnou v domě dít podivné věci...no já slyšet nějaký divný zvuky, tak první, co udělám, ještě než vezmu baseballovou pálku, tak si rozsvítím, je to tak nepochopitelná reakce? No, asi byl šetřivej. Nad dalšími věcmi, jako kde se vzaly všechny nezvěstné děti pohromadě, jestli to mám brát tak, že byly jako duchové, že pisálkova dcera Ashley byla taky posedlá ďáblem, atakdále, už se asi pozastavovat nebudu. Koneckonců i ta oběšená rodina trochu postrádá logiku, pokud vrah (dítě???) vždy své oběti zdrogoval, dá se to pochopit u utopené, upálené, podřezané rodiny, které zemřely vždycky vleže, ale jak by ti oběšení vydrželi stát? No ale nechám toho, milovníky žánru nebudu dráždit, na mě byl tenhle bůček teda hodně tlustej, a to já nemusím. Za dvě že jsem to dokoukal, že si to můžu odškrtnout a teda taky za to, že natočený to je teda vcelku dobře, přiznávám. ()

prasokote

Jakmile se cca po půlce filmu ukázalo, jak to vlastně je, tak můj zájem lehce opadl. A ten konec, ten mě trochu zklamal, čekala jsem víc. Nicméně to vůbec nebylo zlý, ta 4* je za hutnou atmosféru a fakt děsivou hudbu, chvílemi jsem opravdu neměla moc dobrý pocity. ()

BaruM

Velice slušný horor s lehkou krimi zápletkou, která vás umí lépe stáhnout do děje, a více o něm přemýšlet. Celkově to bylo výborné, ale pět hvězdiček nedám, protože ten konec mohl být lépe zvládnutý. ()

Likan7

Asi jsem čekal o kapánek více. Musím uznat, že to má skvělou hutnou atmosféru, kterou současné horory nemají. Funguje tu strach z neviděného a neznámého, což první půli funguje na výbornou. Zvuk dělá polovinu toho strachu a při scéně prohledání domu s baseballkou to je vyloženě děsivý. Bohužel tam, kde by to mělo gradovat to ztrácí invenci a nepříjemný pocit se pomalu vytrácí. Konec je vyloženě odfláknutý a hodně degraduje výbornou první hodinku. ()

gemi

3/4 hororu dělá zvuk a tady je zvuk naprosto kulervoucí. Moderní horor, který má klasické prvky žánru v tom dobrém i špatném smyslu slova. ()

Blondpipi

Celý film jsem byla napjatá jak kšandy, kšandy se napínaly víc a víc a gaťky se mi zařezávaly stále hlouběji do zadku na němž jsem seděla jak přikovaná, což mi aspoň pomohlo lépe kontrolovat svěrače ve vypjatých momentech. Vlastně jsem čekala, že mi při velkém finále ty kšandy nakonec prdnou, vystřelí oko nebo vymlátí zuby, ale byla jsem tak nějak vším tím napětím za celý film už přesycená, no prostě jsem se bála, bála, bála...a když jsem se pak měla bát nejvíc, tak ani hovno. Ale jako celek, hodně slušný. ()

rublik05

Výborně natočení horror s dech beroucí atmosférou. Z minimum peněz a na malém místě se podařilo natočit vskutku originální snímek, dost dobře zahraný, s překvapivým závěrem a hodně velkou dávkou adrenalinu. Můj nejoblíbenější hororový snímek a za mě taky jeden z nejlepších hororových snímků vůbec. 10/10. ()

messi@h

První zhruba polovina filmu byla pro mě předzvěstí opravdu atmosférického hororu a začínal jsem se docela obávat o svoje nervy, pokud bude film pokračovat ve stejné kvalitě i dál. "Domácí videa" jsou nechutná a děsivá přesně tak, jak mají být, Hawke hraje výborně neuroticky, hororové momenty napínají nervy k prasknutí a především hudba (dá-li se to tak nazvat) je vynikající. Jenže jakmile se objeví "dětičky", jde to s atmosférou z kopce, napětí mizí a závěr je už naprostá slabota. Promarněný potenciál. ()

Nix

Skvělá atmosféra, konec je taky brutální a celkově to na mne působilo hodně nadprůměrně, já se bavil. ()

Mini_X

Můj bože, nikdy jsme nečekal, že dostanu paranormální horor, který bude neuvěřitelný. Musím říct, že nejsem milovník paranormálních hororů, ale Sinister je jiný, film krásně pracuje z atmosférou a to např. Jumpscary, které jsou podle mě jsou nejlepší hovorový jumpscary co jsem kdy v hororech kdy viděl. Hlavní postavy, jsou velice sympatické a hned si je oblíbíte. Strašák Bagul, je naprosto děsiví, sice ve filmů nemá moc scén, ale to je na něm děsivé. No a příběh je geniální sice ze začátku působí jako průměrný paranormální horor, ale Scott Derrickson do filmů dává svůj originální styl. Musím říct, že tohle je nejlepší paranormální horor co jsem kdy viděl zaslouží si to 10/10. Jedná se o esenci paranormálních hororů. ()

