Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Dr.SMoG odpad!

reklama na lak na vlasy.... parta teplousu napodobujicich Fast and Furious a vudce teplousu s chraptivym hlasem pozujici jako nejvetsi drsnak historie kinematografie... ()

luco323

Čo som od tohto filmu očakával, bolo že prinesie svieži vietor do žánru racingoviek. A musím povedať že ouuuu YESSS. Tým netvrdím že séria F&F je zlá, legenda zostane legendou ale v NFS má prvotriednu konkurenciu. Čím mňa film odrovnal boli hlavne akčné scény a ich realistickosť!(o čom nemôže byť napr. v poslednom F&F ani reč) . Toto krásne nakombinovanie všetkých charakteristických znakov hernej série do jediného filmu si zaslúži poklonu a môj hlboký obdiv. 92% ()

pepca72

Moc jsem od toho nečekal, a dostalo se mi toho tak akorát, a něčeho až příliš. Příliš bylo blbých dialogů a prkených herců, tak akorát bylo akčních scén s nadupanými auty, a moc jsem nečekal, že se mi to bude líbit a ono celkem ano. Aaron Paul byl pro mně velkým zklamáním. V Breaking Baad jsem jeho postavu Pinkmana žral i s navijákem, tam ten chlapec hrál. Ale tady celou dobu vydržel s jedním paralizovaným výrazem ve tváři. Děj neřeším, v tomhle typu filmů o něj nejde, víme to všichni, a stále se tady nějací intelektuální filmoví kritici tomu diví, že byl blboučký. Byl, je a bude v tomto typu filmu asi vždy. Technicky natočeno, dobře, bouráky OK, kočky OK, hudba OK, takže suma sumárum za 3 * a ni o píď víc ani míň. ()

Epco

Konkurenčná séria dokázala že aj film o autách môže byť keď už nie výborný tak aspoň dobrý a zábavný. Ak si chce človek užiť nablískané autá a ešte sa pri tom aj pobaviť nech si radšej pozrie ľubovoľný diel Top Gear, určite to bude niekoľko násobne lepší zážitok ako toto. ()

injoy

Žádná sláva, ale určitě MNOHEM lepší, než všechny tři první díly Rychle a zběsile dohromady.... Film se točí čistě kolem nelegálních závodů a né "Danyho parťáků" jako tomu dopadlo u Rychle a zběsile. ()

Matulko_

Príbeh poslabší, keď má byť na takom postavená hra, tak celú zápletku zhrniete do trojminútového videa na začiatku a troj na konci, možno dva-tri krátke šoty medzi jednotlivými kolami. Ak sa to rozriedi na celovečerný film (130 min?!), tak z toho veľa nezostane. Dialógy prázdne, možno až na ten jeden, kde Poots prehodí dve vety s policajtom, to ma pobavilo. Keby som mal znova 15 a trávil noci zodieraním šipiek a spaceu na klávesnici, tak by ma to asi bavilo viac. Žiaľ, odkedy niekoho múdreho z Criterionu alebo EA napadlo pri PC verziách NFS zmeniť akceleráciu a brzdu zo šipiek na písmenkové klávesy, tak už ma ani tie hry nebavia. Navyše kvalita naanimovaných plameňov, ktoré vo filme trávili to Lambo, bola ešte horšia, než keď som si znížil grafické nastavenia hry na notebooku na minimum, aby mi to celý čas nesekalo. Už tam len chýbala bakelitová štyridsiatnička, ktorá na začiatku hry vystúpi z vytuneného Pontiaca povie: „Toto v žiadnom prípade neskúšajte v skutočnom živote, preteky patria na okruh,“ tak ako to svojho času bývalo u hier série Need for Speed. Odhliadnuc od toho všetkého, hneď od začiatku ma zaujali zábery, v ktorých zachytávali jednotlivé jazdy. Z kabíny i mimo nej, pripomenuli mi to, čo ma na hrách bavilo a to bolo na filme asi to kľúčové. 45% ()

