Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

Avalon820

Film stojí a padá na zoufalé triviálnosti scénáře (vůbec není okaté, jak se během několika málo scén ze sucharského profíka stane emocemi poháněný hrdina), bezcharakternosti a okoukanosti postav postav (hodná dcera padoucha atd.) a efektech. To poslední zahraňuje film před odpadem, zas o tolik ale ne. ()

BigDeal

Keď sa v Sám Doma šmykol jeden z lupičov na Kevinovej pasci a kĺzal sa ďalších 10 metrov, každý sa na to pozeral s úsmevom. Ide predsa o rodinný film, ktorý chce takto pobaviť. Keď sa ale takýto sklz vyskytne v akčnej scéne, ktorá sa tvári smrteľne vážne, niečo asi nie je v poriadku. A týchto "prešľapov" je Kuriér plný (hlavne teda záverečná akcia). Inak sa jedná o klasický akčný béčkový film (drsný tichý chlapík, čo má vlastné pravidlá a ukecaná žena- nie veľmi nezvyčajná dvojka), v ktorom nájdete všetko možné klišé typické pre tento žáner. Prekvapivo to ale vôbec nepôsobí rušivo, či až nejak debilne a to vďaka Stathamovej postave, ktorá má fakt štýl a choreografiám akčných scén, ktoré ešte keď sa ako tak držia fyziky, tak spolu s humorom a hudbou vyzerajú sviežo, bombasticky (iné slovo mi fakt nenapadlo) a hlavne inak ako pri podobných filmoch. Zapracovať viac na scenári, nepodceniť logiku a hneď by to bolo na inej úrovni. ()

Terva

CITÁT - Profesionální kurýr je povolání jako každé jiné............. Scénář : Luc Besson a Robert Mark Kamen. Kamera : Pierre Morel. Hudba : Stanley Clarke. CHYBA VE FILMU - Na začátku při honičce zastřelí kvůli dostatečné váze auta muže. Skvrna od krve, která tam zůstane stále mění polohu a někdy tam není vůbec. ()

Ouwen

Absolutní dokonalost, provedení akčních scén a jejich neustálá nápaditost, podpořená ultimátní přehledností, krásným BMW a Jasonem Stathamem, kterej Kurýra povýšil na jednu z mnou nejvíce uznávaných akčních postav, hlavně jeho profesionalita, zvyky, charakter, konzumování potravin a charismou. ()

svik

Hm, ze začátku vše vypadalo jako inteligentní hříčka se skvělou vžnou hudbou a dobrými dialogy. Po chvíli vše pomalu upadalo a začal z toho být obyčejný akční týpek. Nakponec mi torchu dojem naprvil zvrat v ději, jinak nic víc. ()

joehot

Na pomezí dvou a tří hvězd je u mě Kurýr. Film má skvělé tempo, ale příběhově působí příšerně odfláknutě, navíc mi hrozně vadily logické chyby. ()

Marek1991

Úvod so srandovaním pri zločine, to ako vážne? A takto prehnane, že zabi toho, lebo nám nevystačí benzín a pritom jazda zavisí aj od mnohých nepredvídateľných faktorov, no to bola sila. Najmä keď nemohol vedieť, že príde nákladiak s autami a presne jedno miesto v strede navrchu bolo ako naschvál prázdne a on tam pristál, tak s týmto nemohol počítať a keby s tým aj nepočítal, pristál by dosť čelne na vozovke pod mostom a zničil by si auto. Pravidlá boli fajn, taká vtipná psychológia, no ten následný milostný príbeh nás už zaviedol do starých koľají. Pištoľník, veľa akcie, bojové umenie, taký fajný film, ale ten záver to úplne skazil, úprimne som od toho čakal viac. ()

El Pistolero

7/10. Libová akce, žánrová klišé, v rámci možností slušný scénář i režie – a k tomu všemu charismatický, fešácký drsňák a nový nekorunovaný král hollywoodských akčních béček Jason Statham. Záživné guilty pleasure, jak se sluší a patří. ()

corpsy

Jason Statham je herec s veľkou dávkou charizmatu. Tu to rozbalil vo veľkom a natočil akčňák ako z hongkongskej školy podporený Bessonovým eurohollywoodskym štýlom. ()

Marsik

Jojo, Kurýr to celé započnul. A co? No přece můj zájem o Jasona Stathama. Od té doby jsem s ním viděl všechny filmy. Kurýr to tam neuvěřitelně krájí a celé provedení filmu je maximálně oku lahodící. Alespoň mému :) Nemám výhrad. Tuhle jedničku jsem viděl tak 4x a pokaždé si řikám: Jooo! 90% // Další projekce: (9.1.2016) PRIMA HD, ()

DEXTER099

Když jsem viděl Kurýra prvně tak už tehdy ve mě zanechal co si ojedinělého ,akci kterou jsem mockrát neviděl a to perfektní bojová choreografie,nápadité řešení situací a když k tomu vemete drsného Jasona Stathama (kterého jsem pravda tenkrát neznal a k tomu mi nepřišel sympatický,ale po letech jsem změnil názor) tak pokud jste fanoušky akce ,ale i ostatní diváci tak si na své přijdete a budete spokojeni.Za mě 80% a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Pro mě kdysi dost přehlížená podívaná z které se stala naprostá klasika akčních filmů desátých let. Statham to zde sype jak se zbraněmi, tak i ručně. Film je pěkně natočený s vtipnými hláškami a všudypřítomnou přehnanou akcí. Za mě 100% :) ()

schizmo

Mimořádně špatný scénář, mimořádně mizerná a zatraceně evropská produkce - toť dvě věci, které poměrně nadějný akční snímek srážejí do šedi slabého průměru a nezachrání to ani charismatický a tradičně ironický Statham. Do toho zepár "no way" scén jako je ta s olejem v autodílně a je vymalováno! Na černo. ()

kikuka

..najviac sa mi lubil ten papundeklovy "domcek" na juhu francuzska, ktory vyzeral ako solidna kamenna staba..kym don nezacali strielat.. :-D..a Shu Qi ako Japonka?? :-D :-D.. ()

themic

Ty tři hvězdičky si to zaslouží..:) Byla to dobrá akce a Jason Staham to zahrál dobře, skvěle se hodí do rolí akčních drsňáků..! Od tohoto snímku se nedá očekávat nic závratného, nic jsem proto neočekával a docela mě to bavilo... Nenáročný akční film, u kterého se ani nemusí tolik myslet a dá se pustit kdykoliv..:) ()

agentmiky

Byla to taková blbost,ale myslím si,že nenáročnému divákovi musela stačit a tím divákem jsem byl i já.V hlavní roli jeden z nejvíce obsazovaných akčních herců v současnosti,takže mu role seděla.Zápletka byla také dobře vymyšlená a příběh normálka,ale akce tam bylo až až.Film se mi líbil a možná ho někdy ještě zkouknu.Uvidíme.Hodnocení 4*,75%. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)