Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Steel32

Nebudu zastírat, že sem fakt čekala propadák, i když se mi to podle traileru líbilo, a podívala sem se na to vlastně jenom z principu - a taky protože hned dvě moje oblíbený auta v jednom filmu (Agera R, Elemento)? Tak nepodívej se. A taky sem si prvních pár minut řikala jaká to neni kravina. Asi tak po půl hodině to začalo bejt lepší a asi v padesátý minutě mě to konečně začalo bavit. Ten příběh je trošičku jasnej dopředu, hlavně ten začátek, a když nepočítám jak nesmyslně tam jednou za čas proletí auto, tak se na to vlastně kouká hezky a to napětí taky není vůbec k zahození. Možná mě trošku rozesmál konec, tak nějak mi to připomnělo Auta. A co se obsazení týče - ty herci mi neseděli vůbec, ale postupem mi tam začali pasovat víc a víc. Je to na rozmezí tří a čtyř hvězdiček. ()

papyrosaurus

Těžko se k tomu postavit. Herecké obsazení nesympatické, scénář více než stupidní, a celkově to je plné klišé a blbostí tak akorát pro náctileté, i když chápu, že nějaký děj to mít muselo, a ve své podstatě se to k charakteru filmu i hodilo. Ukřivděný klaďas, jenž má srdeční i finanční problémy, proti zbohatlickému zmetkovi, do toho ho oblbne blondýna a celé to směřuje ke konečnému zúčtování. No dobře beru, ale tohle mě prostě vůbec neoslovilo. Na druhou stranu jsem snímek musel vidět, jakožto starý herní veterán jsem řezal zatáčky již před nějakými 15 lety v prvních dílech právem kultovní série her se značkou Need For Speed a musím říct, že zde mně naopak při pohledu na povedené honičky ukápla ona pověstná nostalgická slza - tratě v lesích, horách, poušti i ve městě se velmi inspirovaly těmi co jsem znal z prvních dílů NFS. Do toho žádné oplastované (zvané tuningové) herky ze sídliště, ale poctivé luxusní supersporty jak se sluší a patří. Jako herní pamětník bych tedy byl docela uspokojen, nicméně pro "nehráče" nemá valného významu se na film vůbec dívat. S odstupem času a po přehodnocení zvedám na 3 hvězdy, ale jen a pouze za ty závody.. ()

Hepy13

K 20 letému výročí nejslavnější herní závodní série, byl všem fanouškům nadělen dárek. A má ty správné pilíře o které se opírala i táhlá herní legenda. Správný Hot-Pursuit, trasy - lesy, kaňony, luxusní vozy, a pořádnej Car Crashing. Musím se přiznat že jsem byl v očekávání jak si tvůrci poradí se samotným příběhem. Ten bývá u filmových verzí herních titulů vždy největším problémem. Ale naštěstí to zvládli nad moje očekávání výborně. Tenhle film se zařadí po bok mých oblíbených ''Auto" filmů (60 Sekund, Rychle a zběsile 1 a 5, Drive, Rivalové) které už znám díky tlačítku ''Replay'' téměř nazpaměť. ()

M1k9

Maximum. Atmosféra je maximálně spjatá se hrou, která vyvolává silné nostalgické pocity. Konečně surové závodění, kterého jsme si ve Fast & Furious poslední dobou moc neužili. Opravdu povedené, stejně jako je / ve své době byla hra! Spíše to je jeden dokonalý koncept, který je nyní pouze převeden do reálných obrysů, v nichž překvapivě / očekávaně chybí povědomí herci. Jedineční herci rovná se jedinečný film, říkám si. Spousta hereckých a hlavně scénaristických chyb nakonec působí skoro roztomile. Bohužel stinnou stránkou je, že příběh je směrován na trh hráčů, tedy někde k cca 15-18 letým dětem. Celkově mě ale NFS příjemně zaskočil. 7.5/10 ()

kubyno

Jestli nějak zpracovat Need for Speed - tak asi takhle... Vždy to byla těžce arkádní závodní hra s policajtama, nějakým stupidním "příběhem" na pozadí (aby se neřeklo) a nějakou tou buchtou, co nesmí chybět. Ale přitom je ta kravina natočená tak dobře, že si to člověk i užije. Takže nic neřešit, pustit si naplno zvuk a trochu se pobavit u té dobře natočené hovadiny. ()

