4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

thommas

Ve třech čtvrtinách stopáže hudební propojení životních osudů, tentokrát bez klidného hlasu Aimee Mann, a na konci místo tisíců Bufo bufo řítících se střemhlav proti rozžhavenému asfaltu jen několik kousků olova do člověka, jenž hodlal změnit svět. A samozřejmě krutá pravda o tom, jak zapomínáme na vlastní dějiny. Živoucí důkaz, že forma Andersonovy skládačky se dá bez výrazné ztráty bodu napasovat na jakékoliv, třeba i politické téma. Už tak foneticky lahodné jméno režiséra získává teprve teď tu správnou metaforickou zvučnost. ()

salalala

Velice nenápadný film, který pozvolna plyne, aby vás na konci uzemnil velice silným finále. Estevez rozehrává mnoho příběhů (někdy až moc) mnoha lidí, kteří vidí v kandidatuře Kennedyho novou naději. Konec války ve Vietnamu, konec rasismu, rovnost šancí...Jedna událost to celé změnila. Film doprovází nádherné výkony Demi Moore, Sharon Stone, Williama H. Macyho, Christiana Slatera, Laurence Fishburna, Elijaha Wooda, Shii LaBeoufa, Helen Hunt a dalších (fíha, to je lidí :) I když jsou některé postavy trošku zbytečné, film funguje výborně. Cítíme naději a atmosféru uvolňujících se a zároveň naivních šedesátých let. Navíc je pro našince ještě třešinka navíc v podobě slečny novinářky píšící pro Rudé Právo. Při některých dialozích tuhne krev v žilách ("Nechápu, jak můžete zabíjet vlastní lidi." - "A co děláte vy ve Vietnamu?") a závěr je jedná velká síla, při které leze mráz po zádech. Proslov Kennedyho vám vhání slzy do očí. Při pohledu na střeleného Wooda nebo na černošského kuchaře, který ztratil veškerou naději, se vám chce brečet. S odstupem času jsou oba Kennedyové pro mě poslední politici, kterým jsem jejich vize věřil. Bohužel. Velice silný film. 80% ()

Fanucci

Moc postav, nulové tempo, Estevez nezvládl scénář a ve filmu řeší všechna témata 60. let ale pořádně se nevěnuje vlastně žádnému - jen tak klouzal po povrchu (rasisum, občanská práva, Vietnam, trochu i Československo:-). A když k tomu přičtete další témata jako stárnutí, nevěra nebo drogy, tak Vám z toho vyleze celkem hutný mišmaš:-). Který ovšem ve mne nevyvolal téměř žádné emoce:-/ Snímek zachraňují herecké výkony a pěkná kamera - po technické stránce dobrý film. Ale to je vše. Slabé 3 hvězdy - těžký průměr. Škoda...čekal jsem víc:-( ()

Sartorius

Neobyčejné osudy obyčejných lidí prožívající obyčejný den v jednom hotelu. Dějová linie R.F.Kennedyho mi připadala pouze jako pojítko k ostatním, mnohem zajímavějším, příběhům. Čím menší role, tím více se mi líbila. A je to snad první film o americkém patriotismu, kde to tak nebije do očí a ve filmu to nepřekáží. Mě se tento malý velký film líbil... ()

maverick10

Krasne odvypraveny pribeh nekolika lidi v dobe atentatu na R.F.Kennedyho v hotelu Ambassador. Priznam se ze jsem netusil jak silny potencial v sobe skryva E.Estevez at na poli scenaristickem ci reziserskem. Vynikajici vykony hereckych osobnosti vcele s mistrem Hopkinsem, jako bonbonkem na dortu uzasne podivane. Tento film je vzacny v jedne veci a to predevsim v hereckem obsazeni, predevsim v tom poctu prednich holywoodskych star. Jedine co mi tady vadilo byl zaverecny zaber v popredi s americkou vlajkou, coz trochu zavanelo nemistnym patriotismem. Jinak jsem rad ze se film nenesl v duchu hrdych americkych patriotu, ale myslenka filmu byla trochu nekde vys. ()

zipexx

Skvělá podívaná odehrávající se ve velkém a svou historii proslulém hotelu na pozadí několika posledních hodin života RFK. Mozaika lidí, kteří v Ambassadoru buď pracují nebo jsou jeho hosty, řešících svoje vlastní problémy Vás určitě nenechá chladným. Vyzdvihl bych výkony Hopkinse, Fishburna. Pro mě je to jasná pětihvězdičková záležitost. PS: užijte si vizuální trip Kutchera s LaBeoufem :-) ()

balba

Film má skvělé herecké obsazení a svůj osobitý humor , ale jinak mě moc nezaujal.Přišlo mi to trochu nudné a přitažené za vlasy. ()

