Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

Tejkina

'You don't get to choose if you get hurt in this world...but you do have some say in who hurts you. I like my choices.' 'You say you're not special because the world doesn't know about you, but that's an insult to me. I know about you.' ()

Sdoom

Ale jo, díky Shailene Woodley a Anselu Elgortovi se na tuhle smutnou romanťárnu kouká docela dobře. Nemohu se sice zbavit dojmu, že se z tématu dalo vyždímat více, že by dialogy mohly být o něco lépe napsané atd., ale jako celek film funguje a skoro i slzička ukápla někde v první polovině. Postava Guse se v závěru vyvíjí trošku prapodivně a nevěrohodně, vzhledem k tomu, co předvádí po většinu stopáže, navíc závěr je dost natahovaný, ale to už bude vše, co se týče mých výtek. :-) Celkově jsem byl spokojen, za lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

charlie_ando

Od prvního obrázku je jasné jak tenhle film skončí a happy end to nebude. Co taky čekat od filmu, kde hlavní záporák je zhoubná rakovina. Režisér Josh Boone, co jsem pochopil, se knižní předlohy držel věrně a není se co divit, když spoluautorem scénáře byl i její autor John Green a předkládá nám film o nemoci/bolesti, naději/beznaději, lásce/smutku, statečném vzdoru, velkém snu a hlavně o hlubokých emocích. Tempo vyprávění není nijak závratné, taky proč, není kam spěchat, protože na obzoru nejsou žádné světlé zítřky, ale zároveň nenudí a servíruje nám divákům plno velmi působivých scén. Oba hlavni představitelé hrají velmi dobře. Shailene Woodley zvládla na jedničku silnou dívku Hazel Grace Lancaster zkoušenou krutou nemocí, která si drží odstup a jen ten krátký sestřih jí moc nesluší, ale k roli to prostě patří. Ansel Elgorta si s lehkostí zahrál trochu hejska a rošťáka s velkým srdcem Augustuse Waterse. Čekal jsem spíš srdcebolnou romanci, ale dostal jsem překvapivě dospělý snímek, který dokázal s bravurou balancovat na tenké hranici mezi prvoplánovitostí a laciností a jede si svou výraznou civilní cestou. Nechybí mu ani humor s hořkým nádechem ani hluboké (dojemné) pasáže a mě samého nejvíc zasáhla ta v domě, kde se skrývala a napsala svůj deník Annelies Marie "Anne" Frank. Musím pochválit i velmi vkusně zvolené grafické pojetí sms zpráv a emailů v obraze. Příběh se smutným a závažným tématem smrtelné nemoci, který dokáže být krásný a zvládne vyloudit úsměv i slzu. ()

-Dawe-

Neskutečné, jaký má Josh Boone cit pro tuhle látku. Po dlouhé době jsem si pořádně vychutnal herecké výkony. Tom Odell potěšil. ()

Seti

Povedené zpracování závažného tématu, které se snaží vyvarovat žánrových klišé, což se mu samozřejmě úplně nedaří, a to je dobře. Boone nám servíruje divácký zážitek o dvou odlišných polovinách, kterému bohužel podráží nohy nesmířlivá více jak dvouhodinová stopáž, v jejímž důsledku je druhá dramatická polovina plně útočící na první signální značně rozvleklá. Nejsilnější stránkou filmu je tak bezesporu ústřední dvojice, ketrá je skvěle obsazená a holywoodská omladina podává parádní výkony. Jinak ale musím upozornit, že na konci filmu nebudete mít pravděpodobně moc dobrý pocit. ()

noctambule

Pro mě příběh na jedno použití. Buď film nebo předloha, obojí je smrtící. Když začínal film, chtělo se mi brečet, ale ne proto, že jsem věděla, co bude následovat a jak to skončí, ale protože mi došlo, že mě čeká víc než 2 hodiny klišé, které si hraje, že vůbec klišé není. Nakonec se to dalo překvapivě dobře přežít a to díky skvělému hereckému obsazení, ať už hlavní dvojce nebo zbytku. Adaptace je rovnocenná knize, ale obojí ocení spíš mladší ročníky. ()

adam9

Neskutečně mě s*ral ten humbuk kolem celého filmu, který vydělal v kinech na úkor božího Edge of Tomorrow tunu peněz. Taktéž téma mě vytočilo, nemám v lásce takovéhle city a emocemi nasáklé příběhy s rakovinovou tématikou, ale v Americe to přirozeně musel být hit...No, zvědavost mi přesto nedala a nakonec musím říct, že mi to vyrazilo dech. Nevím, proč to na mě zapůsobilo, ale zkrátka po zhlédnutí jsem neměl tu pachuť vyždímaného diváka, jemuž ve filmu neustále předhazovali trpění rakovinou. Ano, bylo tam toho habaděj, ale s tím se musí počítat. A zjevně za to nejspíš může ústřední herecké duo, že mi tenhle fakt nakonec příliš nevadil. Oba charaktery jsou totiž skvěle napsány a jejich psychický průběh během nemoci je zvládnut na jedničku podtrženou. Dojalo mě to, nečekal jsem to. Normálně bych asi dal 4*, ale zvedám na plný počet, kvůli tomu, jak jsem filmu křivdil. Jo a ještě dodatek: už si to nikdy nepustím. Podobně jako třeba Schindlerův seznam to je prostě film, který stačí vidět jednou a podruhé už znovu kvůli bolestnému příběhu fakt ne. ()

DavidS.

