Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Martrix

Už první Insidious mě nijak zvlášť neoslnil, tak jsem následující dva díly přeskočil a zkusil reparát s Insidious: Poslední klíč. U jedničky jsem se šklebil, že obsahově nemá v rámci žánru co nabídnout, ale je velmi dobře udělaná. Tentokrát musím uznat, že se ve čtyřce objevilo pár neotřelých nápadů a prvních dvacet minut mě vysloveně nadchlo. Jenže pak šlo vše do kopru a nějak se tvůrcům podařilo nudit mě tak moc, že jsem si v klidu zašel na wc, aniž bych pozastavoval tv... . Jak je to u hororu možné? Neměl atmosféru a byl velmi předvidatelný. Polovtipné postavy pomocníků staré paní, byly krok úplně vedle, zápletka s novým majitelem domu byla navíc... . Pro mě asi poslední díl, přestože konec nechali tvůrci otevřený skoro jako v nějakém seriálu. ()

zette

Insidious si drzi vysokou latku i ve ctvrtem pokracovani. Shaye se do role Elise narodila, jeji pomocnici dokazou tema vkusne odlehcit a muzske oko potesi i Caitlin Gerard, skoda, ze neni casteji obsazovana... Pribeh zajimavy, triky v norme, mozna to trochu mohlo byt strasidelnejsi, ale celkove porad slusny horor. ()

Juto

Oveľa lepšie ako tretia časť. Lepší scenár ale aj réžia. Best scéna je s kuframi. Trhlo ma až za ušami. 6/10 ()

PavelVanekArt

Tohle už byla pičovina jak zvon na záchod. Cením snad jen rychlejší tempo a že to nestíhalo tím pádem nudit, ale jak nemám rád Lin Shaye a její postavu, tak tu to kolem ní doslova rotovalo. Špatný horor a podprůměrný film. 2* a.k.a 35% ()

A.Fish

Fungující lekačky v dnešním hororu? To se jen tak nevidí. Ale to je asi tak vše co film může nabídnout, kromě vykrádání předešlých dílů. ()

HorrFi

Žádnej zázrak už se snad ani nedal čekat, ale myslim si, že na čtvrtej díl to vůbec nebylo špatný.. v roce 2011 když jsem začínal na čsfd, tak byl ,,haunted house" muj nejoblíbenější subžánr a některý snímky ze subžánru ,,haunted house" se mi fakt zapsaly do paměti a v případě Insidious: Poslední klíč se to určitě nestane, ale aspoň jsem po skončení neměl chuť skočit z třináctýho patra.. ale jo, ke konci to nabíralo celkem slušnou atmosféru nicméně už se toho asi moc vymyslet nedá.. ()

maxxxim odpad!

Klasický škubánek bez invencie a s prebytkom scén typu ctrl + c, ctrl + v. Nula bodov za mňa, dobre som to kopol? ()

filmmovier

Už to není úplně ono, ale zase je to mnohem lepší než trojka (do prvních dvou dílů to má ale samozřejmě daleko). Atmosféra je skvělá, lekačky fungují jen částečně, ale o tom ten film zas tolik není. Prohlubování mytologie funguje na výbornou, postava Elise získává větší hloubku a Klíčník je jako hlavní démon nejen originální, ale navíc i naprosto skvostný a s luxusníma schopnostma, jen by si zasloužil víc prostoru. Lin Shaye to tentokrát táhne mnohem víc než dřív, dvojice komiků opět funguje na jedničku a i zbývající obsazení je výborné. Po pátém dílu úplně nevolám (stejně jako po třetím a čtvrtém), ale když si bude série dál držet dosavadní kvalitu, tak nevidím problém. Insidious je pořád nadprůměr a v žánru pořád patří k tomu nejlepšímu. Jsem spokojen. 80%. ()

Lachtaan

Kirk Acevedo coby Ricardo Diaz posbíral padoušské zkušenosti v Arrowovi, aby v poslední části kultovní duchařské sérky absolutně zabil první polovinu tak očekávaného hororového kousku. Duchové a démoni se připojili na scénu spíše až po přelomu snímku a už jim pekelně docházel dech. Někdejší zahuštěné napětí v rámci případu Lambertových je fuč, zásvětí už mi nenahánělo téměř žádnou hrůzu. Doufám, že nikoho nenapadne lacině pokračovat nebo snad rebootovat. ()

BROKEN_

Čtvrtý díl s podtitulem Poslední klíč, je dalším povedeným hororem, který nedělá téhle sérii ostudu. Na post režiséra se vystřídal po třetím dílu Whannell s Robitelem, který má řemeslo dobře pohlídané, a atmosférou mi přišel o kousíček lepší než Whannell se svojí trojkou Počátek. Přiznám se, že jsem se u trojky ani jednou neleknul, ale u čtyřky jsem párkrát nadskočil, a to se cení. Dále příběhově je to zase zajímavý, na horor je to opět skvělá podívaná. Líbí se mi, jak nám film ukázal dětství Elise, která je tou nejlepší, nejzajímavější postavou celé série, kterou výborně ztvárnila Lin Shaye. Tak jako u předchozích dílů série, jsem I tady necítil, že by byla ve filmu postava zbytečná. A ano chápu, že můžou být pro někoho dvojice Specs a Tucker rušivý, jelikož jsou jejich pasáže komediální, ale mě to nevadí, spíš naopak. Tahle dvojice díky těm komediálním prvkům na mě ve finále vždy působí dobře, a oblíbil jsem si je. O to více prožívám každou napínavou chvíli, když je tahle dvojka v nebezpečí. Zkrátka mi přirostli k srdci. Závěr filmu krásně navazuje na první díl, a mám chuť si zopakovat Wanovu jedničku. Tahle série je dobře propracovaná, atmosférická, s dobrými postavami. Přeju si pátý díl, od kterého bych očekával pouze jedno. Že by mohl navázat na dvojku, která měla otevřený konec. A jelikož čtyřka vydělala nejvíce z celé sérii očekávám pátý díl! Fakt to chci, mám rád tuhle sérii. Tak snad Whannell něco vymyslí. :) ()

