Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Nerd4Dreaming

Nejvíc jsem bál, že film bude kopírovat Fast sérii, a to se naštěstí nepotvrdilo, naopak na mě všechna auta i závodění působily mnohem fyzičtěji než ve zmiňované sérii. Takže za mě spokojenost. Očekávat od akčního filmu o autech a závodění nějakou filosofickou a filmařskou hloubku, jako to tady dělá spousta hodnotících, mi přijde úplně mimo mísu. ()

zliteonit

Senzační zážitek. Ten kdo hrál, nebo hraje NFS to musí ocenit. Žádná nudná scéna, skvělý hlášky, hudba je prostě trefa do černého. A na hercích je vidět, že si tu jízdu celým filmem užívají. Všechno tohle ještě víc umocnilo 4DX kino. ()

Ondr@932

Dle hodnocení zde na csfd, jsem čekal spíše, že se bude jednat o slabší závodní akční podívanou, ale nakonec jsem z kina odcházel vskutku nadšený, a jsem opravdu rád, že jsem si na to do kina zašel, neboť se to vážně vyplatilo. Trošku nechápu toto relativně nízké hodnocení ... Ještě před tím než jsem zašel do kina, tak jsem měl obavy z té relativně dlouhé 130ti minutové stopáže. A ta jedna z hlavních obav byla ta, že vzhledem k té délce filmy, jsem se docela bál, že bude třeba první hodina méně záživnější nebo - li nudná ... A to tedy v žádném případě vůbec nebyla! Nuda nebyla téměř žádná ( možná kromě nějakých 3 minut ). Celý film byl překvapivě velmi akční, kvalitní záběry kamer byly super, letecké záběry tak též kvalitní a až nadmíru velmi závodní se skvělými hereckými výkony neznámých herců! Prostě Need for Speed, jak má být! Všechny pochyby, které jsem před filmem měl, byly z jednoho hlavního důvodu a to nízkého hodnocení na csfd, které mě po filmu ani trochu neovlivnilo. A troufám si říci, že je to dokonce na podobně kvalitní úrovni jako loňský Rychle a Zběsile 6. I když tam ještě byly ti super známí herci ... 90% - EDIT : po druhém shlédnutí snižuji na 80 % (film už mě tak nebavil jako poprvé ... ) PS: Rychle a Zběsile 5 je ale stále nedotčený ! ()

radaza

Jestli takhle má vypadat nástupce Vina Diesela, tak potěš. Stupidní scénář plný klišé a hloupých dialogů mj. zapomněl sdělit, co vyhrál hlavní hrdina kromě kupy šrotu a čím splatil půjčku a posléze zničení Mustanga, ale jsem asi hnidopich. ()

Lusů

Absolutně přestřelené, scénář dosti o ničem (a když už o něčem, tak o něčem naprosto předvídatelném), ale stejně mě to celou dobu bavilo, v natřásající (4DX) sedačce jsem si odpočinula, honičky stály za to a sbírka na startu finálového závodu byla prostě ... aaaaaaach!!! Takže z kina stejně odchod s přiblblým výrazem :) ()

chemicquei

Minimum nesmyslů, až jsem se divil. Až na to, že autům se po nárazu jako svině ani neodchlípne nárazník, je to celkem reálně vychytaný, hlavně asi díky tomu, že to je opravdová jízda a né počítačový tríčky. Tleskám tvůrcům, nic přitaženýho za vlasy. Navíc má film opravdu moc hezkej soundtrack.. ()