Romance s hadičkami v nose a v teplých tónech podzimu...Romance, u které se necháte vděčně dojmout a budete se dvě hodiny cítit méně okoralí a cyničtí...Bezchybná Shailene Woodley...V žánrových mantinelech nelze dostat více... ()

bari68

Krásny a dojemný film. A to hovorím (píšem) bez dávky sarkazmu, irónie či hnidopichských poznámok. Pozorujem , že populistický užívatelia tejto databázy sú asi mierne zakomplexovaný a nepremýšľajú, alebo im to vlastne ešte asi nedocvaklo, že určité filmové a dramatické žánre majú v divákovi vyvolať určité po(city). Filmy o duchoch a zombie - strach, napätie , komédie - smiech, dobrú náladu , dokumenty o prírode - naturalistický zážitok atď, atď..... no a filmy o umieraní a rakovine - ak sa chce vydávať tým smerom, tak aj plač a smútok. Je to jednoduché a prosté. Preto aj ja beriem tento film tak, akou formou sa vydal a som veľmi spokojný. ()

klukluka

Romantickej, jasně vykalkulovanej doják s přesahem. Drobnosti to povýšily na poměrně solidní podívanou. Hollywoodem to ale smrdělo na sto honů. Dali si na tom ale vážně záležet, mohlo to být mnohem, mnohem horší. ()

noby

Nemyslím, že jsem kdy v životě tolikrát zvedal oči v sloup a brečel zároveň. Dvě hodiny umírajících a (tím?) předčasně vyspělých teenagerů jsou plné citového vydírání a kýčů všech druhů. Některé jsou skutečně z ligy WTF (potlesk v první řadě), ale velká část je spíš z těch, které sice na první pohled působí kýčovitě, ale vlastně jsou v dané situaci nevyhnutelné. Je sice hezké cenit pseudointelektuální nuance, ale věřit, že by je cenili umírající náctiletí, je asi jako dát tříletému děcku pod stromeček životní pojištění. Příběh je na své téma naopak neobvykle rozumný a realistický - držet se dobré předlohy holt funguje - a navíc si film až na zmíněné výjimky drží příjemný (často zdravě cynický) nadhled a humor. Kolem a kolem mám z filmu rozporuplné dojmy, ale ty pozitivní převažují. A komu se film líbit nebude, ten to jistě vytuší už z popisu. ()

beba789

"Okay, Hazel Grace?" - "Okay." Knižní předlohu znám už nějakou tu dobu. Zaujala mě tématem a velmi pozitivními ohlasy. Po přečtení bylo moje hodnocení knihy 7/10 bodů. Poté vyšla první ukázka na film a mě bylo hned jasné, že se mi film bude líbit o něco více, než kniha. A to se také stalo. Lepší herečku na Hazel vybrat opravdu nemohli. Obsazení Ansela do role Augusta mi nejdříve moc nesedlo, ale ve finále to byla skvělá volba, protože chemie mezi nimi je přesně taková, jaká je v knize mezi Hazel a Gusem. Samozřejmě je od začátku jasné, že se vás film bude snažit dojmout, což se mu taky daří a nebýt té pipiny vedle nás, která se tam téměř nervově zhroutila a přitom kvičela na celé kino, tak by mě to dojalo více. Díky za Johna Greena a jeho příběhy, které baví tolik čtenářů. Doufám ve zfilmování jeho knihy Hledání Aljašky a klidně by si to mohl střihnou Boone. :-) 95% ()

Scevola

Film ma rozhodne parametre klasickeho zmykajuceho dojaku: zakerna choroba, love story, na konci vela vreckoviek :) Ale kedze porovnam vramci zanrovky poslednych rokov tak to bol jemne nadpriemerny film, ktory bol dobre spraveny. Hold 7/10 ()

B4TM4N

Rozpolceně sladkobolná sociální bublina, která však poměrně úspěšně balancuje na hraně kýče a šedé (ve smyslu odstínu černé) komedie. Směsice místy až patetické střízlivosti a poněkud neobratná snaha o souboj s klišé "udělat si to na konci hezký" ve výsledku tvoří veskrze podařený středostavovský dojímák, který rozhodně netřese se zaběhnutými schématy tak, jak by si přál, přesto však pokládá řadu podnětných otázek. A to není málo. Slabší 4*. ()

willy1

Takový truhý Titanic... / režie 95% / scénář 100% / hudba 100% / herecké výkony 95% / napětí 95% / akce -% / // celkové hodnocení 95% // (viděno: int. - online) ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)