Ring

Během týdne zemře za zvláštních okolností skupina teenagerů, která sledovala tajemné video. Jejich těla byla nalezena podivně zkroucená a jejich oči vypovídaly o tom, že viděli něco hrůzostrašného. Video se ve městě stane mýtem. Pozvolna ale neviditelná síla začne svým smrtícím prstem ukazovat na několik lidí, kteří nejsou schopni odolat své zvědavosti. Jednou z nich je cynická novinářka Reiko, která se brzy proti své vůli octne ve spirále nočních můr plných strachu z nespatřené všudypřítomné hrozby. Další ze strhujících hororů od dob filmu Vymítač ďábla plný nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla, je výtvorem zcela odlišného druhu. Kritikové ho nazvali jedním z nejděsivějších hororových filmů posledních let. Ring přináší tísnivou a napínavou atmosféru naplněnou nepřekonatelnou hrůzou a přesvědčivou přítomností nadpozemského zla. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Junglista

První japonskej horor, u kterýho sem se nebál. A štve mě to. Čekal sem, že se po shlídnutí filmu pudu strachy radši zaseppukovat, ale kuchyňská rybička i moje vnitřnosti mohly zůstat v klidu. Nevim, jestli to byla vina Nakatovy režie nebo mojí otrlosti, ale ta atmosféra byla děsně nehororová. Občas sem se i docela nudil. Ale nemrzí mě, že sem to viděl, protože už znám prapůvod jedný mý oblíbený herní postavy. Jó, když se blížila Alma a HUD praskal, hledal sem mnohokrát náhradní spodky (F.E.A.R.). Možná je moje chyba, že sem něco podobnýho čekal i od Kruhu. ()

pjotr76

Hodnotil li jsem americký Kruh za 3 hvězdy, pak bych správně měl této jeho předloze dát pět hvězd, protože o to lepší byla - atmosférou, kamerou, střihem, japonskými exteriéry a samozřejmě svojí původností. Na druhou stranu existují lepší filmy, které jsem hodnotil za pět hvězd a vzhledem k nim si to tento horor, pro něj bohužel, zase nezaslouží. Tolik o vysvětlení mého hodnocení. Převážná většina komentátorů viděla tento originál poté co byla namlsána americkou komerční bombastičností z remaku a tak zcela logicky, naladěni na vlnu prvního filmu, v podstatě jenom čekali, že akce eventuelně přebije akci a lekačka lekačku...v čemž pro ně samozřejmě japonský originál selhal - je nutno pochopit, že tento film staví na zcela jiných principech a hodnotách ()

Bouřňák

Jednoduše zklamání. Nečekal bych, že to řeknu, ale americký remake je, co se atmosféry týče, mnohem povedenější a napínavější. Problém je určitě i v tom, že tento film jsem viděl až jako druhý, ale jde o velmi nepodařené zpracování - trestuhodné nevyužití obrovského potenciálu scénáře. ()

Ještěřák

Mám dojem, že jsem pěti hvězdičkami ohodnotil pouhé tři horory - SHINING, BLAIR WITCH PROJECT a právě RINGU, který mi z právě zmíněných filmů přišel dokonce nejstrašidelnější, než jsem raději zaoblil hrany Sadačiných nehýtků, tedy okoukal si ho (abych konečně po letech usnul i zády k zrcadlu, rozumíme si). Nevím, jak je na tom s koulema americký remake, ale Nakatův film je doslova prošpikován nanejvýš nervózní orientální atmosférou a znepokojujícími starojaponskými báchorkami. Což je teda něco, co bych nečekal, že mě může vůbec někdy bavit, natož vylekat. Člověk si u toho vážně neodpočine. ()

shimpy(CZ)

Japončíci se snažili, nicméně kvalit amerického remaku nedosahují... Leknul jsem se asi jednou, a strach? Skoro vůbec se nedostavil :( ()

TERRORDROME

Japoncom sa podarilo natočiť originálny horor ktorého najväčším mínusom je fakt, že odštartoval vlnu duchárskych sračiek, v ktorých išlo stále o naštvaného ducha nejakej ženskej s dlhými čiernymi vlasmi. Tu to ale ešte funguje na sto percent a to možno aj vďaka zvláštnej japonskej atmosfére ktorá je dosť hustá a lepkavá a umocňuje všeobecnú depresiu. Jednoduchý ale účinný námet graduje až do šokantného finále pri ktorom aj mňa mrazilo a pri tom využíva v podstate veľmi primitívne prostriedky na vyvolanie strachu. Jednoducho strašidelný film a Sadako je strašidlo ako sviňa pri ktorom bledne aj taká kapacita ako Freddy Krueger (to je predsa len v postate zabávač). ()

Teabag

Originál bývá obvykle považován za lepší než kopie. Ale to pro mě není případ Ringu. Americký remake mi totiž přijde mnohem poutavější. Je to způsobené hlavně tím, že nemá takovou nutkavou potřebu divákovi okamžitě vše vysvětlit na rozdíl od japonské předlohy. Ringu rozhodně není špatný film. Mohl si ale zachovat některá tajemství a výsledek by byl mnohem hororovější. ()