BluPix

Celý film byl natočen bez počítačových triků a zvládli to naprosto skvěle. Ukázali (a rozbili) nejlepší evropská superauta. Jako hráče prvních dílů této herní série mě to moc bavilo, během sledování se mi vybavila spousta povědomých míst a prvků jako jízda v protisměru... Srážet tomu body za jednodušší příběh u filmu dle herní série? Děláte si srandu? Tohle je pro své cílové publikum od hráčů NFS, po fanoušky Top Gearu naprostá pecka, vizuální orgie bez jediného CGI efektu. Člověk se při tom ani chviličku nenudí a po skončení se nemůže ještě dlouho zbavit širokého úsměvu od ucha k uchu. ()

seveneez

Nevím proč ale od posledních dílů rychle a zběsile je tento film daleko daleko lepší ! Člověk tento film zhltne jak malinu a ještě se pomalu zamiluje do té blonďaté herečky :)) ()

Bohdy67

V podstate stejne bezduche jako posledni dily videohry... Ano, ta nejlepsi a nejdrazsi auta a ... NIC!! Pak uz jen se dostat z bodu A do bodu B, kde na vas cekaj nekde za kerem policajti... Takze velke plus za to,ze auta a pojeti zavodu plus i krajina naprosta ztotoznena s hrou....Minus: Poslednich par dilu NFS jsou jen stinem legendy a jsou v podstate nehratelne. Stahnout(pardon, koupit) nainstalovat, projet se a honem rychle smazat...A to stejne s filmem. 50% ()

Cartmen9

Od tohoto filmu jsem očekával opět daleko méně, než tomu bylo ve skutečnosti. V dobách, kdy filmům o rychlých autech a závodění s nimi vede zcela jasně série Rychle a zběsile, se tento snímek podle mého názoru velmi dobře uchytil. Oceňuji velmi dobrý herecký výkon Aarona Paula, který neodmyslitelně patří k seriálu Perníkový táta. Trochu jsem se obával děje filmu, ale byl jsem příjemně překvapen. Podrazák Dino nakonec dostál svého a skončil tak, jak jsem mu to přál od samého začátku příběhu. Hodnotím 80 %. ()

Majxi

Dobře natočený film. Aron zahrál vcelku dobře svoji roli. Pár věcí mi ve filmu trošku nesedělo, ale to ať si každý posoudí sám. Film se mi celkově líbil ale vytrženej z toho nejsem. 4* ()

HELLERcz

Jediné možné pozitivum na tomto "filmu" je pohled na auta a krajinu. Jinak je VŠECHNO špatně. Herecké výkony, děs a hrůza ! Měl jsem co dělat, abych se na tuto fekálii dodíval. Škoda no. ()

franti11

Kdo nikdy nehrál NFS, nepochopí. Hra přenesená do filmu, žádné filmové umění, ale pořádná řežba a akce. Za mě 5*, bez debat. ()

montel

Tobey Marshall (Aaron Paul) je výborný řidič a automechanik, který přijímá se svými kamarády velkorysou nabídku od Dina Brewstera (Dominic Cooper). Má poskládat a vytunit nadupaný Ford Mustang a připravit jej k prodeji, za což jeho skupina utrží nemalé procento z prodeje. Když se auto podaří poskládat a prodat příjde Dino s další nabídkou. Vyzve Tobeyho na závod, po kterém vítěz bere všechny prachy z prodeje vozu. Výborná nabídka strhne k závodění také Tobeyho mladšího kamaráda Petea (Harrison Gilbertson). Dino však při závodu nejedná fér a když tuší prohru najede do Petea, který v autě umírá. Policie z jeho smrti však obviní Tobeyho, který je zatčen a odsouzen. Po několika letech vězení se vrací na svobodu a společně se svými přáteli plánují pomstu...Další film podle počítačové hry, ach jo kdy tohle skončí. Opět se nejedná o žádnou bombu, dobré scény se střídají s těmi trapnými jako na houpačce a všemu tomu šéfuje strašně nesympatický Aaron Paul s podivnou Imogen Poots, která vypadá, že má celý film na hlavě paruku. Pokud vás berou vytuněné káry, dejte raději přednost sérii Rychle a zběsile. To je alespoň ještě stále trochu cool. 55% ()

Noah07

Po prvních minutách jsem měl nezkonalou touhu to vypnout,ale kvůli objektivitě jsem to vydržel.Druhá polovina filmu docela překvapila,proto dvě hvězdy....hra je podstatně záživnější. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)