Testament mládí přináší působivý příběh lásky, touhy a války, který vznikl na motivy osudů Very Brittain a jejích knižních vzpomínek na první světovou válku. Vydejte se na bolestivou cestu od mladistvých nadějí a snů až na samou hranici šílenství a zase zpátky ve filmu o lásce, marnosti války a o tom, jak i ve zlých časech najít smysl života. (Bontonfilm)

Seti

Alicia je prostě k sežrání,a to i když je až po lokty od krve a ošetřuje německé vojáky. V Testament of Youth se prokazuje jako velmi talentovaná herečka, která zvládá i náročné herecké výzvy a osudem zkoušenou Veru Brittain zahrála s naprostým přehledem. Budoucí velká hvězda. ()

ruhebitte2010

Nic pro necitlivky, ty to nedokáží ocenit. Už 70. let nebyl v Evropě větší než lokální konflikt, možná trochu zapomínáme co to znamená a to se nám může vymstít... 90% ()

Hanys_

Knížka podle doslovu patří mezi nejpůsobivější válečné romány, ale o filmu tohle rozhodně říct nemůžu. Protože od válečné romantiky s podtitulem "silné osudy Very Brittain" očekávám hlavně emoce. Jenže ty se jaksi nedostavily. Takové Pokání hraje úplně jiný sport a upřímně mi je jako divákovi celkem jedno, který z těch příběhů je podle skutečnosti a který ne. Důležitý je výsledek na plátně. ()

Pttak

Řekl bych, že až moc dlouhá stopáž. První hodinka jakási romance co mě nějako nechytla za srdce. V druhé hodince pár srdcervoucích scén v podání Alicie Vikander, které mimochodem zahrála bravůrně a pár záběrů z bojiště, ale to prostě celý film vážně nezachrání. Válkaři si nepříjdou na své. Myslím si, že film by mohl nadchnou snad jenom nějakou dušičku se zlomeným srdcem, která se bude v neděli po obědě koukat na televizi :-) ()

kolemjdouc

jeden z mnoha válečných filmů který ukazuje nesmyslnost válek.Na obou stranách umírají většinou mladí lidé.Kdy páprdové řídí válku z křesel se sklenkou whiskey a doutníkem v ruce.Někde pěkně v teple v bezpečí.Poslední titulky, kdy vidíte kolik bylo těm klukům ,co už se nevrátili.To je takový hnus, který ani potom nebral konce ve druhé světové ,kdy opět umírali synové, kteří se narodili svým matkám po skončení první světové.A ta hrozba je tady  zas.Vikander je neskutečně vynikající talent.Prozáří svojí přítomností každý film.Pokud neskončí ve všelijakých nadpozemských avengrech tak si může gratulovat .Tenhle žánr už semlel nejeden talent.Testament prověřil jak scénář tak režii i kamery.Všechno u mě za jedna.Neskutečně reálné exteriéry i rekvizity .Kdy i kolíček na prádlo přesně seděl do té doby. ()

lucijelucije

A. Vikander je úchvatná, už jen pro ni stojí za to se na životopisné drama podívat. Je to hodně dojemný příběh a tím, že si vše hlavní představitelka sama prožila, o to víc stoupá příběh na hodnotě. Pravda je, že to J. Kent předložil ukázkově, takže Testament byl už sám osobě dost autentický. Jde tady strašně cítit bolest, která se spolu s beznadějí a nadějí vzájemně proplétají, a zaručeně vásto ničí. 7/10 ()

Paldiny

Poézia v zákopoch vykreslila svet v konflikte z inej, neprebádanej strany. Použité farby ako keby vyňaté z obrazov malieb, slová, čo dokázali priblížiť bezmenné tváre mlčiacich vojakov viac než by svoje príbehy rozpovedali sami. Po tejto stránke všetko na poriadku, len sa neviem zbaviť dojmu, že to mohlo mať dramatickejší náboj. Príbeh popisuje udalosti anglickej rodiny, ktorá prežije viacero pádov, viacero strát, ale žiadny nedosahuje levelu, aby som s príbehom splynul v jedno. Možno majú svoje na svedomí zvláštne kroky postáv aké sa s pravidelnosťou vkrádajú do deja a s pravidelnosťou prinášajú ďalšie a ďalšie rozhodnutia aké nemajú pevný základ a len ťažko hľadajú vysvetlenie. Zaujímalo by ma čo všetko sa odohrávalo na prahu skutočnosti a čo scenáristi prispôsobili potrebám filmu. Záverečný prejav šiel tiež kvapku mimo. Aj napriek týmto výhradám si Testament svoje publikum nájde, nakoľko spracovaním opäť dokazuje, že vojnový film nemusia byť len veľké hrdinské činy končiace vlajkou na pokrývke a mladá generácia hercov ? Tá je prísľubom do budúcna. ()

Jaro_slav

Nebejt dobrejch herců, hlavně Alicie, nedalo by se na to koukat. Je to vážně blbě napsanej příběh, takže ač se Vikanderová snažil, seč může, tu sterilní mdlost vyprávění nezachrání. Tu a tam zavane naděje fakt dobrý scény, ale pokaždý se to promění v jakýsi odstředěný mlíko. 50-60% ryze za herectví a obsah. Zpracování je tragický. ()

Marys

Napriek tomu, že mal film veľmi dobrý potenciál v rámci námetu a hviezda Alicie Vikander žiari stále jasnejšie, asi to nebol film orientovaný na mňa. Absolútne ma nechytil za srdce a dosť sa iba vliekol. Verím ale, že určite má veľa priaznivcov, no ja sa ku nim nezaradím. ()

avitakova

Pěkně natočený historický film i s výborným obsazením. Skvělá Alicia a Taron. Ale film byl na můj styl až moc prodlužovaný. Všechny ve válce zabili a pak poslední půl hodina filmu už byla vpodstatě o ničem. Kdyby aspoň postava Tarona přežila, tak by film i podle mě byl lepši, ale je to psané podle knihy, takže se dá pochopit, že nemohl přežít. Nebýt té poslední o ničem půl hodiny, tak bych asi i dala 4 hvězdičky, ale takhle bohužel nemůžu. ()

Košoun

Skvělí herci (Alicia Vikander je opravdu velký talent), pěkná dobová výprava, ale celkově tak hrozná pomalá nuda, že jsem u toho v polovině usnul a nic mě nepřesvědčilo, abych to druhý den dokoukal. Možná je druhá půlka záživnější, ale to se asi nikdy nedozvím... A přitom jsem se díky mými oblíbenci nabitým obsazením opravdu těšil. Škoda. ()

loki5

Po tomhle filmu mě velmi mrzí, že nemám ještě jedno místo v top 10 nejlepších hereček jelikož Alicia by si ho zasloužila. Skvělé válečné drama, které ale trošku sráží Malickovská vata. Ale jinak bez chyby 85% ()

Ombak▼Penari

Pochmurné a zároveň romantické, ale rozhodně zaměřené spíše na dámské publikum. Nedá se tomu až tak moc vytýkat, ale ani nemám důvod se k tomu ještě někdy vracet. ()

Heroine odpad!

Že je válka hnus, a že v ní umírá spousta hlupáků, kteří si myslí že budou hrdinové, to už nějakou dobu vím. A nepotřebuju kvůli tomu koukat přes dvě hodiny na melodrama, s nekonečnými záběry do tupé a neušlechtilé tváře Alicie Vikander, tklivou hudbou a recitováním básniček. Možná by stačilo, kdyby někdo těm mladíkům zakázal se hlásit na frontu hned. Nejen proto, že tam umřou. Ale protože tam budou i zabíjet, a to je teprve smrt pro básníka. ()

BOURQUE

Udalosti a dôležité pasáže v živote Vera Brittain, ktoré viedli ku vzniku knihy „Testament Mládí“. Samotná koncepcia filmu nie je zlá, ale rád by som videl zopár momentov zo vzniku spomínanej knihy. Vojnové prostredie a hrôzy vojny sú len na toľko vyzdvihnuté, koľko potrebuje Vierin príbeh. Za normálnych okolností by som dával „trojku“, avšak vďaka presvedčivým hereckým výkonom (na čele s báječnou A. Vikander) je to „3+1“. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

michald99

Tenhle film má zvláštní kouzlo. To kouzlo se jmenuje Alicia Vikander, která táhla celý film na svých bedrech po celou dobu poněkud zbytečně dlouhé stopáže a celou dobu byla to jediné, co mě dokázalo udržet u obrazovky. Jako občas jsem film pozastavil, hlavně když na plátno vyskočil xicht Kita Snowa, který ho neherecky kazil v roli, která mu vůbec neslušela. Vím, že to není žádná herecká nadílka, ale umí to lépe, už jen co na Hru o Trůny kouknu. Film si drží jednotvárný výraz po celou dobu trvání a s padnoucí hudbou a Aliciou, která naštěstí nevylezla ze zorného pole kamerové čočky, to jsou slušné tři hvězdy. ||65%|| ()

dakarin

Posbírané střípky inspirací a scén nám nedrží tak zcela pohromadě. Mě snad nejvíce zklamala nízká míra věrohodnosti - nemohl jsem se do filmu vůbec ponořit. Přitom mnoho scén, zvláště na počátku filmu, bylo samostatně vcelku milých... Jako celek pro mě tedy minela :-( ()

pepa3rd

Válečné drama, které má daleko k dojímavým romantickým slaďákům. Pohled na válku z trochu jiného úhlu poskytuje odlišný divácký zážitek a zpracování i herecké výkony se na tom zdárně podílí. Přesto jsem si vybudoval jakousi obranou linii, která bránila v hlubším vcítění a to je škoda. Pro tentokrát nadprůměrných 65 % ()