Antaeus

Ja vlastne ani neviem, za čo dávam 4..? Aha, už si spomínam. Tak v prvom rade je to vlastne jednoduchosť. Film pôsobí svojím spôsobom veľmi jednoducho, skoro až lacne. Ale naháňačky sú OK, ústredná partia "mechanikov" taktiež, káry poriadne nadupané. Potešilo ma, že tu vidieť aj komerčne menej známe značky. Rola polície je zhrnutá v jedinej replike (//"POLICAJTA SI NEVŠÍMAJ. ALE VŠIMNI SI, AKO SA AUTO PRI ZATÁČANÍ NAKLÁŇA NA STRANU. TO JE NÁŠ SKUTOČNÝ PROBLÉM//"), podľa ktorej je jej rola (polície) vlastne určená. Príbeh je tradičná vata. O ten ale ide až v druhom rade. Tie dve hodiny ubehnú a priznám sa, že som čakal väčší vývar. A aj keď o nič veľkolepé nejde, pozriem si to v budúcnosti radšej, ako väčšinu rýchlych a besných. ()

Mikli

Děsně nezáživné a antiadrenalinové poježděníčko, u kterého si přijdete jako spolujezdec u nudného a málomluvného závodníka, který to navíc každou chvíli naboří buď do betonově tvrdých a rádoby drsných pohledů, nebo zasmykuje po patosu supersentimentálních klišé žvástů. Chybí opravdový tahoun, naopak přebývá povrchní herectví, které nikomu otáčky nezvedne. Není to neoriginální klon Rychle a zběsile, kterého jsme se obávali, je to ještě mnohem horší. ()

Kick077

Vzhledem k tématu filmu a tomu, co sem očekával, jsem spokojený. Chtěl sem hodně aut a ježdení, abych si trochu zavzpomínal na doby, kdy sem proseděl často hodiny denně u ježdění na počítači a to přesně tam bylo. Parádní auta, řvoucí motory, takovej audiovizuální zážitek spíš. Jediný, co se mi nelíbilo bylo to, že sem v těch autech sám neseděl. Ale jinak stejně je to na 4 hvězdy, protože si myslim, že by vůbec neuškodilo trochu zkrátit ohraný dialogy, stejně všichni tušej co řeknou a buď by to mohlo bejt kratší, nebo nechat ješte víc prostoru autům. Na ty bych se vydržel dívat klidně i dýl než těch 130 minut. Na relaxaci a mentální odpočinek, když se člověk tolik nesoustředí na to mluvení a má rád auta, naprosto perfektní. ()

theSaint

Můj filmový zážitek o třetinu zvýšil fakt, že jsem měl celé kino pouze pro sebe! Jak často se vám tohle stane? Takže jsem si položil nohy na sedačku přede mnou a nechal se unášet popcornovou jízdou, která jako celek funguje správně. Proč ne. ()

X@triX

Cars, BITCH! Zatiaľ čo Walter bojuje proti Godzille, Jessie sadol za volant. Zo začiatku obrovský skeptizmus z mojej strany voči jeho obsadeniu, no do pol hodiny som na modrý perník zabudol. Auta parádne, absencia dusíka potešila, podarené vtipné scény...slušné béčko s minimálne troma dobre spracovanými, ale absolútne nereálnymi sci-fi scénkami. ()

HonzyR

Na vypnutí hlavy docela fajn. Spíše ale pro chlapy (nebo i ženy), kteří vnímají auta trochu víc než jen jako dopravní prostředek do práce a zase zpět. Nějaký obrovský příběh jsem nečekal (ostatně ten pořádně není ani v Rychle a zběsile a bavilo mě to), ale tento byl tak prostý, až jsem si říkal, kolik toho má scénarista ve své kariéře za sebou. Aarona mám jako herce docela rád, ale tady střídá 3 pohledy (pokus o drsňáka - 96% času, zděšení - 1% času, a úsměv - 3% času). Nejvíce potěšila hlavní hrdinka - 900 koní, to je asi hodně že? :D :D __40%__ ()

honelnik odpad!

