V zajetí démonů 2

(neoficiální název)

V zajatí démonov 2

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2016, 134 min

Totální pecka, moje triko po odchodu z kina by se dalo ždímat... :) Takhle dlouho jsem se vážně nebál, výborný!(11.6.2016)

Škoda, že si Wan tak strašně ulehčuje práci zbytečnými „baf-lekačkami“ a „strach“ je v divákovi vyvoláván pouze extrémně hlasitými akustickými efekty, namísto toho, aby si tvůrci pohráli s jeho fantazií (já vím, to píšu vždycky). Zamrzí to zvlášť, když je jasně patrné, že režisér umí hutnou atmosféru budovat i jinak, ale bohužel tomu nedává průchod. Každopádně musím ocenit pěkný výběr exteriérů a důraz na detail. Škoda zbytečně dlouhé stopáže. Očekávání byla víceméně naplněna, třetí hvězda čistě za kino (obávám se, že doma by to ani zdaleka tak nefungovalo). PS: zatím budu čekat na seriál, který mi pěkně naservíruje příběhy všech těch věciček ze skladu Warrenových.(8.8.2016)

Takový normální průměr. Jednička byla žraso, dvojka jest kopií jedničky a vlastně ničím moc nepřekvapí.(8.7.2016)

První díl mi nijak výjimečný nepřipadal, takže mě docela překvapilo, že jeho pokračování mi přišlo mnohem lepší. Ne že by snad ve scénáři bylo něco nečekaného, ale tentokrát to prostě mělo lepší atmosféru. Buď je Anglie přirozeně strašidelnější, nebo je to tím, že si James Wan odskočil k úplně jinému žánru a s o to větší intenzitou se vrhl zpět do vod, kde je jako ryba. Dokonce i elvisovské číslo Patricka Wilsona pořád vypadá jako ze stejného filmu a nijak z příběhu netrčí. Takže výjimka, kdy se mi pokračování zamlouvá víc než první díl.(16.6.2016)

V zajetí mainstreamu. Úplně to samé jako jednička, takže v řemeslně takřka bezchybném hávu zabalené duchařské klišé, kde se nestane nic opravdu zajímavého. Žádné pnutí, žádný nečekaný zvrat, ani žádná extra zajímavá lekačka (lekačky tam jsou, a funkční, ale je to taková ta klasika, nic hravého). Zblízka navíc duchové vypadají dost chabě, nejstrašidelnější mi přišla ta jeptiščina malba. Trvá to zcela zbytečně přes dvě hodiny, což vzhledem k prostotě toho všeho je úplně neadekvátní. Snaha o budování divákova strachu o postavu Eda Warrena přichází vniveč, protože po zkušenosti z minula, kdy se ve výsledku nikomu nic nestalo, je jasné, že se nikomu nestane nic ani tentokrát. Zkrátka takový bezpečný hororový přístav, což je přesně to, co by horor být neměl. Lidem neschopným docenit horory nezávislé, umělecky cennější, hororově ostřejší a divácky náročnější (ťuk, ťuk, ťuk) lze ale bez váhání doporučit, studiový horor bohužel v současnu nic lepšího nenabízí. Napoprvý by mě to bavilo hodně, ale tohle je už, počítám-li Insidiousy, Wanova čtvrtá zastávka v duchařském baráku, a to je prostě moc. Propříště zachovat žánr, ale obměnit subžánr, prosím.(9.6.2016)