Testament mládí přináší působivý příběh lásky, touhy a války, který vznikl na motivy osudů Very Brittain a jejích knižních vzpomínek na první světovou válku. Vydejte se na bolestivou cestu od mladistvých nadějí a snů až na samou hranici šílenství a zase zpátky ve filmu o lásce, marnosti války a o tom, jak i ve zlých časech najít smysl života. (Bontonfilm)

Scaevola

Chtělo by se říci - viděli jsme to již mnohokrát, válka je prostě zlá. Jenže ač se jedná o adaptaci protiválečné knihy, o které jsem nikdy neslyšel, o krutosti bojů snímek úplně není. Podařená kombinace romantické šerosti a pacifistické bezdějovosti začíná ztrácet dech teprve v závěru, když do popředí začnou vystupovat záblesky patetičnosti a těžko uchopitelného, jakoby osudového propojení všeho se vším. Ale ani tato výtka nedokáže vystrnadit z hlavy střízlivou první polovinu, v níž téměř bezchybný výkon A. Vikander pomáhá vcítit se do zlomených nadějí a ztracené lásky. ()

CaptAnne

Bez ohledu na to, jak moc jsem chtěla, aby se mi ten film líbil (válečnej příběh podle skutečnejch událostí s Jonem Snowem v hlavní roli by snad člověkem měl pohnout, ne), usoudila jsem nakonec, že hodnotu má jedině tak akorát jako ilustrační výukový materiál k hodinám literatury a dějepisu na britských středních. Silné je téma, film už ne. Záběry na rozlehlá vřesoviště a mořské vlny rozbíjející se o křídové útesy se prostě přejí (zvlášť když je jimi zaplněna pomalu čtvrtina dvouhodinového filmu) a jednotlivá lidská dramata jsou tak strašně schematická, že ve výsledku má jako postava šanci vyrůst jedině protagonistka. To vytváří zdání, že je skvěle zahraná, i když to zas taková hitparáda není – ta holka je prostě nemastná neslaná, a z toho, že se umí zatvářit po smrti snoubence a bratra smutněji než na začátku filmu, bych ještě hlavou o podlahu nemlátila. Ostatní postavy jsou prostě na první dobrou: chudáček kamarád, co by taky rád, oddanej bráška, zdánlivě přísná oxfordská pančelka, vtipná tlustá tetička. Jsou tak typizovaní, že se člověk nemůže zbavit dojmu, že je mu předkládán průřez britskou společností, která bez ohledu na pohlaví, zázemí či postavení trpí válkou (odtud ten dojem výukového materiálu). I myšlenka, že ve válce se dá jedině prohrát, je výchovná. A tak, po dvou hodinách, kdy jsem se dočkala pouze morální sondy do srdíčka, ale žádného filmu, nedá se hodnotit vysoko. P.S.: Kita nehodnotím, protože je to méďa a neumím bejt nezaujatá. ()

D503

Trochu ploché a bez nějaké opravdu výrazné scény. O to tíživěji však působí film jako celek. V úvodu nastíněná romantika velmi rychle vyprchá a všechno začne pozvolna zabředat do stále depresivnějšího prostředí. Obzvlášť v několika momentech před závěrem je atmosféra až nepříjemně surová a řekl bych, že po druhém zhlédnutí bude výsledný dojem ještě mnohem silnější. ()

Isuzu

Krásny film o strate, bolesti a nezmyselnosti vojny. Už dávno som nevysmrkala toľko vreckoviek (naposledy asi pri Pokání), jediné, čo je mi naozaj ľúto ale je, keď čítam, že niekoho sa tento film vôbec nedotkol. Asi som citlivka, ale myslím si, že pripomínanie toho, že vojna nikdy nepriniesla nič dobré a nie je na nej nič vznešené, je bohužiaľ potrebné asi pre každú novú generáciu...Aj preto sú tieto filmy natáčané a keď majú pridanú hodnotu reálneho príbehu, o to lepšie. ()

durkes

Slušný film, žiaľ dej nebol až taký zaujímavý. Mňa neupútala ani Alica Vikander. Vedel by som si predstaviť aj pútavejšie zobrazenie. Trochu mi to pripomínalo Pokánie, ale pôsobilo to ako jeho mladší, povrchný a nevydarený brat. Takže tento film som si pozrel a už sa k nemu viac nevrátim. ()

mocart

Prvních 20 minut naznačí, že by to nemusel být úplně pitomý film (nezávislá inteligentní žabka, která má tendenci se vzbouřit proti společnosti). Další dvě hodiny jsou jedno hloupé klišé na druhé, všechno už tu 100x bylo, a lépe, dlouhé nesmyslné záběry a scény, nuda, nuda, nuda. Jedna hvězda hudba, druhá pro Vikanderovou. ()

katherine7

Já nejsem prostě dost silná povaha na takové snímky. Zase jsem probrečela balíček kapesníků. Podle mě tohle byl hodně silný příběh, hodně silné emoce v podání úžasné Alicii Vikander. Tato herečka nikdy nezklame.. je jako továrna na emoce.. ty na Vás srší přes obrazovku, na kterou zrovna zíráte s otevřenými ústy. Některým se může zdát příběh nudný, fádní či nijak extra poutavý, ale mě teda hodně zasáhl. Dívka, která se zamilovala a aniž by se se svým milým mohla nějak pomalu a jistě seznamovat a trávit s ním čas, tak přijde válka, narukování do války a následná smrt. To se seběhlo zhruba v první polovině filmu. V té druhé zemře mnoho dalších včetně jejího dobrého přítele a bratra.. To co lidé zažívali za války, to co museli podstupovat, to si dokážu představit jen z miniaturní části a to díky snímkům jako je například tento. Za mě 5*. ()

