Testament mládí přináší působivý příběh lásky, touhy a války, který vznikl na motivy osudů Very Brittain a jejích knižních vzpomínek na první světovou válku. Vydejte se na bolestivou cestu od mladistvých nadějí a snů až na samou hranici šílenství a zase zpátky ve filmu o lásce, marnosti války a o tom, jak i ve zlých časech najít smysl života. (Bontonfilm)

Tempter

Dokonalá ždímačka slz a ještě dokonalejší Alicia. Když se k tomu přidá muzika Maxe Richtra, nemůže to být míň jak za 4 i kdyby to byla sebevětší kravina... ()

NagatoPein

Nedá mi. Ok, film je pekný, spracovanie profesionálne a vizuál pôsobivý. No nemá myšlienku, popisuje a v momente keď sa snaží nasadiť nejaké ponaučenie tak nefunguje. Skôr by ho bolo treba vnímať emočne, no nedá sa mi, pretože nemám vzťah k postavám. Mladí ľudia zomreli, vojna je zlá a nemala by sa diať, vyrovnať sa s tým je ťažké - a ďalej? Moment, kedy má hlavná postava prehovor pred publikom podčiarkuje celú výpoveď filmu. Opísať sled udalosti je síce pekné, ale potom to je nuda. ()

potok.009

Drsný příběh, o tom není pochyb. Nicméně snímek je obyčejným válečným melodramem s okouzlující Very Brittain (Alicia Vikander). ()

kajicek27

Abych tak řekla pravdu nevěděla jsme co od filmu čekat. Ze začátku opravdu klasická romantika a pak se z toho vyklubalo válečné drama. Opravdu super film. Akorát na něj musí být nálada a to pokaždé není. Alicia a Kit se mi ve filmu velmi líbili. Film donutí přemýšlet jak válka ničila životy a jaké to mělo následky. ()