Hellknight12

Pamätám si, keď som o ňom prvý krát počul, ževraj najstrašidelnejší horor "doteraz". Pozeral som ho schválne s mamou aj sesternicou  . Áno nápad je skvelý a keď som ho videl prvý krát fungovalo to výborne. Teraz, keď som to videl asi po 7X? Funguje to rovnako dobre. Nie som si istý, či by som povedal najstrašidelnejší ale každopádne jeden z nie až tak tradičných klišé. Áno deti fungujú skvelé v každom horore, pokiaľ je dobre napísaný scenár. Je tu výborný soundtrack, skvelý herci, slušný scenár. Najviac, čo musím vyzdvihnúť sú detské výkony. Áno dá sa namietať, že tie prechody, medzi starým a novým filmom kazia atmosféru a dojem ale mne to neprekáža. Skôr naopak. Mohli sa o niečo viac venovať mytológii? Rozhodne áno ale asi to nechceli zbytočne naťahovať. Čo je aspoň za mňa škoda. Ja som s koncom spokojný ale viem si predstaviť aj ďalšie 2 konce, ktoré by síce film natiahli ale bolo by tiež zaujímavé ich vydieť. Film môžem odporučiť. Pokiaľ vám neprekážajú prechody zo starého na nový film. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

TetherSaw

Konecne:"I have regularly FREAKED OUT several times!" Po dlouhe době jsem se konečně báll, již dost bylo filmů typu Paranormal Activity stavěných tak, aby se v kině s velkým plátnem bály ztřeštěné americké teenagerky a hordy jim podobných uřvaných ovcí.... Horor jak má být: tajemný, stylový a záhadný "strašák", výborná práce maskérů, klasicky béčkový příběh a skvělý střih! Tento film si zkrátka bere to nejlepší z hororů za posledních 10 let a přetransfovává do jednoho celovečerního snímku plného strachu a hrůzy... Pro mne velmi příjemné překvapení, doporučuji každému milovníkovi hororů, leckdo to sice nebude "žrát" ale nikoho to nezklame :) ()

BrianStorker

Naprosto nenápadně, ve stínu reklamy přebombardovaného agenta 007, k nám připlul bez jediného náznaku propagace od tvůrců Paranormal Activity a Insidious horror Sinister. Prvních pár minut snímku s naprosto neznámými (neokoukanými) herci vyvolá dojem, že se bude jednat nejspíš o horrorový béčkový pokus. Kdepak. Už po pěti, deseti minutách vás nic nenechá na pochybách, že jste navštívili největší horrorovou pecku roku 2012! O ději zde již bylo hovořeno až až. Chci jen zdůraznit, že tvůrci snímku si nanejvýš profesionálně hrají s obrazem a zvukem, takže scény, kde očekávají leknutí diváků jim vycházejí více než úspěšně. Atmosféra strachu a očekávání dalšího průběhu je naprosto uchvacující, a opět zdůrazňuji, v kombinaci s obrazem, ruchů a hudebního doprovodu vám doslova a do písmene běhá mráz po zádech. Díky za to, že si tento horror "zachoval svou tvář" tím, že krvavé scény divák jen odtuší, nebo zahlédne jen mimochodem (odraz v brýlích). Naprosto doporučuji všem milovníkům klasických horrorů. Něco takového jsem dlouho neviděl a asi opět dlouho neuvidím. ()

Allka

Hororová krása. Film, který se zaryje pod kůži (Mr. Boogie vidím i po třech dnech, kdykoliv zavřu oči), a tíživá atmosféra, která na diváka padne (ať už v kině nebo doma) při sledování, jen tak neodejde. Dojem na mě udělal mimo jiné i soundtrack, který tady hraje dost významnou roli a opravdu se povedl. ()

Knor

Jedním slovem vynikající !!!! Po hodně dlouhé době mě konečně něco pořádně dostalo. Už úvodní scéna mi řekla, že tohle bude síla. Nejde o žádné převratné dílo, ale dostala mě ta poctivost a kvalita. Tenhle film si na nic nehraje, nevypadá hloupě, je po celou dobu jen to co má být. Scott Derrickson mě zatím nezklamal a myslím, že je s každým svým filmem lepší a lepší. Je vidět, že se k tomu postavil naprosto poctivě a stvořil kvalitní hororovou pecku, kterých je dost málo. Vraždy těch rodin jsou opravdu dost děsivé, nadpřirozené postavy nepůsobí vůbec hloupě a ta atmosféra !!!! Opravdu jsem se bál, dokázalo mě to vyděsit, pro mě jeden z nejlepších hororových zážitků za hodně dlouhou dobu. Je tu obsaženo všechno co od pořádného hororu očekávám. Děsivý a kvalitní horor. Prosím více takových filmů. ()

xpantherx

Tak tento film nesklamal. Teda trošku áno. Dej je vynikajúco gradovaný a už od úvodných sekúnd na diváka dosadne ťaživá atmosféra - porovnateľná s prvým zhliadnutím Záhady Blair Witch pred 13timi rokmi. Dej sa pekne odvaľuje a stavia na nepoznanom a pracuje skôr s domnienkami. Aj napriek dlhej stopáži si film udržuje napätie po celý film. Veľmi mi to pripomína film Poughkeepsie Tapes. Problém (v mojom prípade) SPOILER nastáva pri konci. Záverečných 10 minút mi proste vyšumí do prázdna. Celé tajomstvo, ťaživá atmosféra a napätie sa rozplynie. Dievčatko so sekerou v ruke mi skôr vykúzlilo na tvári úsmev než zdesenie. Detské "monštrá" mi nepripadali vôbec strašidelné a všetky scény - podpálenie, "kúpanie" zrazu stratili celú temnotu, keď sa na scéne objavili rozšírenia koncov filmov. Až do tohto bodu si film udržoval plné hodnotenie. Temné nočné scény a hlavne jednotlivé filmy ma udržiavali v neskutočne sklúčenej nálade. Porovnateľné s filmom Antikrist. Ale ten koniec to proste pokazil. KONIEC SPOILERA. Avšak film si aj tak určite 4 hviezdy zaslúži a mal by si ho pozrieť každý vyznávač dobrých hororových filmov. Taktiež nesmiem zabudnúť na vynikajúci soundtrack, ktorý skvele dolaďuje film. 80% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení