Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

Cechyno4

Jednička Wolf Creeku se mi líbila mnohem víc. Druhý díl mi přišel totálně bez příběhu. Některé scény zbytečné a některé až přehnaně zdlouhavé ! Musím však uznat jedno. Vrah je snad největší slizoun, kterého z hororů znám. Ztvárnění tohoto vraha se povedlo. Jinak za úplný konec filmu, tedy za jeho závěrečnou pointu bych dal mínus. Tohle už tu bylo tolikrát, že je to naprosto ohrané. Wolf Creek 2 bude patřit bezesporu do nadprůměrných hororů, ale mě nijak zvlášť neoslovil. Vždy dám přednost jedničce. ()

Jadro

Tak takýto nárez, ktorý sa odzačiatku nevie tváriť nevinne dlhú dobu nebol. Na pár fakt mini detailíkov je to najpodarenejší a najvernejší snímok veeeľmi dlhého obdobia... Napodiv Mick Taylor je postava, čo okrem tvrdých zákrokov vie poriadne rozosmiať človeka. Klobúk dole !!! ()

mnx

Pozor: Obsahuje spoustu spoilerů. Zhruba před 10-ti lety vzniknul v pro nás exotických končinách zajímavý survival snímek Wolf Creek, který se mi velice líbil, hlavně pro svoji dusnou atmosféru. Už si nepamatuju, co z příběhu bylo skutečně podle skutečných událostí, a co byla čistá fikce. Chování a způsoby zabijáka byly ale dost přesně okopírovány od skutečného australského vraha jménem Ivan Milat, který si v současnosti odpykává doživotní vězení. Od dvojky jsem nevěděl pořádně co čekat, ale nyní i přes zdejší hodnocení můžu s klidem říct, že na jedničku to nemá. Vypadá to, jako vznik nové série Pátek 13., kdy Jasonovi vždy ke konci uštědří nějakou smrtelnou ránu, on se ale probere a jede dál. Zde v jedničce to byl průstřel krku, teď ve dvojce to byla pořádná jeba špičatým kladivem do lebky. Kvíz ve stylu řezání prstů byl zajímavý, za to dávám tak půl hvězdičky. Zbytek za australskou přírodu, a nebýt super cool efektivního zabíjení klokanů, dal bych i o hvězdičku víc. ()

DonBraso

Průměrný thriller s příměsí gore efektů.Kdyby tam nehrál naprosto skvělý John Jarratt tak koukám zas na nejnudnější nadhodnocený film.Kouká se na to dobře,člověk neusne,přesto nic nového nevidím.Začátek je fakt naprosto zbytečný,ikdyž postava Micka roste a víme,jaký je to chlapák do nepohody:) Akční vložka alá kamioňák Mick jede za džípem je prostě sranda už a to vložka typu spadnu z útesu s džípem a jsem jako nový bez škrábanců,by tak ve stovkách filmů nebyla pravda,přesto tohle je Komando Creek.Chápu,že díky atraktivnosti jsou náhody velmi žádané,ale tady,kde je jenom písek skoro nekonečné pouště,je prostě pecka v noci jet přesně tam,kde chudák Anglán se chce schovat a ba co víc,on se i najde.Poslední ruská ruleta dobrá věc,ale zas to podlomí hned zpátky do křesla diváka,když někdo dostane kladivem přes hlavu.Závěr je přímo triviální a debilní.Dvě věci zas mám z filmu,kamion co vypadá jak kdybych koukal na Univerzálního vojáka a Micka na koni v západu slunce.Už stačilo jenom si zapálit Marlbora.Skvělý Jarratt s koukatelností k finiši,která se místama natahuje naprosto zbytečně,je to stále průměr.50% ()

Dali91

Parádní tempo ani chvilku mě film nenudil, hláškující buran opět parádní na malá prasátka a létající klokany dlouho nezapomenu 75%. ()

B.l.u.m.e

Dobře našlápnutý začátek, honička v autě na mě až moc dlouhá, místy to bylo přitažené za vlasy. Uplně jsem si přála ať toho chlapa už zabije a je konec :D Na první díl to nemá... Nuda. ()

Gromnir23

Příběh nejlepšího řidiče a nejlepšího ostřelovače co kdy žil, který dokáže sundat za jízdy v autě jiného řidiče co řídí auto. Film slušný, málo uvěřitelný a Austrálie kvůli němu ubyde pár turistů určitě. Ale jako horor lehce nadprůměrný, i kvůli tomu, že 50% obětí si smrt i zasloužilo a to se mi stává málokdy že jim to přeju. ()

J.Mayen

Proboha ten kokot měl tolik šancí jak se z toho dostat ven a ani jednu neproměnil. Konec jsem nepochopil. Navic jak je tu už v komentářích zmíněno pokud se ma jednat o slasher či horor tak proč za každou cenu cpát trapnej humor. 2 hvězdy s bídou a 69% rozhodně neodpovídá realitě. ()