Asmodin

Americká verze se mi zdá strašidelnější. Tohle je sice koukatelné, ale prakticky pořád čekáte, kdy na vás vybafne něco strašidelného a ono vcelku nic jenom se tam plíží nějaká bytost, leze z televize (do dnešní už by se nevešla ;o)) a pak je vidět její oko, z kterého všichni umírají hrůzou. ()

Rozjimatel

3,5 Ako prvý som videl výborný americký remake, čo ma žiaľ negatívne ovplyvňuje pri hodnotení tohto diela, keďže som sa pri sledovaní nedokázal vyhnúť ustavičnému porovnávaniu. Originál je celkovo taký neotesanejší, ale desivú atmosféru sa mu darí navodiť celkom úspešne. Najväčší problém som mal s nevýraznou predstaviteľkou hlavnej hrdinky, ktorej som strach príliš, neveril, skôr som mal z výrazu jej tváre dojem, že sa na celej situácii dobre zabáva. Proste mi vo filme chýbala presvedčivá Naomi Watts, výborná hudba Hansa Zimmera a ďalšie vychytávky amerického remaku. Moje hodnotenie je na hranici 3 a 4 hviezdičiek, ale z úcty k originálu a inovatívnemu nápadu sa nakoniec prikláňam k 4-ke. ()

cityman

Celý tenhle film drží na nohou jen jeho závěr a to je, i přes jeho překvapivost, setsakra málo. :-( Nějak mě přešla chuť vidět i Verbinského americký klon. ()

willis

Dobrý horor, možná s místy trochu nepřehledným dějem . Při závěrečné scéně s televizí jsem měl co dělat, abych nesáhl po ovladači a film nezastavil, byl to dost nepříjemný pocit. Pohyb Sadako je hodně děsivý a zvukový doprovod hodně nepříjemný. :) ()

lukasd

Naladěn příznivými recenzemi jsem se těšil jak se konečně budu bát. A film to byl dobrej,ale ten strach bohužel nepřišel. Mě dokáže vyděsit jedině Shyamalan! ()

efko

Nemyslím si, že je v tomto prípade vhodné porovnávať originál z remakeom, nakoľko japonská kinematografia vychádza z úplne iných základov ako tá popcornová - americká a jej filmy sú určené pre inak orientovaných divákov. Ringu je hororom veľmi mrazivým, plným studených farieb, miestami dosť depresívnym. Celý (dosť zložitý) príbeh je vyrozprávaný dostatočne zrozumiteľne a plynule od začiatku až do výborného konca. Pre priaznivcov hororu je tento film povinnosťou, ostatných môže príjemne postrašiť a vyvolať fóbiu zo sledovania VHS... ()

Me6i

Japonci podle mě točí nejlepší horory, ring je nasáklý atmosférou která se drží ještě dost dlouho ()

MajkHany

Těšil jsem se na slavný horor, v mnoha žebříčcích je v top ten jako nejděsivější horor všech dob.. Dostal jsem mysteriózní detektivku. Můj problém asi bude ten, že první horor, který jsem viděl, je Ju-On a tam je laťka asi na takové úrovni, jako kdyby si člověk dal heroin a pak se to snažil přebít neustálým popíjením piva. Ale nenechám se odradit, budu hledat dál.. Plánuji vzít notebook do naší zahradnické chatky mimo civilizaci bez elektřiny a tekoucí vody, po desáté noční se tam zavřít a prožít nečekané. Akorát jsem zatím nenašel nikoho, kdo by byl natolik normální jako já a šel by do toho semnou :-) ()

newt17

Podle všeho se každému líbí ta verze, kterou viděl první, prtože podstatná část kouzla spočívá v momentu překvapení. Proto jsem rád, že jsem viděl nejdříve americký remake, který je navíc pozoruhodný audiovizuálním zpracováním, díky němuž se dá slédnout mnohokrát. ()

bolan

Obdiv k asijské produkci mne jaksi minul. Naivní, hloupoučké, špatní herci. Originální Ring jemuž se posléze dostalo i amerického re-makeu, byl zatím jedním z mála, který mohu vřele doporučit. ()

Bukk

Neměla jsem očekávání. A to se nejspíš vyplatilo. Na mě byl film příliš táhlý a nedočkala jsem se ani náznakem nějakého děsu (což je u hororu trochu problém, nemyslíte?). Našly se i scény, které mě upřímně rozesmály, tak aspoň nějaké to plus snímek má. Naučte už ty lidi myslet, když se na ně vrhá vraždící maniak. ()

Klajnik odpad!

Není to nekoukatelné - spíš na to není důvod koukat. Žádná atmosféra, ploché herectví, vizuálně nezajímavé. Americký remake z toho debilního námětu dostal překvapivě více, ačkoliv se taky nejedná o vyloženě dobrý film. Doporučuji spíše Ju-on: The Grudge. To je podstatně působivější a více zneklidňující japonský film. ()

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)