Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

vyfuk

Ano... je to asi jen další sračka, která se snaží hrát na naše city a ukázat nám něco jiného a poučovat nás. Ale je to příběh o lásce. Příběhů jako tento jsou tisíce, ale společně s Hledáním Aljašky a Charlieho malých tajemství tvoří víc, než jen romantickou sračku. Tvoří srdceryvnou sračku, který stojí za to, a stát bude. Okay? - Okay. ()

V.Silver

Na tomto snímku se mi nejvíc líbil jeden moment: člověk si občas myslí, že svým rozhodnutím ochrání ostatní před tragédií, která je však tragédií pouze z jeho vlastního úhlu pohledu. Zajímavý snímek, kladoucí otázky, na které se sami bojíme odpovědět a děláme, jako by se nás vlastně netýkaly. Umně se vyhýbá filmovým klišé, na proces ztráty i vyrovnávání se se smrtí nahlíží trochu jinak, a ačkoli snímků na podobné téma bylo natočeno mnoho, tento je přece jen jiný. 70%. ()

Bagr_007

Příjemná romance o dospívajících, říznutá dramatem o dospívajících s rakovinou. Ty dialogy zoufale šustí papírem a jak už téma napovídá, film chce, abyste plakali na povel, ale úplně mu to nejde. Stejně tak se chce vymezovat vůči mainstreamu, což mu nejde už vůbec, přesněji řečeno, je to jenom póza a vlastně se o to ani nesnaží. Přesto celkově dávám palec výrazně nahoru. Je to feel-good jako máloco a Shailene Woodley je opět moc fajn. Mimochodem, hraje tam Wait od M83 a to vždycky potěší. ()

Autogram

Filmov o rakovine akoby nikdy nebolo dosť, podobne ako o vojnách. Jedno aj druhé je boj, a práve ten boj je v tomto filme celkom v úzadí. Tu je dôležitá iba láska, vzťahy a zase láska. Trochu som bol zmätený z toho pohodového života s chorobou a liečbou, tak to už v romantických filmoch býva. Aj ten vozíček s kyslíkom bol len akoby nevyhnutnou rekvizitou a Shailene nedokázala hodnoverne zahrať únavu po výstupe po schodoch, alebo to režisér ani nechcel. Posledná tretina filmu bola už iná káva, vtedy emócie fungovali na plný plyn a mal som pripravené aj štyri hviezdy. Nebyť slabšieho rozbehu a priveľa minút na jeden film, tak by som neváhal. –––– Strach mám zo zabudnutia. Žijem tak, aby som ľudí zaujal. Aby si ma zapamätali. Pretože nechcem upadnúť do zabudnutia. –––– Som ako granát. Jedného dňa vybuchnem a zničím všetko vo svojom okolí. Beriem to ako svoju povinnosť, že musím minimalizovať škody. –––– Boh vie, že keď človek niečo dostane, vždy chce viac. ()

jefff

Je to holčičí film. Já tolik emocí a nucených dramatických scén prostě v jednom filmu nesnesu, bylo toho moc. Ale chápu, že to tak má v tomto případě být a že to vlastně nebylo zle natočené. Potěšil mě v menší roli Dafoe. ()

DeathTheKid

Představte si letící šíp, který má ve svém jádru ampulku s galonem emocí a ty obsahují dojetí, soucit, lásku, zapomnění. A teď si představte jak letí a mine vás na nekonečnou vzdálenost. Protože to se stalo mě, protože mě děj nechal chladným a to i přesto, že v hloubi své palice vím, že je to reálné as fuck a 9 lidí z 10 by tak svůj odchod chtěli prožít, tudíž jsem se s tím měl logicky ztotožnit, že ano? Možná si jen nechci připustit, že jednoho dne taky zemřu a bude to na piču...Ale je tu ještě něco a to je stopáž, která byla snad stejně dlouhá jako budování vztahu těch dvou sympatických, neokoukaných tvářiček, což je dle mě špatně. Jsou totiž filmy, které mají být pomalé a tenhle to rozhodně není. Tady není na pohlcení emocí čas, tady musíte schytat rány od bambilionů mých trapných přirovnávacích šípů a brečet jak na konci Titanicu. Protože jsem si u sledování připadal jak Dexter u filmu, který ze mě měl udělat 15ku v depresi z malých lentilek se zmrzkou s whisky, dávám jen 2 hvězdy, co jim nepřály. "Teď a tady" fungoval mnohem lépe, možná i díky skepticismu. ()

greath

Hviezdy tomuto filmu celkom priali, dávam ich 4, tú jednu si nechám keď si to pozriem o niekoľko rokov neskôr. Ináč veľmi pekný pár. ()

Wbcko

Prostě další z filmů vyprávějící o smrti a umírání takovým způsobem aby u toho mohli brečet šestnáctileté američanky. Celkově hrozně nereálně pozitivní a až moc pohádkové. PS: Shailene Woodley jsem předpovídal potenciál už v Děti moje. Je skvělá :) ()

ilonaho

Velmi milé překvapení především v tom, že adaptace není pojata jako srdceryvné citové vydírání... Naopak pojetí příběhu zůstává svěží až do konce. ()

KeithMaxwell

Hezký film s očekávatelně smutným koncem a pěknou hudbou to je ale asi tak vše a zdejší vynášení do nebes nechápu, kromě výborné scény u spisovatele je vše naprosto průměrné a na film si za pár dní asi ani nevzpomenu. ()

