Star Trek: Nová generace

• Česko Star Trek: Příští generace (více)
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (více)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (více)

Série(7) / Epizody(176)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (140)

Přeměna (1990) (S03E25)

Picard meets The Force. Ne, ten konec se fakt nedal, ačkoli s Worfem na baru začala epizoda tak dobře. ()

Série 4 (1990) (S04)

Prostřední série je ta nejlepší, takový malý vrchol, z kterého to jde zase pomalu dolů. ()

Rodina (1990) (S04E02)

Hrozná nuda, hvězdička jen za Bikela. Mohl bych dát i druhou za Patricka Stewarta, ale to dělám stejně v každém druhém či třetím díle, takže teď ne. Bohužel, tohle je začátek tradice nudných dílů následující ty skvělé. V DS9 by o tom mohli vyprávět. ()

Bratři (1990) (S04E03)

Ve strojovně se mihne James Lashly, který pak ve dvou dílech DS9 zazáří jako Primmin. Zato Brent Spiner odehrál téměř celou epizodu sám. ()

Náhle člověkem (1990) (S04E04)

Mně to celé morální dilema zase přišlo poněkud falešné, vzhledem k tomu, že jeho rodiče už nežili. Naštěstí to na konci Picardovi taky došlo. Oceňuji, že přítomnost Wlezleyho je tu omezena na minimum. Možná kdyby mu místo něho ukázali nějakou mladou poručici, tak by to dopadlo jinak. ()

Vzpomeň si na mě (1990) (S04E05)

Naprosto šílená epizoda, pointa je nakonec ještě větší nesmysl než první epizoda s Travelerem. Ale v první polovině jsem se bavil dobře, hlavně v momentu kdy zmizel Wlezley. ()

Odkaz (1990) (S04E06)

Ještě krásnější než Tasha ... ()

Opět spolu (1990) (S04E07)

Mažňák nebo Losna? Další díl klingonské historie, Gowron se představuje. Já se v těch Klingonech nikdy moc nevyznal, ale Gowrona jsem podle těch šílených očí poznal bezpečně vždy. Býval bych dal i plný počet, ale odstranit K'Ehleyr byla chyba (měl to radši odskákat Alexander). Zcela evidentně podle ní později udělali B'elannu. ()

Futurum Imperfektum (1990) (S04E08)

Nadějný začátek, pak epizoda uvadá, až se Riker probere a začne řvát na Picarda shut up. Pak se to zase zdálo hrozně naivní, ale zakončené trefnou pointou. ()

Poslední úkol (1990) (S04E09)

Sláva! Skvělá zpráva zatřásla celým universem. Starfleet akademie se roky bránila přijetí Wlezleyho, ale její odpor konečně polevil a tak se ho konečně Enterprise zbaví. Akorát před půlkou celého seriálu. Ještě jsem musel protrpět ten Wlezleyho patetický proslov a prokousal se ke sladkému konci. Wlezley, táhni a už se nevracej (to se mi bohužel nesplní). ()

Datův den (1991) (S04E11)

Pěkný nesourodý mix, chvíli groteska, chvíli nuda, chvíli Romulani, chviličku micinka a chvíli Sherlock Holmes. Dlouho jsem si přál nějaký díl, kde dostane O'Brien větší roli, ale takhle jsem si to rozhodně nepředstavoval. Naštěstí, v DS9 si ho užijeme až až (bohužel i s Keiko). Keiko has made a decision designed to increase her happiness. She has canceled the wedding. ()

Zraněný (1991) (S04E12)

Jeden ze základních kamenů budoucí DS9. Poprvé Cardassiané v čele s výborným Marcem Alaimem a větší role pro O'Briena, který s nimi kdysi bojoval. Plný počet hlavně za to představení Cardassianů, ve Star Treku si s nimi ještě užijeme spoustu srandy. ()

Každému po zásluze (1991) (S04E13)

Kam čert nemůže ... Poněkud se Picardovi divím, že si i trochu neužil. Ardra byla opravdu neodolatelná. Takový Kirk by epizodu vyřešil úplně jinak. ()

První kontakt (1991) (S04E15)

No ty voe, to jsem opravdu vybuchl smíchy. Vážně se tvářící epizoda o prvním kontaktu a domorodkyně znenadání vyjede na Rikera, že mu pomůže pouze pokud si zasouloží, že si vždycky chtěla zasouložit s ufonem. A Rikera není třeba dvakrát přemlouvat. Jak z nějaké parodie. ()

Dítě Galaxie (1991) (S04E16)

Geordi si zapomněl zaheslovat svůj pornoadresář v holosimulátoru. Hrozný kýč na konci. ()

Entý stupeň (1991) (S04E19)

Barcley se vrací ještě ve větší síle. Jeho diskuze s Einsteinem byla úžasná Grüß Gott, they just might. Ve středu galaxie už byla Kirkova posádka se Sybokem ve Final Frontier a ačkoli to zde není přímo zmíněno, onen falešný bůh byl nejspíše vyhnaný Cytherian ()

Amorek (1991) (S04E20)

Sir, I protest, I am not a merry man. Jeden z nejslavnějších citátů celého Star Treku. Slavnější už je jen I'm a doctor, not a ... a Resistance is futile. Za pouhé dva roky si zahrají jak Patrick Stewart tak Clive Revill v Brooksově Robin Hood: Men in Tights. Ačkoli děj téhle epizody žádný skvost není, šaškování Q je opět nadmíru zábavné. Prostřih na hrad je Alnwick Castle, kde probíhalo mimo jiné natáčení Black Adder I ()

Polní soud (1991) (S04E21)

Zase jeden díl, který stojí čistě na Picardovi. Hlavně jeho souboj s Jean Simmons v čisté britské (na dnešek až archaické) angličtině byl požitek. A ještě k tomu Worf. villains who twirl their mustaches ... ()

Půl života (1991) (S04E22)

Osvěžující vidět Davida Ogdena Stierse ve Star Treku. Asi jen kvůli němu mi ta jeho postava nebyla lhostejná. Prostě Charles. A nádherná Michelle Forbes poprvé a naštěstí ne naposled. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)