Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Aurus

Tenhle díl je mnohem lepší než Insidious 1 a 3 ale na 2 díl to stále nemá. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Za mě 7,5/10. ()

peetrejr

Insidious posledný kľúčik ma na plnej čiare prekvapil. Pretože predošlý film bol proste nudný priemer, toto má v sebe čosi viac. Nejde o ďalší prípad duhcáriny, tento krát je to pre Elise osobné. Už toto ma pravdupovediac zaujalo. Film sa moc nesústredí na to takzvané "vyháňanie" toho démona, ale skôr na dectvo Elis a na zabudnuté spomienky z dectva. Isteže veľkú rolu hrá vo filme démon s kľúčmi, ale ten skôr pôsobí komicky než desivo. Je pre mňa zaujímavé, že dokým nám nebol démon predstavený v celej kráse, tak z neho šiel ako taký strach. Ale akonáhle som uvidel jeho celú postavu a tvár, tak CGI poriadne zaostávalo. Koniec pozostáva z kvázi začiatku série Insidious a finálny jumpscare bol veľmi podivný. Celkom idem z toho do rozpakov, že väčšina hororov sa proste zaoberá iba tým aby tam bol jumpscare za jumpscareom a o príbeh vo veľa prípadoch sa scenáristi moc nepochlapili. Ja som predovšetkým zvedavý na nové Insidious s Patrickom Wilsonom. Uvidím čo to bude zač. ()

owwidius

Musim len pokracovat v nastolenom trende, ze s kazdym dielom serie idem o hviezdicku dole. Pribeh sa, sice neoriginalne, ale aspon vracia do minulosti Elise. Ale vo vysledku neni nicim extra zaujimavy, take instantne pokracovanie. Okrem toho ako horor nanajvys priemerne (len lakacky) a hlavny bubak/demon uplne o nicom. K tomu miesa az taku krimi/thriller zapletku a komedialne vsuvky u asistentov Elise. Jednotka bola genialna, atmosferou aj pribehom, a ked som si teraz pozrel trailer, mam chut ju dat znovu. Dvojka je dobra, a aj ked trpi klasickymi syndromami sequelov, ihned pokracuje a doplna jednotku. Ostatne 2 diely uz ale len zmykaju znamu znacku a penazenky (ano, Saw, myslim aj teba!).. No a, bohuzial, hlavne penazenky teenagerov, a teda ze ich v tom kine bolo mrte (trieskat po hlave je malo). [#6/2018] ()

Junys

Po xx letech je Elise nucena vrátit se do domu ve kterém jako dítě vyrůstala, protože je tam zlo které pronásleduje nynějšího majitele. Bude ho nucena odhalit protože ho zná již z dětství. Čím je hlouběji v řešení tím víc zjišťuje jak to všechno bylo/je. - Po nepovedené trojce zde máme povedenou čtyřku, která sice není jako jednička a dvojka ale je taky dobrá (lepší než trojka o hodně). Pár lekaček tam bylo. Jednu jsem nečekal takže dobrý.. ()

Rathalos

A mame tu najnovsi diel Insidious a urcite sa nezaradi medzi najlepsie z tejto serie,ale ako horor fungoval velmi dobre,ma to atmosferu,napatie,zaujimavy pribeh a fajn hercov,spokojnost,davam 4 hviezdicky...:-) ()

BOURQUE

„Aktuálne pokračovanie“ príbehu „Insidious“ je v podstate na rovnakej úrovni ako „Chapter 3“. Solídna réžia a herecké výkony. Pani Lin Shaye stále skvelá. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

FilmWave

Jednoznačně nejlepší díl série. Výborný démon, několik originálních zvratů a jako vždy skvělá Lin Shaye tentokrát ale přímo v hlavní roli. ()

septic

něco mezi Apex Twinem a Celou s JeyLo. Celkem nuda, scéna s kufry dobrá, na to, že tyhle hororové prvky filmů mi nic neříkají ()

Andronikos

Predchadzajúce Insidious som doteraz nevidel, takže porovnávať nemôžem. Ľakačky alias z nečakaných miest (pardon: scén) vyskakujúci bubáci ma nezaujímali, ba naopak iritovali. Postaršia ženská hlavná postava je zaujímavým narušením mainstreamovej produkcie (hoci pravdepodobne iba replikuje to, čo priniesli už jedna či dve staršie snímky zo série), prítažlivé mladé (mierne) vedľajšie ženské postavy tento plus bohužiaľ kompenzovali. Najzaujímavejšie v deji bolo zistenie, že zlo a týranie prinášajú ľudia (zaiste, za tým by v logike scenára mal byť démon domu, ale tým sa nehodlám obťažovať), a teda tematizácia neduhov spoločnosti. Sledovať sa to celkovo dalo, keby takto vyzerali duchárske horory, možno by som ich pár sledovať vydržal. ()

