Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

LxLuthor

Definitívne ho môžem označiť za môj film roku. Emočne silná adaptácia, ktorá berie z knihy to dobré a zlé necháva bokom. Woodley a Elgort si neskutočne sadli a je to cítiť v každom momente. Ja hovorím bravo a už sa teším na ďalšie premietanie.. ()

Prochy38

Už od začátku je jasné, o co ve filmu půjde. Člověk nemusí číst knihu, stačilo se seznámit se dvěma hlavními postavami, a je jasné, co se bude dít. Bohužel. S. Woodley a A. Elgort jsou moc milý pár a věřil bych jim to i v jiné romanťárně. Bohužel v tomto romantickém kousku se jde ruku v ruce se smrtí, která je evidentně od začátku nevyhnutelná. Bohužel i ten tzv. zvrat v tom, kdo "půjde" první, se dal tak nějak očekávat... Musím to prostě celé brát jinak a já to také jinak bral. Romantická pohádka, která svým pojetím sahá po originalitě totiž pro mě nebyla jinak nepříjemná. Jen těžko se ale věří Gusův vyumělkovaný optimismus. Herecky to ale bylo zahráno skvěle. Příjemná hudba a i když na konci ten tlak na emoce už přetékal okraj, nějak jsem to ustál. Potěšili L. Dern, W. Defoe i S. Trammell. ()

_ksilt

Uz dlouho jsem takhle nezival. Prvnich dvacet minut snesitelnych, zbytek nezachranil ani soundtrack s M83 a i tech uz je posledni dobou premira vsude. Vlastne vubec nevim proc davam dve hvezdy. ()

Paldiny

Bude sa spoilerovať. Hviezdy nám nepriali patrí k filmom, ktorý veľa ľudí nebude chcieť vidieť znovu aj napriek tomu, že sa im ľúbil. Príbehovo sa hlási k umieráčikom, kde sa nielen že bude umierať, ale kde má hrdinské pózy vystriedať bolesť a strach. Aspoň tak sľubuje hlavná hrdinka, ktorá vie, že odíde na večnosť skôr ako jej rodičia. Spočiatku máme dočinenia so šablónovitou romancou. Slečna Grey spozná vždy dobre naladeného chlapca, čo plní sny na počkanie. Miestami sa môže zdať akoby si ho sama vysnívala. Návštevou známeho spisovateľa dostáva zápletka rázom hlbší podtext. Nezapadá do pozitívnych príručiek a nepríjemným chovaním si bez problémov vypestuje odpor. Ako vášne uhasnú príde na to, že najpodstatnejšiu myšlienku odovzdá práve ona, zlá, cynizmom prepitá figúrka autora Greyinej obľúbenej knižky, ktorá sa zo všetkých najviac približuje reálu. Veď v dočasnosti je krása a nie všetky príbehy musia byť zodpovedané. A že tento nepredstavuje len samoúčelné citové vydieranie a má v sebe čosi viac mu dám viac aj ja. ()

Warle

Naprosto nádherný film. A také nutno dodat, že strašně, ale strašně smutný. Úžasně odehrané role, kde prostě musíte se všemi postavami soucítit a prožívat jejich utrpení s nimi. Nejsem čtenář, knížku jsem nečetl, ale tady bych to mohl napravit. Prostě jedna z dalších naprosto nádherných romantických dramedií. A teď mě omluvte, jdu dál brečet jako malý děcko. ()

fredisek

Proč si nepořvat u něčeho, co za to stojí? Autoři mohli diváky úplně vyždímat, ale neudělali to, a to se cení. Mohli dehydratovat svoje diváky nekonečnou sérií srdceryvných záběrů na oddalující se ruce a nemocniční přístroje a zdrcené příbuzné a kdovícoještě, účel by to splnilo (když vezmeme v potaz, že cílovkou jsou pubertální holky). Patrně (skvělá) předloha způsobila, že tu nemáme rozblemcané drama (jako tomu bylo v případě Now Is Good), ale důstojné odvyprávění příběhu. Film neskrývá, že vás chce rozbrečet, ale taky vás nenutí, abyste spotřebovali krabici kapesníků. Není tam patos, je tam jen silné (milostné) drama a ohrnovat nos nad skvěle odvedenou prací nebudu (ačkoli nějaké pseudointelektuálské já ve mně huláká, že bych to měl odsoudit za citové vyděračství). ()

H4ku11

Nadmieru OKAY. Pre samotnú Shailene mám slabosť a spolu s Anselom im to taktiež sedelo. Potom to už ide ľahko, ťažko, milo, nemilo, pekne, hravo, celkom veselo a zároveň smutne na ceste k plaču nad pominuteľnosťou nás všetkých. ()

Mikeel

Všichni říkali, film je ještě lepší než kniha a v kině všichni brečeli. No, musím se přiznat, že mě se kniha teda líbila o něco víc. Přišla mi taková víc cynická, místy až sarkastická - i když to pořád byla romantika. Film mi oproti tomu přišel naopak docela přeslazený a slzy se nedostavily, což je co říct, protože jsem poslední dobou strašně měkkej. Škoda, že Američani mají pořád nezvladatelnou tendenci dělat hloupou romantiku, místo nějaké netuctové - tleskání u líbací scény je fakt vrchol nevkusu! Stopáž byla na můj vkus taky celkem dlouhá, ale zase je fakt, že z knihy očesali, co se dalo a zůstalo jen to nezbytné, navíc hlavní, a sympatičtí, protagonisté to solidně táhli. Ale ze všech těch ohlasů jsem od filmu očekával opravdu něco víc, a fakt jsem myslel, že tentokrát i v souboji předčí knižní předlohu. ()

Nethar

Další z filmů, které do nás první půlku hustí velkou romantickou lásku hlavních hrdinů a v druhé půlce ždímají emoce v jednom slzícím rozhovoru za druhým. Ale chce to vidět, abychom si uvědomili, že nic z toho, co máme, není zadarmo a je třeba si toho vážit. The Fault in Our Stars není v tomto ohledu ničím výjimečný snímek (i když tedy přímo po klasické lince nejede, víc nebudu prozrazovat). V tom všem utrpení sympatický snímek, ale na podobné téma byly i lepší. ()

TeraBum

Nedokážu přesně říct, proč hodnotím takhle. Stejně jako kniha - film byl fajn, ale nic extra. A stejně jsem hned po pěti minutách věděla, že tomu dám plné hodnocení. Nevím, proč na mě TFIOS takhle působí. Každopádně je to nejlíp a nejvěrněji zpracovaná kniha do filmové podoby co znám. ()

NJD

Tvůrci filmu, respektive autor knižní předlohy, vsadili na jednoduchou šablonu - vytvořili supersympatickou holku a ještě o něco víc supersympatičtějšího kluka, napsali jim vtipný, ale zároveň vyzrálý dialogy, ale aby to mělo tu správnou šťávu, tak je oba "obdarovali" nevyléčitelnými nemocemi, se kterými se musí vyrovnat. A ač jsem někdy cinik a takový jednoduchý slaďárny jen tak jednoduše nezbaštim, tak v případě The Fault In Our Stars to na mě kupodivu fungovalo a já jsem si přesně podle záměru tvůrců společně s hlavními postavami naplno užíval jejich zamilovanost, abych následně trpěl při jejich loučení. Bravo! ()

ADIO45

Jenže já nejsem až takový fanoušek sladkých románů, což tento určitě je. Byl to krásný, romantický příběh. Po filmu ještě více pochopíte, co to vlastně znamená, když se řekne, že některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna. I to nejmenší nekonečno, i ten nejkratší strávený čas s člověkem, kterého máme rádi, je mnohdy tím největším nekonečnem... ()

Jaro_slav

"I don't think you're dying, Augustus. You've just got a touch of cancer." Věřim, že tohle spolehlivě rozbulí kohokoliv, komu je -náct a/nebo kolem dvaceti, tím spíš, máli prsa A vagínu. Ale když je vám kolem třiceti (no dobře, kolem pětatřiceti), vagínu nemáte (prsa ale třeba trochu jo), zato máte za sebou tři umření (ne svoje, pochopitelně) zažitý právě ve věku cílový skupiny tohohle filmu, všecky ty slzopudný scény s váma fakt nehnou. Užijete si spíš poměrně povedenej samocynismus těch umíračů a hlavně snáze oceníte, že je to celkem povedeně natočený (tzn. sice viditelně cílený na mláďata v dorostu, ale neurážející ani nás geronty), a zároveň předevšim fakt dobře zahraný: Green Goblin tam nemá moc co hrát, i když jeho štěk je tam dost zásadní, Dr. Sattlerová se obejde bez ještěrů a furt je celkem koukatelná; zato Elgort a Woodleyová sou nadějný a nejsou odpudivý, ani když fňukaj. Kuli Woodleyový se snad podivám na tu její sérii Detergent. Za mě poctivejch osmdesát i díky nevtíravý hudbě. ()

simply

Rozhodně zajímavý snímek, který mě po pravdě ze začátku moc nechytl. Jinak postava Hazel mohla být na začátku ještě cyničtější a ironičtější, ubrala bych pár nadbytečných až lehce kýčovitých scén...ale jako trochu jiná romance to bylo fajn. 3,5 * ()