Broen

Tak že to bude ždímačka, bylo jasný. Ale na druhou stranu film má krásný záběry. Taky je zajímavější téma z trochu jiného soudku, z fronty. Pří záběru na ty vojáky ze zákopu, na ty jejich oči, mi běhal mráz po zádech. Navíc zde hraje koncert famozní Alicia Vikander, kterou mám každým dalším filme radši. Těším se na další film s ní. ()

Jitomirka

Co to zase bylo? Jasně, válka je smutné, umírání je smutné, ale když vás během dvou hodin nedojme ani jedna scéna a osudy hlavní hrdinky jsou vám totálně ukradené, je něco špatně. Je to nudné, plytké, bez emocí, bez jakékoliv hloubky. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 3 výprava 4 celkem 15 hodnocení 75% Masové armády, mlejnek na maso, semlel na masokostní moučku, nejednu velkou lásku ve velké válce. ()

Ant_Envoy

Doposud jsem Alicii Vikanderovou odmítala uznat jako členku hvězdné sekty vedenou Keirou Knightley, Madsem Mikkelsenem a Eddiem Redmaynem. Ale po tomto filmu ji nejen uznávám, ale i obdivuji. Skvěle uhrála všechny polohy, kterými si její postava musela projít. Zvládla i scény, které byly na můj vkus trochu patetické. Pokud vás válečné filmy moc nelákají (tak jako mě) Aliciin výkon za to stojí! Jděte do toho! Jistě, válečných filmů jsme všichni viděli hodně, ale to neznamená, že tento nemůže být dobrý. Film skvěle vypovídá nejen o průběhu první světové války, ale i o tehdejší společnosti a postavení žen. Ukazuje nezlomnou sílu a vůli, která překoná i těžká období. Schopnost najít si něco, za co stojí bojovat i tam, kde podle jiných nezbylo nic. ()

jeskynka

Rozbíhá se to jako pěkná romantika s Kitem Haringtonem. Prásk! Nakonec hodně smutný a celkově beznadějný, když si navíc vezmete, co přišlo za 20let. Ale abych nebyla příliš negativní - moc se mi líbila kamera a výkon Alicie Vikander. Kit Harington překvapil civilní a neSnowovou rolí :). ()

Bumkybunny

Tenhle film...bože. Nepovažuji se za osobu, která brečí u každého druhého filmu. Tenhle mě ale dostal. Po dokoukání jsem několik minut nebyla schopná přestat. Díky hereckému výkonu představitelky hlavní hrdinky jsem se do její role vžila tolik, až mi to trhalo srdce. Nutno taky říct, že jsem od začátku do konce sledovala děj se zatajeným dechem, a to ať šlo o vývoj vztahu hlavních postav (který byl mimochodem něco neuvěřitelně silného), nebo o válečnou linku. Nevím, co jiného k tomu dodat. Je to pro mě silná srdeční záležitost, že které se budu ještě dlouho vzpamatovávat. ()

Pythonator

Válečný film bez jediného výstřelu nemůže už od přírody uspět. I když je Vikanderovic káča velmi milá, při dvouhodinové stopáži plné natahovaných záběrů na kytky a jinou vatu ten film nemůže nebýt nudný. Je to jen další dílo, které vzniklo především z popudu britských feministek. ()

JDB

Na môj vkus rozvláčny dej - strašne sa mi to podobalo na Annu zo zeleného domu - ten posledný film. ()

lineker

To co se zpočátku jeví jako milá romance z britského venkova se postupem mění v silný "mementozní" protiválečný film v čele s úchvatnou Alicií Vikander. Svojí autentičností lze snímek zařadit i vedle takového protiválečného velikána jako je Na západní frontě klid. Vera Brittain musela být opravdu silnou osobností. Jen člověk takových vlastností se dokáže vyrovnat se smrtí tří velmi blízkých osob aniž by utrpěl velkou psychickou újmu a následně o tom ještě napsat bestseller. ()

stuj

Trochu rozvláčné, ale člověk se má asi nechat vtáhnout do atmosféry. Některé scény utahanost ale naštěstí vynahradí. Zejména silnější konec. Díky němu dávám 4 hvězdy, i když hodně odřené. Akci nehledejte, je to spíš pocitová záležitost. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /konec poněkud natahovanej a Kit byl jako žehlící prkno, fakt/, + /Alicia hrála dobře, podle skutečné události, protiválečně orientováno, stejně jako The Railway Man - proč ne/, hodnocení - slušný film s Alicií o pekelných válečných zážitcích, po delší době zase jednou dobrý film, ikdyž děsivě smutný a depresivní, líbilo se, ale opravdu: nemám moc rád smutný filmy ()