Ben Nevis

Není to zase taková bomba, ale při té hororové bídě je jednooký Insidious králem. Přetrpění pitomých lekaček vynahrazují dějové zvraty. Akorát zážitek kazí to duo ghostbusterských nerdů. Horor, kde má nějaký tým přežít do příštího dílu, není pořádný horor. ()

GOREGASM

Hodně nevyrovnaná záležitost. Wanův duchařský perfekcionismus nenávratně ztracen ve tmě a krom místy působivého démona (pánové... méně je vždycky více) tady není moc o co stát. Natahovat napětí diváka v každé scéně na maximum a pak na něj, protože už to nejde jinak, bafnout, je hororová základka. Přitom myšlenka s klíčema místo prstů a jejich použitím je výborná, bohužel s minimálně využitým potenciálem. Herecky taky slabší průměr, a proto tenhle Insidious spin off bude velmi brzy zapomenut. Přitom na papíře to určitě vypadalo zajímavě. 50% ()

helloween93

Prakticky hned první víkend roku 2018 divákům v kinech Sony naservírovalo v další díl populární hororové série Insidious. A stejně jako trojka šlo o prequel, který se odehrává po trojce a před jedničkou. Tentokrát je záporákem Klíčník, démon který zřejmě umí zotročit duše smrtelníků. Víc se toho o něm divák nedozví. Lekačky fungují, ta v s kufry v šachtě se povedla a v závěru je i zamrkání na diváky v podobě odkazu na první díl. Komerčně to vyšlo i na počtvrté a i když to tentokrát bylo slabší, pořád je to zábavnější, než tupá Annabelle 2. Nicméně doufám, že další díly nebudou, už ten Last Key lehce vaří z vody. Slabší 3*. ()

domirovec

Jako já nevím no, ale Insidious: Poslední klíč na mě působí už poměrně ohraně. To, že to vypráví příběh z dětství hlavní protagonistky filmu mne zaujmulo, to ne že ne, ovšem zbytek filmu působí jednoduše hrozně ohraně. Předešlý třetí díl byl poměrně slabý, místy opravdu dost, ale furt se tam našly mně blízké věci, které jsem si na tom filmu docela dokázal oblíbit, i přes to, že první a druhý díl celé Insidious série byly o mnoho lepší než třetí. Zde jsem kromě toho faktu, že je to pěkně cinematické a dějově provázané nenašel žádnou novou věc, která by byla alespoň trochu přitažlivá. To je také důvod, proč nechci další díl, hlavně to ne. 3/5 ()

Romi1010

Pred hodnotením a napísaním tohto komentára som si osviežil pamäť o čom boli predošlé diely pričom som zistil, že samozrejme prvý diel mi utkvel v pamäti najviac a ten tretí som si ledva zapamätal. Ak by bolo možné sériu by som hodnotil následovne 1. diel 4,* druhý 3,5*, tretí 3* a štvrtý 3,5*. Ako spomenuté už v niektorých komentároch, scény so sidekickmi mi prišli vtipné, avšak to spojenie komediálnych prvkov a hororu mi v tomto prípade neprišlo až tak prirodzené. Vyzdvihol by som najmä výkon Lin Shaye, ktorý je stabilne v sérii dobrý a aj zistenie, že monsters môžu byť aj skutoční ľudia. Naopak celou sériou u mňa tiahne problém, že k záveru je to už menej strašidelné. Asi toľko, ak by som nemal spomenuť žiaden spoiler. ()

bif

Trapná, klišovitá, rychlokvažka, která vznikla aby naplnila tlustropdům(producentům) peněženky. ()

Waldir

Prekvapivo to nie je katastrofický prípad, ako som očakával, ale v rámci hororového štandartu súčasnosti slušná “ducharina”. Oceňujem scenáristicku snahu tvorcov, ktorá je vo výsledku evidentne viditeľná, avšak aj napriek tomu by sa séria Insidious už mala ukončiť práve týmto dielom (podľa môjho názoru mala skončiť už dávno druhým dielom), pretože prípadné pokračovanie už s najväčšou pravdepodobnosťou nebude akceptovateľné ako práve, v podstate fajn, The Last Key. ()

Rockerman

Solidní lekačky i docela zajímavý děj, ale zase nic převratného se tu neděje. Opět tu máme dvojici " komiků ", kteří mi lezli na nervy už v prvním Insidiu. A tak doufám, že ta poslední scéna neznamená ješte další pokračování. Já myslím, že už toho bylo dost. ()

hrudka

Funguje to líp jako (mysteriózní) thriller než jako horor. Ze všech dílů asi ten nejzajímavější, přestože celému mystériu mající vlastně docela racionální základ moc nerozumím a nechápu ten hype. No budiž. Teď jsem si to všechno poskládal, můžu jít spát a snad mě nebudou budit zlí duchové. ()

PF 2017

PF 2017