V zajetí démonů 2

(neoficiální název)

V zajatí démonov 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2016, 134 min

Neviem či hodnotím druhú časť lepšie než jednotku z dôvodu, že som ju videl v kine, kde ma film viac desil a zaujal, alebo mal druhý diel v sebe niečo, čo mi v prvotnom Conjuringu chýbalo. V každom prípade som sa viac krát stihol zľaknúť, dokonca aj zasmiať (Ed, Edward.. Eddieeee), oceniť niektoré naozaj originálne lakačky a hrôzunaháňajúceho démona Valaca v podobe mníšky a Crooked Mana. Návštevu kina neľutujem, bol to skutočne atmosferický zážitok (P.S. bežne na horory do kina nechodím, ale myslím, že začnem - ak budú porovnateľne kvalitné ako v Zajatí démonov 2).(11.6.2016)

• Jinny

70 % Wan nikam nespěchá a buduje si atmosféru a postavy. Hororové propriety, které používá, nejsou objevné, ale technicky skvělé zvládnuté. Tam, kde máte spoludiváka držet za ruku, ji zaručeně držet budete. Líbil se mi vztah ústřední manželské dvojice, na které mi na rozdíl od předchozího dílu upřímně záleželo. I na nějakou tu hravost došlo, jako třeba naznačovaný osud postavy Patricka Wilsona a falešné stopy. S čím film padá, tak to jsou plány a motivace hlavního démona, který některé věci mohl udělat kdykoliv a některé děla z hloupých důvodů.(9.6.2016)

Zhruba stejně dobrý jako jednička. V prvním díle mi sice byla asi o trochu sympatičtější ta šikanovaná rodina, ale duo Patrick Wilson / Vera Farmiga si stejně krade film pro sebe. Atmosféra funguje, líbí se mi Wanovo použití dobový hudby v daný době a lekačky fungujou (akorát jsem čekal větší finále s Valakem). Kvalitni horor.(3.7.2016)

Spoiler! Fuck off s happy-endem, jinak je druhej Conjuring po všech stránkách ještě děsivější, a možná i dokonce lepší, než výtečná jednička z před tří let. A to už je co říct, protože tohle strašení, co do nás Wan od prvního Insidious láduje, to je na výlet do Bohnic. Expresem. Bláznivej Malajsian, co vypadá jak kadeřníkův učeň, nepřichází s ničím novým, opět zpočátku straší v náznacích, ve stínech a v temných rozích, aby do vás pak, s postupující stopáží, naložil, co se do vás vejde. A zase to spolehlivě funguje. Sestra v akci neskutečně creepy, Křivej muž boží... Wane, jelikož se už nejspíš opravdu chystáš do hororového důchodu (snad dočasně), smekám svojí kšiltovku (páč klobouk nenosím) a jmenuju tě hororovým králem jedenadvacátého století. There was a crooked man, and he walked a crooked mile. He found a crooked sixpence against a crooked stile. He bought a crooked cat which caught a crooked mouse. And they all lived together in a little crooked house.(26.9.2016)

50% Lekačky jsou pro malé holky. Houpající křeslo, třepající postele, blikající světla a holčička s hrubým hlasem. Ohrané! Čekal jsem jen, kdy spadne z poličky prášek na praní...A Křivák s deštníkem? Hrozná animace. Asi došly prachy?(27.8.2016)