Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

RyanRainheart

Málokdy se vidí, že se druhý díl povede, ale v případě Hunger games to kupodivu vyšlo. Jsem ráda, že se filmu podařilo zachytit tu zoufalou atmosféru, se kterou se všichni hrdinové musejí v knize postupně vypořádat. Herecké výkony překvapivě opět velmi dobré, zejména Jennifer a Donaldův prezident jsou na jedničku, velmi dobře fimu pomáhá i výborná hudba. Smekám klobouk a začínám být zvědavá na poslední dvojdíl. ()

PetrC.

Druhý díl Hladových her dokazuje, že něco, co na papíře nedisponuje pražádnými literárními kvalitami, může naopak jako film fungovat naprosto skvěle. 79 % ()

Patches1984

Úvodem bych si rád postěžoval na dvojici ústředních postav, kteří mě po celý film neuvěřitelně srali. Především pak Peeta, který se od začátku do konce chová jako neschopný idiot, jehož zjevně jedinou životní náplní je pokoušet se pravidelně umřít, aby následně měli všichni kolem něj co dělat s jeho zachraňováním, ideálně s tím, že u toho sami obětují svůj život. Chápu, že autorka předlohy staví na silné hlavní ženské postavě, ale toho by šlo jistě docílit i jinak, než že vedle ní postaví ufňukaného nesympatického kripla. Na druhou stranu, když se člověk podívá na to, jak je napsaná postava Katniss... Paranoidní, nerozhodná, v sociálních situacích neohrabaná a nejistá, neustále o sobě pochybující a chovající se často naprosto nelogicky. V prvním díle to bylo svým způsobem roztomilé, stejně jako se dala překousnout Peetova natvrdlost, ale od druhého dílu jsem očekával nějaký vývoj postav směrem k dospělosti. Takhle to, zvláště díky občasným zábleskům trojúhelníkové romance, vypadalo, že jsem omylem zašel na některé z pokračování Stmívání, kam někdo zapomněl dát upíry a vlkodlaky. K tomu navíc poněkud natahovanější tempo, slabší atmosféra, opakování spousty motivů z prvního dílu a především konec vyznívající do ztracena (vím, to je prokletí druhých dílů trilogií, ale aspoň některé dějové oblouky se uzavřít mohly) a celkově z toho všeho mám podstatně horší dojem z jedničky. Naštěstí tam bylo aspoň pár zajímavých a silných scén (třeba Lenny Krevitz dostávající přes držku), herecké výkony jsou přinejhorším slušné (a to dokonce i u těch dvou hlavních postav - v rámci svých charakterů nejsou špatně zahrané, jen napsané) a scénář i přes pár logických kiksů celkem funguje. Takže to zas taková katastrofa není. Ale od finále očekávám víc. 6/10 ()

Bazinga2563

Zfilmovaní dvojky se vydařilo mnohem lépe, než jsem očekávala. Tím myslím, mnohem lepší než jednička, mnohem lepší záběry, mnohem více napětí, zkrátka lepší. Samozřejmě knížka stále vede. ()

jafuska

Dočkala jsem se dalšího pokračování, nebyla jsem na premiéře,ale myslím, že mi nic neuteklo, ale bylo to opět famozní,přiznám se, nejsem obrovským fanouškem a upřímně neznala jsem ani knihu, ale to vůbec nevadí, líbilo se mi celková pointa, Katniss krásná to žena, a i proto se na ni velmi dobře dívalo, samotný děj, mi hodně připomínalo první díl, a to byl asi účel, efekty výborné, jen jsem jaksi neporozuměla, proč natočili tak podivný konec, ale pokud má být pokračování tak pak je to jasný, já jsem moc spokojená ()

Nely

Naprosto skvělý! Nemůžu tady srovnávat oba dva díly, protože oba jsou pecka! Ikdyž Catching Fire mi přišel mnohem akčnější. No možná je o něco lepší než jednička. Rozhodně pěji chválu na Jennifer Lawrence. Byla naprosto skvělá! Tahoun filmu rozhodně. Je to skvělá herečka! Jediný, co mě naštvalo byl ten konec, ale to ani né tak kvůli filmu samotnýmu, ale kvůli tomu otevřenému konci. Otevřené konce opravdu nesnáším a ještě to dlouhé čekání...achjoooo. Tenhle film všem opravdu doporučuji, je to vážně bomba a rozhodně si zaslouží všech 5 hvězdiček! To co jsem od toho očekávala se naplnilo! Movie of the year! ()

minima

Lepší, než díl první (ona i kniha je na tom podobně). V podstatě souhlasím s okolními názory, že první půlka je v porovnání s arénou lepší. Samotná aréna sklouzává k přílišné akčnosti (v prvním díle se mi, když nad tím teď uvažuji, hrací část líbila víc, v knihách to tak nebylo) a zkratkovitosti, což je vlastně možná dobře, protože daleko zajímavější je to, co se děje mimo hry. Jsem zvědavá na příští díly, ač mě tedy absolutně nevyhovuje to, že budou dva. Kniha je totiž pro mě nejslabší z trilogie, zase mají filmy tím pádem šanci být lepší... Uvidíme. 7/10 ()

Olsi

Opravdu milé překvapení oproti jedničce. Spolu s herci dospěl i film, který nám pak přináší surovější, tvrdší a hlavně realističtější pohled na Panem s jeho tvrdým režimem. Velké plus dávám za trailer, ve kterém se neukázala hra samotná, tudíž sem se mohl těšit až do kina na její průběh a zpracování. Doufám, že další díl se ponese v podobném duchu. ()

zly.dvojce

Překvapivě dobré. Nemohu jinak, než 4 hvězdy a to jsem považoval první díl za a) řemeslně zvládnutou průměrnost b) vykradení battle royal, které jsem měl nakoukáno o x let dříve. Nicméně po návštěvě Hájovského multiplexu se musím přiznat jsem byl hodně příjemně překvapen. Rozvinuli se nám postavy i zápletka, má to příběh, má to grády, já nemůžu jinak než za čtyři a těšit se na trojku. ()

Eilem

Stúpajúca tendecia série, vyspelosť filmu ako keby rástla spolu s vekom Jennifer Lawrence. Až na záver veľmi solídne. 8/10 ()

Ingie

Temnější, vyspělejší, lépe natočené i zahrané než většina ostatních filmů této kategorie. I jiných kategorií. ()

vlKousek

No od jedničky opravdu super skok, řekl bych až překvapivý, příběh propracovanější, jen bych řekl, že do 2 hodin chtěli nacpat moc věcí, takže začátek je velice překotný a zbytečně rychlý. Občas by to stopáž chtělo natáhnou a občas opačně :)) Ale jinak super, akce vypracované, překvapivé a dokonce se těším i na pokračování. Tleskám fenoménu, že dvojka vydrtila jedničku, protože v drtivé většině filmů je tomu pravý opak! ()

matab

Je zde vidět pozitivní posun oproti prvnímu dílu. Ten byl evidentně cílen na co největší publikum a bylo mu dáno o něco menší napětí. Více otázek, více o okolním světě, více akce to charakterizuje druhý díl Hunger Games. I když to na konci to hodně skřípe a díl by si zasloužil mnohem zajímavější ukončení, film vychází v celkovém pohedu velice dobře. Určitě u mě hraje velké plus, že pro titulní písničku, byli vybráni Coldplay a jejich skvělí Atlas. Přes určité chyby, nelogičnosti a přílišný patos je to velký nadrpůměr letošních filmů. Alespoň v žánru sci-fi, posapokalyptické drama a romance. Film dává sáze Hunger games smysl a povyšuje ji nad kritiky, kteří tvrdili, že to bude nové Twilight. Minimálně 80 % si zaslouží. ()

L3nour

Možná trochu přemrštěné, ale já jsem se prostě nehorázně bavila. Nedýchala jsem od první minuty do té poslední a přestože jsem myslela, že když má film přes 2 hodiny tak bude nudný a zdlouhavý, samotnou mě překvapilo, jak rychle jsem hnala ze záchodů, abych nepřišla ani o minutu (:D). Uvidíme, jak se to změní po druhém zhlédnutí, ale prozatím určitě 5* :)). ()

Joedas

S tímhle filmem mi došlo, jak špatně celou atmosféru světa vykreslil první film. Už jen z toho důvodu musím jít o hvězdu výš. Film je to svižný (což je na 146 minut obdivuhodné). Hluchá místa sice má, ale když dojde na arénu, ztratíte pojem o čase. Herci jsou skvělí a o jejich postavy se bojíte, fandíte jim, nesnášíte je. V tomhle film exceluje a díky tomu jste po celou poslední půl hodinu pod neustálým napětím, což je dojem, který první film sice dokázal navodit taky, ale rozhodně ne v takové míře. Audiovizulní strana jen podtrhává vypiplanost celého díla a já se dokonce i těším na další díl. Příjemné překvapení až na ten drasticky useklý konec. ()

64B

Lepší než jednička. Ale na mě tam bylo až docela dost chyb nebo spíš scén, které se mi nelíbily. Film utekl svižně a kdyby byl i delší nebo nějaký přídavek, tak bych se vůbec nezlobil. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky