tsatsiki

Právem jeden z nejlepších filmů, co kdy v české kinematografii vznikl.Skvěle napsané, skvělé zahrané a výborně natočené.100%. ()

cimrman2.

SPOILER: Za dob Heydrichiády se na mrtvého říšského protektora malovat nesmělo tato maličkost bohužel stála 3 mladé životy! Heydrichiáda byla mrazivá a tento film nám ji mrazivě vykresluje! Film se nerozjíždí nijak extra dobře, ale postupně začne nabírat na dramatičnosti. Spojení študentského života a školního prostředí s těžkou dobou heydrichiàdy nešlo dohromady a bohužel to stàlo 3 mladé životy v tomto filmu a nespočet dalších ve skutečnosti. Je to dost dobrà filmová adaptace knižní předlohy. ()

wir2k

Vyšší princip mravní by mi nedovolil tento film hodnotit hůř než za pět hvězdiček. Asi nejlepší film té doby. Atmosféra zachycená ve filmu je opravdu dechberoucí, každou vteřinu jsem věřil že se to odehrává přímo teď a tady, při pohledu na němce mi běhal mráz po zádech, výkon Františka Smolíka je neuvěřitelný. Osobně se divím že tento film není známý po celém světě ()

E.T.Martin

Uf, černé mraky nejen nad českým národem, ale celou Evropou, a excelentní František Smolík. Na jeho proslov před celou třídou se prostě zapomenout nedá. To je síla! ()

Kindernay

Tohle je sice výbornej film, ale já mu nedám víc než tři hvězdičky, protože byl šíleně depresivní a vyloženě jsem se po něm cítil špatně.. sice mě to zaujalo, nenudil jsem se u toho, ale mám radši spíš komedie nebo horory, tenhleten žánr není nic pro mě. ()

Hawaitypek

Atmosféra a herecké výkony boli veľmi dobré no aj tak mi tam niečo chýbalo a naopak niečo by som tam nepostrádal......silné 4* ()

KeiGe

A proto nemám Němce ráda... Takové skvělé herce a režiséry jako tenkrát už bohužel nikdy mít nebudeme. Aspoň to tak vypadá... ()

SNCF

Konečně film ze šedesátých let, který je nezaujatý rudou září... Geniálně vystihuje dobu a Smolíkovým výkony je naprosto uchvacující. ()

Cvachetka

Dokonalý František Smolík. Příběh z reálnou atmosférou, přímo na vás dýchne ten strach, obava cokoliv říct a jakkoliv se zachovat. 100% ()

jjjerry

Úžasné vykreslení atmosféry, kterou jsi jde jen těžko představit. Z úvodních titulků, při kterých zní rozhlas mě mrazí v zádech. Dokonalé herecké obsazení. Zajímavý komentář: igi B Musím uznat, že něco je přehnané. Latinář se nebojí, zatímco právník doktor, který ma vyšší postavení ano. Učitel němčiny je největší kolaborant v kontrastu s latinářem. Ale není/nemohlo to tak i ve skutečnosti.. Jedna věta vystihuje film... : "já vím, co musím..." ()

Desmi

Černobílé filmy mě fakt štvou, nemám je rád. Strhávám jim za to hodnocení, ale tady, tady to neudělám. Byl to výborný film, žádná postava mě neštvala, dokázal jsem se vcítit do jednotlivých postav, film mne do sebe vtáhl a za to panu Liškovi děkuji. Jen bych chtěl ještě vyzvednout jednu osobu, která má na mém hodnocení lví podíl - nevím, který herec ji hrál, ale je to role pana třídního učitele. To byl prostě neskutečně autentický a ve všech směrech bezchybný výkon. Byl jsem velmi mile překvapen a potěšen. Smutný konec filmu mne potěšil taktéž, protože šťastné nemusím. =) ()

fafejt001

JE TO PROSTĚ VYNIKAJÍCÍ I KDYŽ JE TAM MOJE PŘÍJMENÍ . NUŽ ČO UŽ TERAZ . JE TO PROSTĚ JEDEN Z FILMŮ ZE ZÁKLADŮ NAŠÍ KINEMATOGRAFIE . KREJČÍK JE PROSTĚ KREJČÍK . NO A SMOLÍK , TO BYL PROFESOR . KLOBUK DOLE . TOŽ TAK . ()

gacie

Tenhle film by měli pouštět ve všech školách. Myslím, že by to více zaujalo, než nějaké suché vykládání o atentátu na Heydricha. Též musím vyzvednout herecký výkon Františka Smolíka - třídního učitele. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček