Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 129 min)

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se přede mnou otevřel kompletně nový svět. Tentokráte mnohem těžší a temnější svět. Nevím si rady, vše je ohromující a tak tíživé. Ledově mrazivý Hoth, zamlženě močálový Dagobah, dvousečná Síla, mračný Bespin, šokující věta a spousta dalších znepokojivých momentů. Celý film jsem napnutý jako basová struna a neustále očima těkám po obrazovce, když sleduji, jak se Impérium zmáhá. Dvě hodiny jsou v mžiku pryč, ale já teď nechci skončit, chci jít dál, doslova prosím o třetí díl... chci se stát spolu s Lukem Jedim a chci se pokusit změnit jeho otce... 33 miliónů dolarů(rozpočet)/534 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/234 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

Zatímco čtvrtý a nejkomornější díl Star Wars působí spíše jako splnění Lucasova snu a šestému je často vytýkáno až přílíšné zaměření na dětskou část diváků, tak Impérium vrací úder je velkofilmem se vším všudy. Efekty úchvatnější než v nových dílech, Darth Vader v nejlepší formě, hudba dodávající grády už tak skvělému tempu a především moje nejoblíbenější pasáž z celé série, první setkání Luka a Yody. Vrchol série, která vstoupila do dějin kinematografie.(27.8.2009)

Mark Hamill - (Luke Skywalker) +++ Harrison Ford - (Han Solo) +++ Carrie Fisher - (Princezna Leia Organa) +++ Billy Dee Williams - (Lando Calrissian) +++ Frank Oz - (Hlas Yody) +++ Alec Guiness - (Ben Obi-Wan Kenobi) +++ James Earl Jones - (Hlas Dartha Vadera) +++ C. Andrew Nelson - (Darth Vader) +++ Hudba: John Williams +++(22.7.2007)

Posledne co mam v umysle je zhadzovat ostatne diely trilogie, pravda vsak je, ze tento ma vsebe najviac pamatihodnych okamihov. Uzasna chemia medzi Hanom a Leiou, boj s obrovskymi chodiacimi pevnostami, polosenilny Yoda a Lukov trening....a samozrejme pamatna veta: Luke, i am your father. Co dodat. Skutocne magicky filmovy zazitok, ktory si doprajem znova a znova...(10/10)(1.11.2007)

"Luku. Jsem tvůj otec."(12.4.2005)