V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

matko2351

Druhý diel priniesol niečo viacej ako prvý. Vynikájúci scenár, krásne doplnenie prvej časti. Jednoducho super horor na večer pri búrke. Odporúčam :-) ()

LordLaser

Okrem toho, že úvodná zvučka lezie na nervy, Lin Shaye znie mladá(Lindsay Seim) takisto staro vo filme, čo berie na dojme, Joshov snímok najskôr čierno biely potom farebný. Na to, že to bolo natočené za 25 dní, môže byť. ()

NSnake

V porovnání s jedničkou určitě trošičku slabší horor. Na druhou stranu určitě lepší film. Provlékání dějových linek jsem u tohohle žánru nečekal a povedlo se to, myslím si, celkem dobře. Fajn film na Neděli večer, když prší a ráno vsáváte do práce. ()

abanek

Jak tak koukám,dal jsem prvnímu dílu 3 hvězdy a proto tady musím ještě ubrat... Pan režisér mluví stále stejným jazykem a já začínám být imunní... Ale zkusím to po čase znovu,protože tenhle žánr je můj oblíbený... Chapter 3 se bojím už teď :-( ()

Kokotek230mm

James je opravdu mistr lekaček a duchařin. Dokáže to natočit tak precisně, že si člověk říká, zda tyto místa mimo naše chápání opravdi neexistují. Hltám každou minut jeho hororů a musel jsem si doma pořídit solidní zásobu bezpečnostních trenýrek. Já nemohu nic vytýkat, protože není co ()

Setko

Paráda.. Musím povedať, že mňa celý film strhol na svoju stranu. Len stále a stále som čakal, čo príde a ako sa to všetko skončí. Dej popreplietaný tak neskutočne, že ten, kto nevidel prvú časť nemá šancu pochopiť. Hororový efekt to nemalo až tak, ako prvý snímok, ale tam kde to bolo potrebné, tam sa človek zľakol (a to som film pozeral cez deň, narozdiel od jedničky). Wan + Whannell = Super Horor ()

Dave162

Pokračování se velice vydařilo. "The Further" se mi líbilo o trochu méně než například v 1 či ve 3, ale stále si zachovalo své kouzlo. Kostým staré babice byl skvělý, snad mě žádný jiný ještě tak nevyděsil pouhým vzhledem (i když démon s maskou ve 3 tomu silně konkuruje). ()

Bajerys

60% Už v prvním díle jsem měl trochu problém se scénářem. Tak v tomto filmu nám to má všechno vysvětlit. No zjistil jsem, že zápletka je ještě debilnější než jsem si myslel, ale za to je to natočeno profesionálně a s přehledem. Triky a lekačky jsou zase fajn, ale už to na mě nedělalo takový dojem. Ale určitě to stojí za to vidět pokud jste ovšem viděli jedničku. Bez prvního dílu to prostě vidět nejde. ()

k.rakonos

Nebyl to takový hukot jako napínavá jednička, přesto opět výborná mysteriózní duchařina. A opět další důkaz, že horor lze natočit bez hektolitrů krve a řezničiny. Jen více takových filmů či minisérií :-) ()

Fill98

Málokdy se u mě stává, že by sequel dokázal přebít přebít díl. Tomuto kousku se přinejmenším povedlo dorovnat jedničku. James Wan je opravdu mistr svého oboru, dokáže zneklidnit diváka a byť jsem velký hororový fanoušek, toto dílo mě vždy nějakým způsobem dostane. Lekací scénky jsou poctivě vybírány jak zrnka kávy Jihlavank. Hudba v podání Bishary ohromující až mrazivá a celkové tempo je vražedné. Film vás nenechá si v podstatě nikde odpočinout. Za správných podmínek (tj.noční projekce s domácím kinem, teplota 20-25 stupňů Celsia, 101,325 kPa) to zážitek ještě více zintenzivní. Jsem nadšen. (85%) ()

Evan7

omnoho lepšia časť, ako prvá. Viac akčnejšie a príbehovo nabitejšie, prvá bola naproti tomuto nudná. ()

im8

Nevím proč, ale líbilo se mě to více než jednička. Jestli jsem tam psal o trapném záhrobí, tak tady je ultra trapné. Dokonce se z něho mrtvý Carl vrátí. Proč? Že není jeho čas? Tohle nevymyslíš... Jinak bych snad šel s hodnocením i výše. ()

Fiffty

Veľmi podarené pokračovanie, ktoré si udržuje kvality prvej časti. Príbeh rozdelený do viacerých období do seba pekne zapadal a napätie mi opäť len tak nedalo vydýchnuť. Len málo kedy sa podarí dvojke si udržať kvality a napätie ako v tejto časti, čo naozaj potešilo. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012