Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

MixlevPixle

Tak nějak jsem zatoužila po duchařských hororech a během vcelku krátké doby tak zhlédla nejn Conjuring 1 a 2, ale právě také celou sérii Insidious. Trochu mě překvapuje nízké hodnocení, neboť dle mého názoru byl nejslabší Insidious 3 a jemu těsně v patách Insidious 2. V zásadě Insidious: Poslední klíč považuji za kvalitní duchařskou podívanou, mrzí mě jen několik věcí. Démon "Klíčník" nemá tolik prostoru, kolik bych si představovala, vlastně s ním ve finále vydrbou poměrně rychle, přičemž opět musí přijít na pomoc mamina, stejně jako ve třetím díle. Působí to dojmem, že Elise vždycky všechny démony akorát šeredně rozdráždí a na*ere a pak vyjde najevo, že vlastně není tak silná, jak by si představovala a musí naklusat někdo třetí, kdo vše rozklíčuje. Dále nelogické chování postav. Bloňdatá koza slyší něco ruchat ve sklepení, tak se tam stůj co stůj musí dojít podívat, bo co kdyby v bordelu na stolečku náhodou leželea píšťalka? A jako poslední mě trápí dotaz, proč si sakra démoni lakujou dveře na červeno, to abys je "babičko lépe našla...????" ()

lukas.pukas.

Po delší odmlce jsem se kouknul na horor , a po dolouhe době jsem byl přijemně přkvapen, docela dobře rozvedený děj , i když mi tam chybělo par vysvětlení , např proč sestřičky , a jiné věci které jsem čekal že mi budou objasněny .Jinak jsem čekal že zavěrečný fight bude trochu delší ,4* davam za to, že se mi to prostě líbilo . ()

Namefar

Kdyby zde na CSFD bylo hodnocení o 0 do sta, dal bych víc. Na tři hvězdy to zdaleka nemá, spíše slabé dvě *. Klasické béčko-céčko k nedělnímu dopolednímu vaření. ()

C.A.T.

Úplně bez emocí mohu říct,že jsem ten film viděla a že byl sice o chlup lepší než předchozí díl, ale už to pro mě není Insidious. ()

Bratyslavcan

Pri postupnej degradácii sérii Insidious a obzvlášť po trojke som tomu veľkú šancu nedával, ale postavilo sa to na nohy a prekvapilo. Som rád, že Whannell ostal iba pri scenári a na réžiu už po Insidious 3 nešahal. Držalo ma v napätí, bál som sa a bol tam aj kus, nie až tak podareného, ale zato uvoľnenejšieho humoru dua Specs a Tucker. Príbeh bol dobrý. Veľmi sa mi páčil aj plot twist (dejový zvrat), ktorý tento film ešte viac nakopol. Démon bol kreatívne vymyslený. Čo sa mi nepáčilo bola často krát prehnane akčná Elise. Trúfam si povedať, že po jednotke je to zatiaľ najlepší diel. ()

gggggg

Tak a minulosť až po prítomnosť máme vyjasnenú. Stále to má svoj šmrnc, ale chcelo by to nejakú zmenu, pretože je to viac menej stále to isté. ()

JohnDark

Insidious: The Last Key, Horor, USA, Kanada 2018, R: Adam Robitel, H: Lin Shaye, Angus Sampson, Leigh Whannell, Josh Stewart, Caitlin Gerard, Kirk Acevedo, Marcus Henderson, Spencer Locke, Tessa Ferrer, Bruce Davison, Ava Kolker, 60% ()

PF 2017

PF 2017