FireFox

Ještě že jsou Vánoce a Velikonoce - můžu tak tento skvost vidět dvakrát za rok a pěkně si u toho zahláškovat. ()

robzombie

Tak na tuto pohádku mi nesahejte!! Patří do mého "pohádkového topu". Nádherně, ikdyž netradičně, zpracováno. Super herecké obsazení - Vojta, Bek, Ráž, Smolík, Neumann, Vinklář..... velmi zábavné, plné pohádkové atmosféry, trefný hudební doprovod.... no prostě 7 hvězdiček :-) ()

johael

Takto vypadá temperamentní pohádka! Přestože exteriéry zrovna nehýří výpravností (stromy, domy i skály jsou vystřiženy z ladovsky pomalovaného papundeklu), zde to nejen že nevadí, ale naopak dodává na originalitě: hrané se prolíná s ilustrovaným. Ale hlavně - příběh přímo triumfuje břitkovtipem, lehkostí vyprávění a spádem. Ty monology! Ty dialogy! Mňam! ()

hrabac

Rejžové, natočte, prosím, ještě něco takhle nádherného, hravého, zábavného, tradičního, ryze českého, aby to mohlo běžet na vánoce jako premiéra, prosím ! Už ne všechny ty příšerné princezny a ultra chytří princové co vás k smrti unudí nebo temné vodní královny s německou koprodukcí !! Nebo přidám další vykřičníky :) ()

burg

Jedna z pohádek, které mi sice moc nesedí, ale když to porovnám s tím troškovo paskvilem, je to zlatý poklad. Strašně mi tam vadí ta papundeklovitost naprosto všeho, na co se kamera zaměří. Ale abych byl objektivní, tak čerti jsou přímo k sežrání:) ()

Dodge-I

Já vím, saje-li tuto pohádku někdo s mateřským mlékem, pak se mu asi těžko zoškliví - na co se tenkrát tady dalo dívat, že? Je až s podivem, že tam prošlo tolik off-topic ideologických narážek. Solfernus jako princ nemá chybu, nemluvě o lehkém soft-pornu pro poustevníka (v knize-bibli) - copak tohle je budovatelský film? Spíš si marně snažím vzpomenout na nějakou objevnou (filmovými postupy) a radostnou (lidsky) pohádku z posledních 5 (10) let..., kterou by měly sát moji vnuci ;-) ()

San Miguel

Kdykoliv dávají tuhletu pohádku, tak ji nevynechám.A to ji můžou dávat třeba pětkrát do roka. V dnešní době to je už prostě klasika. Pan Vinklář, pan Bek a ostatní. Prostě pohádka jak má bejt. ()

Groower13

Mohu o tomto veledíle mluvit pouze v superlativech. už se mi nechtělo čekat na tv tak jsem si zakoupil dvd a pouštím si to když je mi nejhůř :) A pokaždé když Sarka-Farka v mistrném podání pana Vojty vyjede ze stromu v noční košili tak se válím v křečích na zemi. Prostě úžasné dílko a zlatý fond české,možná světové kinematografie. ()

Kneeler

Považuji se za pohádkový typ člověka. Dokonce mám mnohonásobně raději pohádky staršího data, ale tahle mi ne a ne přirůst k srdci. Tento film byl starý už když jsem přišel na svět, proto jej možná nedokážu ocenit. Zachovám-li však z mého hlediska racionální a kritický pohled, tento film není pro mě ničím zajímavým. Porovnání s pohádkami o 20 nebo 30 let mladšími by dopadlo pro tento kousek úplně tragicky. Ale i v porovnání s o něco málo starším Císařův pekař a pekařův císař působí tento film tragicky. Pominu-li nevkusné a ubohé kostýmy a líčení, nemohu už však pominout ty kulisy. Pro někoho možná roztomilé, pro mě nevkusný kýč, který nemá ve filmu, byť tohoto data, co dělat. Zápletka nudná a občasné pokusy o vtip/vtipnou scénku nevtipné, až ubohé. Ať mi nikdo neříká, že když už chtěli být vtipní, že to nešlo. U předválečných filmů s legendárním Burianem si nestačím utírat slzy smíchu....u Hrátek s čertem nestíhám utírat slzy smutku a zklamání. Česká předrevoluční filmografie si mě v mnohém získala a na některé kousky nedám dopustit, tento však patří na opačný břeh. ()

behunka

Jako malá, menší...mladá jsem tuhle pohádku nemusela. Nebavila mě, nelíbily se mi malované kulisy, bytostně jsem nesnášela Josefa Beka. Vždy dobře naladěn estrádní umělec. Časem a věkem jsem jí trpěla a dneska jí miluju. Nemohla jsem pochopit že krásná Krasomila a naivní Dišperanda s pitomou ofinou jsou jedna a tatáž krásná ženská. Hlášky z filmu používám denně. ()

Kosir

Vedle Pyšné princezny další kultovní dílo české kinematografie. Asi nejlepší role Pepy Beka, i když i chlapem byl i v mnoha dalších. ()