Rufete

"I am in love with you. And I know that love is just a shout into the void, and that oblivion is inevitable, and that we're all doomed. And that one day all our labor will be returned to dust. And I know that the sun will swallow the only earth we will ever have. And I am in love with you." Komentář může obsahovat spoilery. Rakovina a jí podobné nemoci jsou teď v kurzu. Polovina romantických filmů se bez ní neobejde a tady ji máme hned snad třikrát. Ale nebudu kritizovat, tenhle film to bral zase z jiného pohledu a dopadl dobře. Nejvíc mi vadilo asi to, že nás film od začátku nechává soucítit s Hazel, aby nakonec neumřela a místo ní zemřel její přítel. Přes tohle nejsem schopný se dostat. Možná to má působit jako volání do světa, aby ostatní rakovinou postižení svůj život nevzdávali, že hlavní hrdinka taky nic nevzdává a v závěru filmu bude bojovat dál a dál, i přes všechno to, co ji potkalo. Pokud budu závěr filmu vnímat takhle, jsem ochoten uznat, že je velmi pěkný a možnosti otevírající pro všechny, kdo s něčím ve svém životě bojují. The Fault in Our Stars je pěkným filmem, Shailene Woodley vycházející hvězdou (které ale krátké vlasy nijak nesvědčí). Obsahuje hodně smutných momentů, sem tam mísených s těmi úsměvnými. Na filozofování o životě jsem nebyl tak moc připravený, abych jej náležitě ocenil. Nejlepší scénou je bezpochyby házení vajíček na auto té coury, co opustila Isaaca, respektive následný výstižný proslov. Ten je mimochodem super postavou, i přes svůj krátký čas na scéně jsem si ho oblíbil. Stejně jako Guse. Milující kluk, kterým bych se jednou hrozně rád stal. Film se mi líbil, s podobným tématem jsem již několik takových viděl. A i když nepřekročil kvalitu My Sister's Keeper, tak Now Is Good určitě. ()

Lovely.Bones

Přesný opak Teď a tady! Tohle zřejmě nebude pro lidi, kteří jsou forever alone jako já :D. Ale prostě jsem se na to musel podívat, už je kvůli tomu celému hypu kolem toho, a dorážení od mých spolužáků (ve větším počtu tedy spolužaček ;-) na to, že jsem to ještě neviděl a musím to vidět. Měl jsem upřímně veliké předsudky o tomhle filmovém kousku. Knihu jsem nečetl, a co vím, tak by to mělo být o trochu lépe stravitelná verze Nicolase Sparkse. A to souhlasí i s filmovou adaptací. Spíš, než po bok filmů jako Teď a tady,bych to zařadil k filmům jako Milý Johne, nebo Poslední píseň. Na rozdíl od Teď a tady to nahlíží na rakovinu, jako na rozverný romantický příběh dvou sarkastických, inteligentních, pohledných a sofistikovaných mládenců. Osobně mi to přišlo dost předvídatelné, a jisté scény jsem tušil už 5 minut před tím, než se staly. Herecké výkony jsou OK, jde o to, jestli vám Shailene a Ansel přijdou sympatičtí. Co se filmu nedá vytknout, je hezký mix písniček, který hezky podtrhuje atmosféru (atmosféru romantického příběhu, ne rakovinného dramatu). Rozhodně mě to nepřinutilo přečíst si knihu, a pravděpodobně si to už ani znovu nepustím. Je to romantika, koukejte na to z tohoto hlediska a bude se vám to líbit. Možná bych změnil názor, kdybych měl s kým ho změnit ;-D ()

Marys

Nechytilo za srdce. Nepotrebujem takéto smutné témy a keď už predsa len nejakú zhliadnuť, určite by som odporučil iné. Zbytočne dlhý film, ktorý zdanlivo končí, no stále nekončí a aj keď sa naň dalo pozerať, mal aj svetlé momenty, vo všeobecnosti som skrátka jeho kúzlu nepodľahol. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)