Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Pklaun

Na to ze horory jsou vetsinou zplacaniny všeho mozneho nerealneho s mraky krvavych scen, tak toto bych rekl velmi podareny, natoceny s citem pro trochu demonickeho v zapeti osvetlene realicnosti, coz v urcite mire nahani strach. Vrele doporucuji shlednuti... ()

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se na to a dostal jsem polovinu očekávání. Bylo zajímavý, nahlédnout do zákulisí Elise a jejího života, ale jinak to působilo nedotaženě a chvílema drobet zbytečně. Jako komplet to neni úplně špatný, ale ani úplně dobrý. Lepší, než trojka, což je fajn. Za m 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Dalo by se říct, že to byla taková Insidious klasik. Neurazí ani nenadchne. Výhodou je, že mám horory tohoto typu rád a ačkoliv je to hodně silné Béčko tak se mi hodně líbí. Ti 2 "burani" co s sebou tahá jsou sice hrozně otravní, ale stejně se těším na další díl. Nejvíce se mi líbilo, že nám ukázali něco z Elisina dětství. 65% ()

brasek

Tento snímok dlhšiu dobu vyzeral na solídnu ducharinu, lenže chmáry priemernosti predchádzajúcich Insidious ho dohnali. Príbeh mal na oveľa viac ako nám filmári ponúkli, atmosféra sa niekde stratila. Záver strašne naivný a veľmi poškodil kvalitu snímku. ()

Jamall

Příběhově silnější než trojka, oceňuju, že celá série teď ušla "full circle", ale hororově slabší a rádoby komický vložky dost rušily. ()

Rewisheed

Tak počtvrté už to opravdu nefungovalo, zatímco dvojka je dosud pro mě snad nejstrašidelnější horor co jsem kdy viděl (z hodně obrazů a témat, co v tom filmu byly, jsem ještě měsíc po zhlédnutí nemohl pořádně spát a při jedné scéně jsem se dokonce tak lekl, že jsem před přáteli vstal z gauče a hlasitě vykřikl ty pičo!), tak tohle už bylo jen čisté vykrádání a v podstatě vůbec nic originálního. Přesto je to pořád velmi lehký nadprůměr. Hrozně mě nasralo, kolik scén bylo v traileru a nakonec jsem je v kině vůbec neviděl....asi jsem pořád ve schíze z tý dvojky, tak proto dávám 3*. ()

kaukola78

Jednoznačně nejslabší díl celé série.Film plný vzpomínání.Po slibném začátku postupně upadá do průměru.Doufám že další díly už nebudou. ()

bonovox

Kvalitnejšie ako trojka, hlavne postava Elise je veľmi dobre napísaná. Filmu podrážajú nohy hlavne nevhodné hláškovanie pomocníkov Elise a nie příliš časté ľakačky... ()

Xaeroo

Jednoznačně nejslabší díl série.., když si chcete udržet diváky v napětí, musíte jim čas od času dát co chtějí.. jinak vám vznikne nekonečná nuda a zklamání, že "zase nic".. Paradoxně ale slušně i pobavilo!.. Takže snad poslední díl za mou oblíbenou sérkou. ()

Desmond04

Zatím poslední Insidious projekt mě velmi příjemně překvapil. Je daleko zajímavější, dokonce i zábavnější než předchozí díl a daří se mu diváka velice dobře zabavit. Hlavní antagonista je zajímavější než kulhající astmatik a jeho ručky šmátralky dovedou pocuchat nervama i žaludkem nejednoho diváka. Velkou výhodou The Last Key je příběh. Nejde zde jen o typické lovení duchů nebo osvobozování uvězněné duše. Celým filmem je totiž prostoupena vlna osobitosti hlavní hrdinky, což působí opravdu svěže. Když se k tomu přidají obstojné mini-twisty ohledně ženských (ne)duchů, tak nám to dává dohromady podstatně originální snímek. Ten se sice přesto nevyhne občasným zbytečným klišé a lehce zjednodušenému chování jednotlivých postav, ale i tak takřka atakuje kvality prvního dílu. Poslední věc, kterou bych zde chtěl vypíchnout je celá trojice "vymítačského" ansáblu. Mezi kluky a Elise funguje naprosto parádní symbioza, která prostupuje všemi čtyřmi díly. Co je chvályhodné je ale to, že roste neustálé nahoru a v tomto díle je dovedena takřka ke dokonalosti. ()

Sebule

Nejslabší díl. Už to nemá takovou atmosféru, takové jumpscary a scénář byl hodně průměrný. Alespoň to rychle uběhne, což vlastně platí u každého dílu. Hodnocení: 5/10 ()

PF 2017

PF 2017