PEZ

LOL. Ak by som mal opisat filmove NfS len dvoma slovami, tak by to bolo: "pre dvanastrocnych". ;) Dost velku cast filmu som uvazoval nad jednou hviezdickou. Hlavne vdaka "scenaru" (tie uvodzovky tam musia byt), "uveritelnosti" ci uz postav, alebo pribehu, jednotlivym situaciam a neskutocne patetickemu vykonu hlavneho hrdinu (ano - Aaron Paul). Posledne menovanemu som to nezjedol ani nahodou - ten jeho batmanovsky hlas a "super-cool" pohlady, OMFG. :) Tak, ale pozerajuc sa na to objektivne musim pridat jednu hviezdicku za pouzite spickove sportove auta, za niektore dobre natocene akcne sceny, kde neboli pouzite prakticky ziadne VFX a za dobru kameru (boli vyuzite rozne objektivy pri siestich odlisnych digitalnych kamerach!). Pri niektorych scenach museli fanusikovia akcnej filmarciny krochkat blahom. A dokonca sa nasiel este jeden vydareny vtip - to ked Finn ostentativne opustil pracu. Inak tazka bieda a vlastne neuveritelna kravina (tankovanie pocas jazdy, ci "unos" vojenskou helikopterov su len dva mile priklady :D). Takze pre tych co NfS este nevideli - you have no Need for Speed. ()

Blondy.

NFS už dlouho nepůsobí jako hráčská lahůdka a každá další hra není očekávana pecka jako kdysi. Jedná se už pouze o komerčne a za účelem vydělaní milionu vyrobený shit. Skoro bych až řekl, že kvůli pirátům EA přichází o moc peněz a pro jejich hamty hamty styl je jim to málo. Film podle mého názoru přišel pozdě, máme sice fast and furious z té doby ale to nema s nfs co dělat. Scénář není prakticky žádná novinka, protože zhruba podobý děj se odehráva v prakticky každe hře, tím neříkám, že mi to vadí ani si nemyslim, že se jedná o propadák ale na film, ve kterém jde jen o závoděni to je až moc osobní příbeh a love story. Čěkal jsem mnohem víc závodu a mnohem víc akce místo toho jsem se pulku filmu díval na dokument Jak projet Ameriku v mustangovi. ()

FanKalEl

Pri prvých 15 min. som rozmýšľal či to nevypnem hlavne kvôli nude ale nakoniec ma to nakoplo a začalo baviť až dokonca. Príbeh nebudem riešiť, film je určený skôr pre 12 ročné decká alebo pre fanúšikov a myslím že ja ako drobný fanúšik NFS som bol uspokojený, tie autá a hlavne naháňačky bez použitia CGI boli úchvatné. Čo by som okrem príbehu a logiky vytkol je Michael Keaton, tak ten bol trápny na celej čiare a čo sa týka záveru tak ten by lepšie napísal i Jožko Vajda. Druhý krát pozrieť sa to oplatí iba ak kvôli tím jazdám. Dávam 3 hviezdy a to sklamaný absolútne nie som, práveže spokojný :) (65%) ()

TheMraca

Tak musím přiznat že to byla blbost, plná klišé. Postavy maj jasně narýsované charaktery a těch se drží. Klaďas je prostě dobrej a dělá správné věci, záporák je prostě hajzl až do morku kosti. Čistě černobílé ale proč ne. Mě se na to dobře koukalo a závody jsou natočeny chytlavě, přesně tak jak si atmosféru pamatuju ze hry, takže odpouštím ty scenáristické zkratky, bezduché dialogy a spoustu dalších blbostí, vypínám mozek a dávám 80%. ()

phoenixer

Je to taková jiná a možná i lepší verze Rychle a zběsile. S hrou NFS to moc společného nemá, ačkoliv to se není čemu divit. Nemůže být přece film jen jeden velkej závod s poldama, to by byla nuda. Tohle NFS má pěkné auta, hezké holky a dokonce i pár vtípků. Určitě je to jeden z těch lepších filmů z téhle kategorie a já doufám, že natočí i další díly.. ()

moviechecker

Ničím neoslnilo, ale ani ničím nesklamalo, keďže sa od toho nedalo veľa očakávať. Lokácie hry okopírované celkom slušne bolo vidieť to prepojenie, ale film zbytočne dlhý na to, že dej úplne oničom. ()