Martin741

Kvalitny film o zivote viacerych socialnych vrstiev v istom hoteli /Ambassador/. Zisla sa tu plejada hercov /Hopkins, Sharon Stone, Lohan, Fishburne ....../, aby poskytla divakovi maximalne zaujimavy pohlad do zivota ludi pracujucich/byvajucich v tomto hoteli. Atentat na konci na senatora je uz len takou ceresnickou na torte. Taketo filmy mam rad, a nie len lacne zmykanie emocii a tliachanie o medziludskych vztahoch. 91 % ()

bogomira

Úžasný. Jsem úplně rozstřelenej tímhle skvělým filmem, kterej má zkrátka všechno, co já můžu kdy od filmu chtít. Emilio Estevez si na mě počkal v záloze, balamutil mě průměrnejma komediema a přitom celou tu dobu si chystal tenhle výpad do mýho nepřipravenýho týlu. Jeho scénář je plnej takový životní moudrosti, že jeden žasne. A k tomu ten závěrečnej proslov RFK, kterej prostě a jasně vysloví všechny vaše neujasněný myšlenky a celá tahle pasáž je emocema přímo zaminovaná. Děkuju a ukláním se, pane Estevez. ()

Petoss1

Pôsobivý skutočný príbeh o atentáte na RFK. Najprv jeho brat a potom on. Je to skutočne smutné prečo všetko môžu ľudia zabíjať. Emilio Estevez natočil vlastne príbeh o hoteli v ktorom sa to všetko stalo a o ľuďoch ktorí tam boli. Zo začiatku to na mňa pôsobilo prekombinovane, nevedel som si zaradiť kto je hlavná postava pretože skutočne, tých postáv je tam požehnane a hrajú ich herecké hviezdy. Film sa uberal pokojným tempom, ale posledná polhodina bola úplne iná. Osudná scéna a epilóg, ktorý len vyzdvyhol tú dojímavú atmosféru na mňa zapôsobili. 82% ()

lebowski!

Velké překvapení! Nečekal jsem v podstatě nic a dočkal jsem se podařené podívané. Ostatně v poslední době se mi vyplácí nečekat nic, protože jakmile očekávám kvalitu přichází zklamání. Až moc často. Nicméně zde se tak nestalo a proto doporučuji. Jen mi vadilo že je tu až moc postav a ne všechny mají dostatek prostoru aby odůvodnili proč právě jim se dostalo pozornosti. Také si nejsem jist do jaké míry jsou události pravdivé a kdy se postavy chovají podle chuti příběhu. Potěší česká postava a informovanost scénaristů ohledně české politické situace v 70.letech. A potěší i plejáda více či méně zvučných jmen, které jsou zde (a v závěru doslova) hlava na hlavě. ()

Elyssea

Přehlídka postav, jejichž příběhy jsou vám ukradené, a které ze sebe chrlí plakátová moudra. Povrchní adorace Bobbyho Kennedyho, která je zajímavá, jen když jsou použity staré originální záběry z kampaně. ()

4daPeace

Verdikt: Wooow. Cely film nicim zvlastnim nenadchne, plejada hvezd hraje sve epizodky vyborne, ovsem nic, co byste uz jakoby nekde nevideli. Pak se ovsem film dostane na konec, ktery je proste uzasny a dojemny, i slza muze ukapnout. V uplne poslednim zaberu filmu ani pohled americkou vlajku nicemu neskodi. Diky ze rozsireni obzoru, tohle nas na stredni skole neucili, vlastne jako vubec celou dobu okolo Martina Luthera Kinga ci prave Roberta F. Kennedyho alias Bobbyho. ()

