Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

LaciLC

Nechal som sa unášať úžasnými akčnými scénami, prestrelkami, naháňačkami a než som sa nazdal bol koniec. V hlavnej úlohe ultracool Jason Statham. ()

heyda

Perfektní kamera, výbuchy, hudba, pár super hlášek, Jason Statham na jedné straně ...a... na straně druhé: tupý scénář a několik hloupých bojových scén a celkový příběh. To vše mi dává výsledek asi 65% ve prospěch tohoto filmu. Celkem škoda, protože to mělo na mnohem víc. ()

mcb

Dementnější film s lepšími akčními scénami najdete těžko. Snad jen jeho další pokračování. Choreograf Corey Yuen ovládá své řemeslo mistrně (spolupráce s Jetem Li zanechá stopy), zatímco Leterrier sklouzává k (ne)záměrné lobotomii diváka. ()

Natascha

No, je to ptákovina na n-tou, ale pekelně zábavná a místy dost vtipná. Nejvíc mě pobavilo, když Stathamovi uprostřed boje stáhli tričko, aby vynikly při bitce jeho svaly....:-D ()

honajz

Určité osvěžení v žánru akčních filmů, ale třeba Poslednímu skautovi, kterému se to nejvíc podobá, to nesahá ani po kotníky. Humor je spíše řídký, přitom dialogy mezi poldou a Jasonem, být krapet vymakanější, mohly být dokonalé. Takhle je to jak nahozená zeď, ale vymalovat si musíte sami. Určitý nadhled z úvodu se posléze někam ztratí, to ve chvíli, kdy přijdou na scénu bazuky a rakety - komornější styl tomu přece jen slušel víc. Štvala mě děsivě splácaná hudba, kamera a děsné střihy, často přes osu, takže v té rychlosti z těch soubojů člověk moc neměl. Dobré vychytávky a nápady (olej, práškovací letadlo). Ale celkově takové chudé, chtělo víc si pohrát s postavami, aby jim člověk aspoň trošku věřil i co se tohoto žánru týče. To i ten Van Damme má větší koule a charisma. Závěr snad opajcli z Kobry 11, ne? Celkově chladné, odtažité, prošumělo, pobavilo, a znovu to vidět nechci. ()

Roman.Ticka

Klasika místy coolová, místy vážná, často v Bessonovském stylu, ale přesto hodně zajímavá díky spoustě vychytaných detailů. Jason tady maká jak barevný a právem si zasloužil místo na výsluní, takže dneska už nejen vzhledem k věku tolik makat nemusí a přesto je již pevně zakotvený na výstavce akčních figurek, co neumírají ani nestárnou, naopak spolehlivě baví. Tak se to taky dělá, jak je vidno. Nemám nic proti tomu, naopak. ()

MM11

Tak neuvěřitelně tupý scénář je zřejmě uměleckým záměrem (jinak dost průser, ale uvažujme první variantu). Besson neposkládá smysluplnou větu, solidní akční vycpávce to tudíž značně ztěžuje. Oproti akční stránce nejmenší námitka, ačkoli uhlazené prostředí a uhlazený Statham jaksi nedovolí divákovi vcítit se naplno do děje. Oddychová věcička, Besson však radí vypnout mozek. ()

Ivoshek

U akčňáku nemá valného smyslu koukat se na nějaké ty scénáristické libůstky... tohle není Tarkovskij, ale Besson, víme? :-)) Má to drajv, má to honičky, bitky i střelbu a ultradrsnýho hlavního hrdinu. A to na dobrý akční film stačí. ()

HellFire

Besson má celkem štěstí na tyhle macho borce, kteří si nekompromisně podají celé policejní oddělení. Kurýr stojí a padá na výkonu Stathama, který se do téhle role hodí naprosto skvěle. Navíc umí skutečně bojovat, takže na rozdíl od Taken, kde se stříhá každou vteřinu, tady si můžeme akci opravdu vychutnat. A protože to dobře odsýpá, není si na co stěžovat :). Jako jednohubka ideální. ()

Xeelee

Když do * filmu se stupidním scénářem přidáte skvělého Jasona Stathama, sympatickou Qi Shu a pár nezapomenutelných akčních scén, které se vám vryjí do paměti (boj tričkem, kopání šmejdů v kolomazi obutý v úchytech od sportovních pedálů…), vznikne neuvěřitelná slátanina s několika opravdu silnými momenty. Z Kurýra mám hodně smíšené pocity. Mrtvola jako rezerva vzduchu pod vodou je sice skvělá, ale po tom množství olova ve vodě by byla naprosto zbytečná. Jason během filmu mimo záběr umřel minimálně desetkrát. Potom následuje deus ex machina a točíme dál. Plytkými rozhovory se v žádném případě nešetří a charaktery postav režisér zapomněl v šuplíku. Připočtěte spoustu nesmyslů, do nebe volajících kýčovitých scén a debilních rozhovorů, završených hláškou Byl to zločinec, ale byl to můj otec v podání jinak úžasné praštěné holky z kufru. | Scénář: 20% | Akce: 80% | Verdikt: 50% pro průměrnou no brain zábavu, kterou kvůli pár scénám stojí za to vidět (maximálně jednou). ()

eraserhead666

Osmdesátky jsou pryč, devadesátky taky, ale Statham s Bessonem jako by to nechtěli pochopit. Místy úlet. Místy krása. Statham dokázal tu auru osmdesátko-devadesátkových akčních herců dotáhnout až do současnosti. A když rozepl tu tašku, vůbec jsem se mu nedivil, že pak dělal to, co dělal. Taky bych to dělal, i když mám mnohem menší kule než on. 3.5* ()