Sfinkter

Paradoxně je série lepší, co z režisérské sesle sesedl Wan. Asi budu v tomto názoru v menšině, ne-li sám, ale pro mě je tento dojem jednoznačný. Opět dobré lekačky, dobré efekty i hlavní "monstrum". Zábava, těším se na pátý díl. ()

Micro41CZ

V rámci série překvapivě slušný, chvílemi to emocionálně rezonovalo, k tomu i nadsázka a humor. Ale jo, ne že by se člověk bál, a lekačky plný ohraných postupů tomu nepomohly, ale jako celek to drží zájem a není to tak blbý, jak se po prvních minutách může zdát... ()

oveckaoa

Začnu pozitivy je to lepší jak předchozí díl což se, ale dalo čekat Robitel má za sebou jeden kvalitní horor (Šílenství Deborah Logan) zatímco Whannell 0. Celá série stála a padalo na postavě Elisy,když v dvojce umřela šla série do háje. Tady to hodně zachraňuje zatímco ti dva kreténi s iq menším než makarony by se neujaly snad v ničem. Dám 60 procent (hodně i za postavu Imogen) . P.s. snad už další díly nebudou tady už se vaří hodně z vody a zakládaní série na postavě Else nemůže lidi brat věčně P.p.s jinak souhlas s korbitchem22 fascinují mě lidi co se jdou do kina jen nažrat a žerou to hůře jak prasata bradavičnatá to se nemůžou nažrat doma ()

Yoshimitsu

Čekání na další pokračování velmi úspěšného duchařského hororu se vyplatilo. Načuchnutí do ne moc zdárného dětství naši vyjímečné honičky duchů Elise a jejího zchátralého příbytku, který když s ní začala, mlátit puberta a bludy v hlavě opustila. Tentokrát dosti temné pokračování ne moc zdlouhavé chození v hypnotickém zachraňování navíc s krvavým Slendermanem alias klíčníkem se mi líbilo. Dávám 80% ()

venison

Na jednu stranu jsem byla ráda, že mi teda konečně ukázali minulost parapsycholožky Elise, která mne do té doby v podstatě nezajímala, ale na stranu druhou to mohli tvůrci udělat tedy zajímavěji.. Chaotický mišmaš několika rovin a výkladů.. Asistenti, neteře a nový nájemník tam byli jaksi navíc.. "Insidious: Poslední klíč" je tak nudnej horor, že jsem se z toho zapomněla i bát.. Ztráta času.. Že já se na to vždycky nachytám a jsem zvědavá, jestli se jim další díl nějakým záhadným omylem nepovedl lépe než ty předešlé.. ()

Phietros

Bohužel jsem třetí díl počátek neviděl, ale i tak se jedná o nejslabší díl série Insidious. Elise se pouští hluboko do minulosti a její pomoc potřebuje muž v Mexiku, kterému narušuje klid démon v domu, kde ona vyrůstala. Vydává se tedy s partou duchologů na místo, odkud kdysi utekla. Potká po letech svého bratra a dozvíme se, že v dětství neviděla se svým darem jen duchy, ale i týrané ženy! Díky tomu se dostane opět za červené dveře, kde se pokusí nadobro s démonem skončit. K tomu jí pomáhá duch jedné z obětí, ale i její neteř a duch matky. 55% ()

noriaki

Třetí díl jsem vynechal, ale protože šlo o prequel, tak jsem o nic z děje nepřišel. Aby to nebylo tak jednoduché, tak čtyřka je částečně prequel a částečně spin-off. Trochu jsem doufal, že tím příběh rozšíří mytologii Dálavy, a já se dovím ví o její funkci, ale bohužel, zase tak nápadití scenáristé nebyli. Jako horor film taky moc nefunguje, protože jediné na co se zmůže jsou laciné lekačky. S bídou průměr. ()

LEGACY

Pochopím, když se bude o nejnovějším díle hovořit jako o propadáku, který dělá ostudu sérii a s ničím větším nepřichází, to ale ani předchozí díly. Já na druhou stranu budu chválit. Jednička je jednička, nedotknutelná výsost, od které se vše další odvíjí, každopádně v tom konečným součtu mě baví i pokračování, i když obsahově to už pomalu překračuje meze jakékoliv racionality, stále mě to baví. Nemyslím si, že zde bylo cokoliv zanedbáno, pokud pominu trochu přemrštěné vyústění tak si myslím, že si dali velkou práci i s dějem a postavami no a já byl spokojen i s onou entity ... čtvrtá část má zkrátka ještě leccos odhalit a pokud jste fanoušky tak nemusíte být nezbytně zklamáni. ()

Danny F.

Naprosto zbytečné pokračování. Nic co by stálo za velkou pochvalu. Je to jakýsi mišmaš krimi s rádoby hororem. Jedno mrazení v zádech a jedna částečná lekačka. Celou dobu se nic výrazného neděje. Snad jediné co by stálo za pochvalu je zápletka. 55% ()

PF 2017

PF 2017