Asi to bude tým, že nemám izbu polepenú plagátmi predlžovačov penisov značky Ferrari a do čaju si nelejem nemrznúcu zmes, ale ja proste nemám problém udeliť prvú nomináciu na ČURÁKOVINU ROKU. STOTRIDSAŤ (130!!!!) minút vaty, nefungujúcich naháňačiek a suverénne najhoršieho herectva, ktoré tento rok v blockbusteri uvidíme. Aarona Paula mám z Breaking Bad ešte stále rád, ale jeho Toby je v podstate chodiaci účes, bez pozadia a bez vývoja a je utrpenie jeho kreáciu sledovať, prekvapivo horšie sú na tom absolútne nezapamätatelné vedlajšie postavy, na čele s neznesiteľnou Imogen Poots. Obyčajne skvelý Dominic Cooper očividne ako jediný vedel do čoho ide a veľmi rozumne celý film prebdel v majstrovskej Seagaloveskej hereckej polohe. Scenár je, očakávatelne, jedna velká tragédia , ale hlášky typu "Vybavíme si to za volantom!", ucedené chlapovi, čo vám zabije najlepšieho kamaráta, mi proste mozog precediť nedokáže. Tých momentálnych 70% pripíšem dočasnému pomynutiu zmyslov celej ČSFD. ()

Snake.Charmer

S Need for speed mám defacto stejný problém jako s režisérovým předchozím filmem Act of Valor - patos a klišé za hranicí dobrého vkusu. Naštěstí to kompenzují luxusní, technicky precizní scény s auty, které zabírají valnou část stopáže. Herci vcelku ok, až na Aarona Paula. V humorné rovině to kupodivu zvládá dobře, ale jak dojde na vypjaté emoce, doprovázející již zmíněný patos, stává se z Paula přehrávající herecké prkno. Jako celek o dost lepší, než jsem čekal... ()

warrenur

Posledny zavod je takmer jedinym pozitivom. Lubiva kamera, fajne auta a intervencie policajtov mi nostalgicky pripomenuli stare NFS 3, ci 4. To predtym bol len odpad a naivne kecy bezohladnych sebcov v drahych autach, sposobujucich smrtelne dopravne nehody. Potom uz po nich zostane len obligatne R.I.P, ked budu niekde kompletovat tela ich a dalsich nevinnych obeti. A to hovorim, plne si uvedomujuc, ze film mal jednoznacne bavit a nemoralizujem. Na cestach sa s nebezpecnou a bezohladnou jazdou stratavam dost casto, aby ma tento styl "zabavy" az tak bavil. Btw. Aaron Paul, znamy mi z Breaking Bad, tu pasuje. Ostatni, a to i vratene "coolovej" filmovej blondatej krasky, posobia len ako pozlatko a typicke charakterove babky z kazdeho jedneho race-filmu. Strasna slabota. Od odpadu to deli len priemerny zaver a celkovo atraktivne scenerie. ()

KOZEL84

Tak Aaron už zase potřebuje nějakej spíd (ne že bych viděl jediný díl BB).Tohle tak jiného režiséra a obsazení.Na NFS bych si u toho skoro nevzpomněl,ale to je celkem fuk.Nejhorší je na tom asi Keaton ve své nejdebilnější a nejotravnější roli.Ale jinak to nebolí. ()

Matli

Je to přece Need For Speed, tak na co děj? Ale zase na druhou stranu je to Need For Speed, tak proč tak málo aut a honiček, když už je to tak dlouhý? Omáčka kolem není úplně nudná, ale i tak je zbytečná. Víc honiček jako je ta v závěrečný scéně by určitě neuškodilo. Šlo z toho vyždímat mnohem víc, ale i tak jsem se bavil. Malé bezvýznamné plus za výbornýho Michaela Keatona a za přízvuk Imogen Poots:-) 68% ()

Chundys

On to byl film hezký na příběh a i na soundtrack, ale tohle prostě není Rychle a zběsile. Plus bylo, že nepoužívali žádné nitro. Je to takový silnější průměr... ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)