senecek

Dnes jsem přidal ještě jednu hvězdu. Vzhledem k tomu, co jsem letos viděl za pohádky s čerty je to na místě!!! ()

harycek

Je mi dívné , že jsem tento film ještě nehodnotil!? Protože se mi líbí od mých dětských let! Jako by mě někdo mazal a to není poprvé!? ()

Lex.San

Česká pohádková klasika, která toho má i na dnešní dobu co nabídnout. Viděno nepočítaně, ale pokaždé si herecké výkony i skvělé repliky znovu vychutnám – 4* (8/10) ()

miza

Každému zůstane v mysli ten slavný pekelný mariáš. Když to nebudu brát politicky a ideoligicky,tak je to slušná pohádka.Ono to asi v té době jinak nešlo.Nó možná ano ale...... ()

cici24

Klasická pohádka s výbornámi herci. Bohužel v té době se točili jak filmy tak i pohádky takovým zvláštním způsobem, že to není úplně ono...přesto je to velmi kvalitní a už kultovní pohádka:-))) ()

T.S.Garp

Klasická pohádka, která mě potěší každý rok, navíc plná skvělých hlášek. "Vždyt' ani nedutám." "Ale dutáš a hloupě dutáš!" ()

Simir79

V mém věku není příliš pohádek, na které se rád podívám (i o Vánocích). Při volbě "Mrazíka", "Tří oříšků pro Popelku", "S čerty nejsou žerty", "Pyšlé princezně", "Princezně se zlatou hvězdou na čele", jsou "Hrádky s čertem" jasná volba...... V naprosto našlapané herecké sestavě je čertovské duo Neumann Filipovský naprosto nejlepší a mariášská scéna je, alespoň pro mně, jedna z nejvtipnejších pohádkových scén. A Ladovské divadelní kulisy???? Umíte si tuto pohádku představit bez nich???? ()

SuzieS

Jak jsem byla dítě, byla tato pohádka mou nejméně oblíbenou. Nevím čím to je, ale je mi prostě nesympatická. Možná mě nenadchl ten příběh, nebo mě nesedly ty až "příliš umělecké" kostámy, kulisy...Dítě neví proč, tam je jenom líbí - nelíbí.... ()

blezg

A já bych se ti nelíbil, žežuličko? - Kušuj čerte plesnivá :) Právníkům jde vždycky víc vo peníze, než vo hru. Ženská je nástroj ďábla. ()

gezper

Jako malému se mi to "jen" líbilo, jako starší jsem v tom objevil spousta ukrytého a dostalo se do mých oblíbených českých pohádek. Nejoblíbenější má postava je Sarka Farka. ### "Ma-ma-malá dává a jedééém!" ### "Přece jen jsi hlupák, zemský červe!" ### "Co tu chce ta umrlčina!?" ### [80%] ()

japekli

Roztomilá i rozporuplná pohádka. Byla oblíbenou mý matky, ale otec ten závěr zhodnotil jako obhajobu nucených prací. ()

Aidina

A pak, že čerti nemohou být hodní. Ale mohou, když je hrají taková esa jako Vinklář, Neumann, Filipovský, Pešek, Ráž. Nechci ale zapomenou na další dva, bez kterých by tato pohádka nebyla tak hezká, na pány Beka a Smolíka. "Kdo se na nás jenom jedním očkem podívá, do smrti smrťoucí už smutný nebude..." A tak se dívám, pokaždé alespoň jedním očkem. ()

jjjerry

Nemám rád "studiové kulisové pohádky" až na tuto =) Tady mně nevadí ty Ladovské kulisy, spíš naopak. Děj je na můj vkus trošku budovatelský, ale na druhou stranu je v tom plno pravdy- to že to režim využil ve svůj prospěch je věc jiná. Skvěli Čerti, s nimi může soupeřit maximálně "Lucifer Karel Heřmánek"=) Je to srdeční záležitost. ()

Desmi

Pohádku, jenž provází kulisy z palety Josefa Lady, mého oblíbeného dětského malíře, jsem nemohl neocenit. Postupem času však pro mne ztrácí kouzlo. Buď jak buď, jedná se o pohádku nezapomenutelnou, velmi milou a tradiční. Každá postava je skutečný originál a je skvěle zahraná. Anděl, loupežník, Káča atd. atd.. ()

MorraEddie

Hrátky s čertem s filmem Čerty nejsou žerty jsou pro mě dvě nejlepší pohádky,které si nenechám o vánocích nikdy ujít. ()

Tuty

Scénáristicky je to o ničem, ale má to ono nezapomnutelné kouzlo Ladových kreseb okořeněné o výborné herecké výkony, chybí tomu absence propracovanějšiho pekla. ()

CZ_Milka

Pohádky zpravidla přímo vyhledávám, ale téhle se vyloženě vyhýbám. Ta strašná princezna! A ty bláznivé divadelní kulisy! ()