Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

smrtubohem

Vybavuji si jen matně, ale určitě to není špatný film. Navíc obsahuje poměrně zajímavé pasáže, které vybočují z tisíckrát omílaných akčních scénářů. ()

gotham

Mě se líbí filmy, kde Statham nehraje hlavní roli (Italian Job,Podfu(c)k). Ale ty filmy, kde je hlavním hrdinou, sice nepostrádají dobré akční sekvence, ale dějově je to teda děs, Co se týče Kurýra, dá se na to ještě celkem v klidu dívat, ale logiku tam teda nevidím žádnou. 40% ()

sirrgulo

Upřímně jsem od kurýra čekal něco víc. Důvodem je i vědomí, že má dvě pokračování, na která se však po shlédnutí jedničky rozhodně nechystám. Film má opravdu mizerný scénář, trapnou zápletku a možná efektní, ale naprosto stupidní akční scény. Nakonec ho zachraňuje ústřední dvojice, která vypadá dobře, ale ani její herecký výkon není moc oslnivý. ()

MASH_4077

Nemluvte za jízdy s řidičem. Proč? Protože on toho moc stejně nenamluví a pak se okrádáte o skvělý akční scény. Princip je jednoduchej: on řídí a vy se díváte. A světe div se, ono vás to bude bavit něco přes hodinu. ()

markus57

V rámci celé serie určitě nejpovedenější film zatím. Statham s jeho sedmičkou nepředvádí jízdu s autem po dvou kolech , skákání , a všechno co tak zbytečně kazí další díly . Je to dobře udělaný akční film s tempem , které je velice slušné . Možná by neuškodilo , kdyby film byl od pár minut delší. ()

x_ander

Moc zábavné béčko, které však svým vyzněním nezapře základy u Luca Bessona. Francouzské prostředí je fajn, akční scény mají drajv a Statham rozdává rány s elegancí. Škoda, že další pokračování šla z kvalitou dolů. ()

Paladin25

Skvelá akcia a veľmi "cool" Jason Statham. Týmto filmom si ma získal a určite patrí k tom akčným hrdinom súčasnosti. ()

Odpocivadlo

Najrýchlejši kurier bol jednoznačne najrýchlejší. Toto bolo napńave, vtipné, akčné. Jason Statham si touto triológiou otvoril cestu k akčným thakom. Tento film ma presvedčil že k dobrému akčnému filmu netreba nepriestrelne vesty, bazooky svalnatých vojakov (Kommando), stačí oblek a porušovanie pravidiel :) 95% ()

Marty_cz

Naprosto výborný film. Který začne a odstartuje tuhle skvostnou sérii filmů. Ano tohle je přesně to co bych chtěl vidět znovu a znovu a pořád by mě to neomrzelo. Pozvolný začátek? Ne prostě to rozjede od začátku, tak velkolepě, že vás potom občasné zpomalení vůbec nevadí a film můžete hltat od začátku do konce. Jason velice dobře zahrál hlavní postavu. Pokud nevíte co si máte pustit za film, tak se klidně nebojte šáhnout právě po tomhle filmu a určitě nebudete litovat, teda pokud vám nevadí, že tenhle film je z roku 2002 a proto možná nemá někde až tak dokonalí efekty nebo jak to říct, ale pokud na tohle nehledíte, tak budete spokojení na maximum. ()

Stanmi

Bývalý voják Frank Martin (Jason Statham) pracuje jako velice diskrétní kurýr, který má své pevné pravidla ohledně zásilek, které má přepravovat. Jednou však svá pravidla poruší a problémy na sebe nenechají dlouho čekat... První díl úspěšné série francouzského hitmakera Luca Bessona se sice nemůže pyšnit excelentním příběhem, ale nabízí slušnou porci zábavy a především velmi kvalitní akci. Hlavní roli si tedy stříhnul britský bijec Jason Statham a je třeba uznat, že se jednalo o správnou volbu a Jason dokazuje, že i po roce 2000 je zde ještě stále místo pro akční borce, kteří nejdřív střílí a pak se ptají. Hlavní ženskou roli pak ztvárnila Qi Shu (ta hrála třeba s Jackiem Chanem v Instinktu lovce), hlavního záporáka ztvárnil Matt Schulze, který byl díky Rychle a zběsile v té době celkem v kurzu, nicméně nejzajímavější a nejzábavněšjí postavou je francouzský inspektor Tarconi, kterého skvěle zahrál François Berléand. Jak už jsem zmínil akční složka patří k tomu nejlepšímu z celého filmu, tuhle část si režisérská dvojice Corey Yuen a Louis Leterrier pohlídala. Horší už je to s příběhem, který sice není špatný, ale nemá moc čím překvapit. Z celkového hlediska se tak snímek podobá novějším stathamovkám, které také nabízejí povedenou akci, ale mnohdy pouze průměrný příběh. ()

elanista1

Nie že by sa tu nič nedialo, ale ak sa niečo začne diať tak to začne byť v tom momente nudné. Jedna pozitívna vec tak ostáva samotný Statham so svojimi zásadami, okrem toho tu nie je veľmi čo chváliť. ()

fimler

Ano ano a ano konečně jsem shlédl proslulého Kurýra nebo aspon mě to tak přijde.Co vím tak si jedničku docela dost uživatelů chválí.Jason Statham tu podává dobrý výkon.Film nemá co víc nabídnout než pořád toho kurýra proto další díly jsou bezcenné a otravné. ()

blondboss

Kuriér v podaní Stathama má niečo do seba, ale hlavne v sebe nesie istý duch kultovosti, aj keď ide v podstate o intelektuálne vyprahlý kúsok, ktorý slúži hlavne ako slušný vypínač z reality. Zlé dialógy, prachsprostý dej a nelogické konanie postáv je vynahradené skvelými akčnými scénami a neskutočne sexi Ćíňankou. Takže priemerná akčná jednohubka je na svete. 60 % ()

AndrewNewman

Ďalší akčný zážitok z dielne dvojice Leterrier-Besson. Možno si už nato nespomínam, pretože si nepamätám žiadne slabé diálogy či mizerný scenár, ale viete čo si zaručene pamätám? Skvelé tempo, exkluzívného Jasona Stathama a akciu, ktorá každého fanúšika dostane do kolien. Jednoducho lahôdka pre labúžnikov. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)