Hruzi

Okay? Okay...OMG! Stop flirting with me... Když víte, že vám osud přeje, berete Svět i lásku s humorem a nadhledem. O to je tento film silnější, neboť i přes všechnu nepřízeň všech hvězd na nebi, tu vždycky bude ta zářící lajna hvězd, které vás nikdy neopustí. Důkazem budiž to, že krásné na lásce je nejenom to, že "berete" to dobré z toho druhého, ale spolu s tím přebíráte i závazky a dluhy, které má. Ať už je to smuteční řeč nebo další zářící hvězda, zářící vedle té hvězdy vaší. ()

zsn

Bože, vezmi si mne, než bych toto měla vidět 2x. To má být ten slavný bestseller?! Dávám hvězdy jen za okouzlujícího srnečka Elgorta. Už mne nebaví koukat na filmy, které hrají na city. ()

Babous

Je to krásný - smutný a přitom vtipný stejně jako kniha, ale chybí tomu ten náboj a ta síla, kterou John Green do vět dostal. Možná to bylo tím, že jsem to sledoval v kině s puberťačkama, které střídavě brečely a střídavě se smály tomu, že brečí, ale čekal jsem trochu víc. Zatímco u knihy mi fakt tekly slzy, filmu se to ve mně vyvolat nepovedlo. Ke konci už mi to přišlo i zdlouhavé. Navzdory tomu ale vysoce nadprůměrná adaptace knihy, v níž účinkují sympatičtí herci (představitel Augusta je obzvlášť vynikající, ale možná to je tím, že ve své roli dostal nejvíc prostoru i možností ukázat, co v něm je). ()

herr_carter

Spíše než označovat film za jedno velké klišé, kterým hvězdy bezesporu jsou, bych rad ocenil herecké výkony obou mladých titulních hrdinů a především Shailene Woodley mě utvrdila v tom, ze je vycházející hvězdou........moje hodnoceni = 8,5 z 10. ()

gutshoter

Natahovaný konec mi přišel skoro až zbytečný, nicméně dlouho se mi nestalo, abych na film myslel takřka ustavičně ještě následující den. Super podívaná. ()

LuciusWlk

Nikdy jsem neopovrhoval žádným filmovým žánrem, a tak jsem si jednou dopřál romantický slaďák. Nelituji. Příběh je pěkný, Americký, snový. Život takový nebývá a tak nám to zprostředkovává kinematografie. A zde se to povedlo. Nebyl jsem sice dojatý tak, "abych se rozpadl v slzy," ale byl jsem příjemně překvapený. Postavy byly sympatické tak hodně, jak měly být a obzvláště kouzlu Hazel bylo těžké odolat. Snímek, který si kdykoli rád dopřeji znovu a přemýšlím i o knize. ()

sedm.1

Romantické drama Hvězdy nám nepřály, je opravdu úžasný film, který mě skutečně velice oslovil a nadchl a zapůsobil na mě ve vážně mnoha ohledech, nicméně já při jejich výčtu nemohu začít absolutně ničím jiným, než obsazením, a konkrétně tedy jménem mladé, neskutečně krásné a velice talentované herečky Shailene Woodley, která mě sice doslova nadchla už v perfektní Divergenci, ale zde naprosto exceluje, podává zde vážně famózní výkon a tento film patří jednoduše jí! Ansel Elgort pak ale navíc za jejím výkonem o moc nezaostává, a spolu zde vytvořili opravdu luxusní, mladý, zamilovaný pár, který díky svým výkonům obohatili celý snímek o skutečnou lidskost a neuvěřitelně působivé a fungující emoce, které mě od začátku až do posledních vteřin ohromili a zároveň krásně emočně rozcupovali. Celý ten film je totiž vážně takový, jak v úvodním prologu řekne sama hlavní hrdinka zhruba ve volné citaci, „tohle není klasický příběh lásky, odehrávající se v tuctových románech nebo kýčovitých filmových romancích, kde se vše nakonec v dobré obrátí, tohle je film o skutečném životě, a ve skutečném životě to prostě nedopadne vždy úplně nejlépe“. A skutečně to tak je, o což je pak snímek ovšem silnější, dojemnější a i přes jemně nepopiratelné náznaky kýčovitosti uvěřitelnější a bohužel, nebo spíš naštěstí, i bez obvyklého happyendu, ovšem tak to prostě funguje právě v běžném životě. Jde zkrátka o velice silný a působivý film, kdy tvůrci ani nemuseli příliš tlačit na pilu, aby dokázaly v divácích vyvolat vážně ty nejsilnější emoce, pocity a samozřejmě i nějakou tu slzu, film se tak vydařil opravdu ve všech směrech a já jsem prostě nadšený a emočně velice vyždímaný :-). Zkrátka paráda a ještě jednou, Shailene Woodley, BRAVO!!! ()

pavcas

Tomuhle filmu jsem se snažila vyhnout co to šlo..nesnáším patetický, ufňukaný romance o tom, jak je někdo smrtelně nemocnej, umírá a moralizuje, že život je jen jeden a máme si ho užít, protože další nebude. Potoky slz jak u Titanicu a pronášený moudra, podkreslený dojemnou hudbou....No tenhle film je jinej. Je o jedinečný lásce, odvaze čelit nepřízni osudu a nevyznívá ani trochu pateticky, místame je dost vtipnej, neuvěřitelně pozitivní ,vyvíjí se jinak než čekáte a postupem času se do příběhu ponoříte tak, že zapomenete na svoje předsudky a jen jedete na té vlně společně s hlavními hrdiny. A při závěrečným songu zjistíte, že všechno čeho jste se báli se nepotvrdilo, kromě jediný věci...brečíte úplně stejně jako když se Jack ponořil do hlubin oceánu a nemůžete přestat... Nádhernej film ačkoli už zase dlouho nic takovýho dojemně krásnýho vidět nechci... ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)