Whitebeard

Plejáda naprosto nesympatických herců, od toho hlavního až po toho úplně posledního, ten casting musel teda bejt dobře mimo. Dialogy trapný, jako ti herci. Měla to být paralela k Rychle a zběsile, pro mě rozhodně není. Zůstalo jenom u hodně slušných automobilových honiček a burácení motorů, ostatní mi lezlo na nervy. Za ty naleštěný auta 2* ()

Kingjiri

Díky lokacím jsem si párkrát vzpomněl, jak jsem před mnoha lety ještě jako bezstarostnej puberťák pařil různý verze NFS - to byly sakra časy! Po velice nostalgický výpravě pak zaujme i technická stránka (kamera, honičky, vymakaný auta apod.). Příběh opravdu nemá smysl nějak pitvat - na to je příliš předvídatelnej a hlavně postavenej na hlavu (stačí přečíst distributorskej popisek). Ale rozhodně se scénáři nedá upřít uvěřitelnej motiv pomsty hlavního hrdiny, díky čemuž několik těch rádoby dramatickejch scén i závěr nepůsobily příliš pateticky. Herci jsou navíc docela schopný a dvou hodinovou stopáž vyplňuje dostatek slušný auto-akce. Od NFS jsem nečekal vůbec nic, takže nakonec vlastně můžu být s dojmem v podobě sympatický jednohubky spokojenej. ()

bararich8

Jít na tohle do kina, byl bych celkem nasrán. Většina herců neumí hrát a tím pádem jim ty role nelze ani trochu věřit. Celkově to tak vyznívá hrozně béčkově, ono doslovné převedení upadající závodní série, kde vlastně o žádném příběhu nemůže být řeč, těžko může na filmovém plátně vypadat jinak. Nemluvě o pěkném řádků nelogických kiksů. Navíc první polovinu mě ani to provedení závodních scén nijak neoslnilo, v druhé půlce už to bylo lepší. Nejvíc mě asi potěšila Imogen Poots, která je zde neskutečně sympatická. Čekal jsem více, podprůměr, 2*. ()

Hartigan

Zdali jste odhodláni podstoupit jednoduchou zábavu pro nenáročného, tak samozřejmě proti gustu žádný dišputát. Mou osobu však nastolená pitomost celého dění nepřetržitě bila do očí. S herní předlohou má tahle odfláknutá prasárna společného velké kulové, a ani věrným fandům, kteří u ní strávili celé dětství, bych nikdy nedoporučil okusit tak nepříjemný zážitek, jaký jsem právě přetrpěl. Ale při nejhorším si aspoň ti mladí si příjdou určitě na své, takže peníze se nakonec vydělají i na dvojku. Chraň nás od zlého!💩💩 ()

cm hardy

Možná bych dal i 4*, ale na to, že se snímek jmenuje ''Need for Speed'', jsem tam zaregistroval 2 menší závody a jeden hlavní na konci. Spíš mi to chvílemi připomínalo road movie. No a herecké výkony taky nebyly zrovna excelentní... ()

gp_one odpad!

Průběh letošního filmového léta, zdá se mi poněkud nešťastný. Od NfS jsem čekal aspoň jednoduchou zábavu na jedno pošmourné odpoledne, ale už po 20 minutách koukání na ty trotli před kamerou jsem se šel ujistit, že film nepochází z produkce Asylum. Ne, nepochází, někdo to myslel smrtelně vážně. Jenže koukat 2 a čtvrt hodiny na takovou sračku se prostě nedá, ani když oku zalahodí sem tam pěkná kára či buchta s vytuněným podvozkem. ()

darkreider

Zákazkové autá, drifty, akcelerácia, absolútne prepálená akcia, o tom to je. Keď príde dej je to stokrát prevarená nuda. Postavy sú nulové, ale sem tam vystrúhajú fajnové vtipy. Dramatická linka a dialógy naviazané na ňu škodia ako soľ na slimákovi, ale keď príde sranda a závody, karta sa otočí a popcorn sa je. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)