DruidKarel

784. hodnocený film: Poté, co jsem si vyslechl vynikající recenzi na rádiu Evropa 2, kde se pánové Mareš - Hezucký snažili podat posluchačům svůj názor na tenhle film a pořád jej vychvalovali a hlavně chválili herecké obsazení, které mělo být nevídané. To je sice pravda, ale každá tahle super hvězda filmového plátna si zde střihne pouhé miniroličky, které jsou mnohdy nicotné. Tak například Antony Hopkins se jenom baví o alkoholu a šachách (cca mu snímek věnuje 5 minut čistého času), Helen Hunt si nemůže vybrat ty správné boty (cca 3 minuty), Martin Sheen jí je pořád rozmlouvá (cca 3 minuty), Linsday Lohan si hraje na samaritánku a chce sňatkem s Elijah Woodem zabránit tomu, aby šel do války (oba cca 3 minuty + půl minuty milostné vzplanutí), Demi Moore hraje opileckou exhvězdu (cca 4 minuty), Sharon Stone si stěžuje, jak ji manžel podvádí (cca 3 minuty). Kdo dostal njvíce času, tak to jsou Shia LaBeouf jako zhulený mladý agitátor a Joshua Jackson jako vůdce těch, kteřá shánějí všude možně hlasy pro senátory Roberta Kennedyho u příležitosti prezidentských voleb. Film mě potěšil zakomponováním dobových snímků do prostředí nového filmu a působil velmi kompaktně. Co bych však možná více uvítal, kdyby se ve filmu neřešili malichernosti typu zahulíme, uvidíme, ale spíše se film zajímal o politickou situaci doby. Hodně jsem váhal mezi 3* a 4*, ale nakonec dávám 4*, protože na průměr to snad nebylo, i když hudba byla nijaká. 4* ()

TomikZlesa

Zvláštní film, ze zvláštního pohledu na smutnou událost, opět nelituji mých mezer v historii a film sem si užil až do samotného konce. Různorodé příběhy několika lidí, až už byly nudnější, vtipnější, nebo smutnější se navzájem nerušily a nakonec měly přeci jen i něco spolěnýho. Záběry skutečné a filmové mi kupodivu nevadily a celkem slušně zapadly a nerušily se. Velmi příjemný film. Asi nejvíc mě překvapilo, že aspon někdo ví kde leží Česká republika a jaké měla (má) problémy. ()

Wladi.mir

Tak toto prosím měl být film o Robertu Kennedym. Proč nikdo nenapsal, že se nic nedozvím o Bobbym ani o vrahovi? Takto dlouho nikdo nemrhal mým časem. Hlavně, že vím jak podváděl šéf hotelu svojí manželku. Hlavně, že vím jak se volební agenti sfetovali. Hlavně, že vím jak si Frodo vzal alkoholičku, aby nemusel do Mordoru. A to nemluvím o tom, jak mexikánec nemohl na Dodgers, protože je mexikánec. Nejvíc mě mrzí jak buzeroval ten americkej šmejd slečnu Janáčkovou, kterou hrála nějaká sprsklá číňanka. Jo, abych nezapomněl SPOILER: Bobby zemře! Abych jen nenadával, tak film jsem pochopil, ovšem čekal jsem prostě něco mnohem lepšího a tak si to ode mě nezaslouží víc jak 2*. ()

lakikaki

Toľko znýmych tvárí v jednom filme sa len tak nevidí, navyše v Bobbym (ten debilný distribučný preklad radšej ignorujem) ich drvivá väčšina odvádza naozaj dobrý výkon a jediným hercom, ktorý nevie hrať je trápny Ashton Kutcher. Na samotnom filme mi vyslovene vadila len jedna vec - pasáž s feťákmi, ktorá tak nejako nezapadala do zvyšku filmu. Celkovo je film tak na rozhraní dvoch a troch hviezdičiek, ale konečné spojenie osudov všetkých postáv spolu s vynikajúco natočeným koncom ho radia k tomu vyššiemu hodnoteniu. ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší filmová píseň "Never Gonna Break My Faith" - Hudba a text Bryan Adams, Eliot Kennedy, Andrea Remanda ()

Juto

Režisér a spisovateľ Emilio Estevez vložil do tohto projektu svoje srdce. Smer je bezpochyby vysoko pôsobivý. Jemné farebné odtiene odrážajú emocionálne zovretie každej scény a zoslabujú moderný dojem z filmu. 7/10 ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)