Sticks

Absolutne bez pribehu, zbytocny film. Cakal som vela od tohto hodnotenia, ale dostal som absolutny prevar, nie je to ani becko, ale cecko. ()

Nikolas__

Druhý Wolf Creek je mnohem lepší. Oproti předchůdci tu není zbytečná vata, možná by vlastně oba dva díly byly lepší kdyby fungovali na principu sledování děje z pozice vraha (to tu vyloženě není ale bylo by to doslovně nejlepší), prostě aby se to soustředilo na vícero postav/obětí, protože jednička vážně nebyla nejzáživnější. Tohle je fakt o třídu lepší, a mnohem napínavější, bylo mi actually líto SPOILER poslední oběti, a fungovali tam tím pádem i city, čekal jsem že se happy ending nedostaví, ale byl jsem tak napnutej že jsem si to neuvědomil. 8/10 ()

Rodriguess

Zaciatok sa rozbiehal pomaly a niektore sceny naozaj ako s B čkovych hororov, Potom sa uz dej pekne rozbehol a gradoval az do konca. U druhych dielov je vzdy problem ze co prinesu pri jednotke a tu ani jednotka az tak nicim velkym neoslovila, cize dvojka o to horšie. ()

MiniRecenze

Už první díl měl něco do sebe a považoval jsem celou věc za "vyřešenou" když skončil.Docela mě překvapilo,když jsem zjistil,že je druhý díl.První byl nadprůměrný a těm co ho neviděli,tak doporučuji kouknout,je to nízkorozpočtový horůrek,který zkrátí nadbytečný večerní čas.Druhý díl musel přijít s něčím jiným aby ohromil a neopakovalo se to co předtím.Vyřešilo se to jednoduše,použil se větší ranec peněz,takže se můžete těšit na brutální záběry a zajímavou trikovou pasáž(viz.scéna s klokany).Je šokující,že je film natočen na motivy skutečné události,ale to neznamená aby jste se u něj nebavily.A bavit se budete.I scénář je napsaný tak aby zaujal a nepůsobil příliš amatérsky a psychopatický Mick vrhá jeden černý humor za druhým.V porovnání s prvním dílem se jedná o krok dopředu. NEZKLAMALO!!! ()

Grázl83

Ach jo, proč se všechny postavy v hororu (kromě zabijáka) chovají jak blbci. Scénář nelogická splácanina, ale pár zajímavých momentů jsem tam viděl. Slabší 2*. ()

david666

Zásadní význam pro kvalitu tohoto filmu má tady ústřední záporák. Je prostě skvělý, že byste s ním snad šli i na pivo:-) Závěr (pokud je to opravdu pravda) navíc dává námět k zamyšlení, zda opravdu Austrálii navštívit:-) ()

wick

Průměrný thriller...kde není nic, co byste už neviděli. Taková průměrná kombinace Joy Ride 3 a Hitcher s odkazem i ke geniálnímu Duelu, kterému ale nesahá ani po kotníky. ()

hony23

Celkově mi přijde dvojka zábavnější, než první díl a už první scéna s policisty nás nenechá na pochybách, že Mick Taylor je stále ve formě. Osobně doufám v další pokračování, protože tento řezník v klobouku má rozhodně na to, aby se zařadil po bok Michaela Myerse, Jasona Voorheese nebo Fredyho Krugera. Českým televizím bych zase doporučil, aby si vzaly příklad z australské verze Milionáře, ve věznici na Mírově by určitě vhodného moderátora našli! ()

halberdier

Jeden z nejlepších hixploitation za poslední roky a vynikající pokračování spíš průměrného prvního dílu. Je to nekompromisní, hodně krvavé a napínavé. Skvělé je zde využita australská příroda, z výkonu Johna Jarratta až mrazí. ()

linger

To je vazne nemozne natocit kvalitny slasher bez toho, aby zabijak bol nadclovek so superschopnostami a jeho obete taki tupci? Ved to chce len trocha porozmyslat, mam ale pocit ze reziser tu, ako v mnohych inych pripadoch v zanri, siel tou najjednoduchsou cestou. Ked ma australsky vidlak na koni najde v noci uprostred rozlahlej puste presne pod tym krikom, kde sa skryvam, to uz ani nie je strasidelne ako absurdne. Co mal stopovacieho kona? A podobnych scen tam bolo vela... V priebehu filmu som cekovala, ci nejde o komediu. Jednu hviezdu davam za Skippyho. ()

vandamator

Obrovské zlepšení proti prvnímu dílu, který nebyl vůbec špatný. Dvojka je ale totální nářez a závěr je neskutečný. ()