ARI50

Super auto super nájemný kurýr o nic se nezajímá zaplaťte a jeto ale pozor ne každá zásilka je oka, super akční thriller v podání Jasona. ()

Bauer

Tohle je ukázka špičkového akčního filmu s malým rozpočtem.Jason Staham je opravdu dobrý herec....Vím že se to tu stále opakuje ale ja to prostě musím napsat.Jistě víte že se planuje natočit film podle hry Hitman, tu hru jsem hrál a ve filmu má hlavní roli pravě Hitmana hrát Vin Diesel...NE NE NE a ještě jednou NE......Jason Staham je ten pravej Hitman.Kurýr je super a už se těším na pokračování. ()

MáŠa

Cool, cool, cool, ale chce to trochu nadsázky. Filmu se dá ale furt oproti druhému dílu věřit, protože on by sice tohle v životě nikdo nezvládl, ale furt tu platí gravitační zákon a podobné, takže rádi budete hrát s tvůrci tu hru, že by to přeci jenom někdo zvládnout mohl. A ten někdo je pořádnej husťák, parádně řídí auta, svěle zvládá bojové umění, a nic ho nevyvede z míry. Konec filmu sice na začátek nemá, ten je opravdu svěží vítr z hor, pak všechno celkem zbéčkovití, ale celkově furt dobrá zábava. ()

Sawy

Jason Statham je šílenej borec.Namakanej,charismatickej,sympaťák a rvát se sakra umí! A je to právě on,kdo vyzvedává tenhle jinak absolutně nezajímavý akčňák někam do vod průměru.Je to dementní a nelogické s několika hluchými místy,ale taky pár skvělými akčními sekvencemi,Jasonem a roztomilou Qi Shu.Takže vlastně docela dobrá oddychová zábava. 60 % ()

Shaqualyck

Z výrobního pásu bessonovy filmové fabriky vyjel další polotovar. První půlka filmu je naprosto dokonalá. Sympatický převozník s tváří Jasona Stathama, parádní automobilové honičky, stylová kamera, střih i hudební doprovod. Leterrier je coby akční řemeslník opravdu mimořádně zručný, o to víc asi musel litovat, že mu Luc Besson dodal scénář, kterému chyběla přinejmenším polovina textu. Velká škoda, že efektní akčí scény plné originální choreografie postrádají pod nohama pevnou půdu v podobě propracovanějšího příběhu. Fanoušci Jasona Stathama si můžou klidně hvězdičku přidat, všem ostatním doporučuji pustit si raději některý z dílů reklamní série The Hire ( http://www.youtube.com/watch?v=pZPc6kxs5eM ). ()

Lacike

Tak som si po dlhsej dobe znova pustil nejaku staru dobru pecku z cias, ked sa tocili filmy bez zbesileho strihu. A vysledok ma pohladil po duši. Proste nadhera. Po dejovej stranke to je ohlodane na totalne nutne minimum. Vlastne to nema prakticky ziadnu zapletku a dej tvoria len stroho charakterizovane postavy. Statham ten dobry, Matt Schulze ten zly, Shu Qi proste zenska, ktoru by kazdy hned osukal a François Berléand povinna komicka figurka. A na to je navleceny kopec spickovo prevedenych akcnych scen. Dodnes si pamätam, ze som bol v soku, ked som Kuriera videl prvykrat, lebo Stathama som dovtedy nepovazoval za akcneho borca schopneho predvadzat aj pôsobive akrobaticke kusky. Dnes trochu smutne spominam na tieto casy, pretoze Statham uz v takejto ultimativnej forme nie je. Predvadza tu famozne bitky rukami, nohami, skace jak opica a to cele v spickovo prevedenej a natocenej choreografii. Najpamätnejsou je bitka na naolejovanej podlahe. Potesil ma aj kratky niekolkosekundovy suboj Stathama s Cyrilom Raffaellim, ktory bol v tej dobe este len radovy kaskader. Ale aj ostatne akcne sceny ako su nahanacky su famozne pretoze obsahuju poctive kaskaderske kusky a hlavne su dokonale prehladne. Co hlavne dnes musim vyrazne ocenit. Miernym sklamanim je len PG-13 rating. Az v polovici filmu som si uvedomil, ze ked niekto niekoho zastreli, tak to je nejake slabe a dodatocne som si overil rating, co ma trochu prekvapilo. Nastastie prestreliek tu je minimum a bitky pôsobia dost tvrdo, takze to nie je nejaky vyrazne nedostatok. Vysledok je bezmyslienkovy vyplach so spickovo prevedenou rôznorodou akciou a dokonale obsadenymi postavami. Nieco taketo som ocakaval od filmu John Wick ale ani zdaleka som to nedostal v takejto kvalite. Preto spätne zvysujem hodnotenie o jednu hviezdicku. ()

5150

70%.. Perfektní oddechovka. Jason KURÝR Statham asi strávil před natáčením hodně času v posilovně, vypadá zatraceně dobře.. ()

BoPo

Inštruktážny film v slovenských autoškolách. Stúpa rýchlosť, spotreba benzínu a bezpečnosť na cestách. Neriedený testosteron. Vďaka Jason. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)