Star Trek: Nová generace

• Česko Star Trek: Příští generace (více)
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (více)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (více)

Série(7) / Epizody(176)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (106)

Tvář nepřítele (1993) (S06E14)

Další totálně Romulanský díl. Mňam! Ten zběh je docela zábavný a Troi jako Romulanku, bych už navždy nechal. A jak to tady tak čtu, nejsem sám. Jak často uvidíte Enterprise D z pohledu jiné lodi? ;-) Takové volné pokr. Unification I+II. ,,I na vězeňských lodích, voněl Viinerín lépe´´.    ()

Tapisérie (1993) (S06E15)

Já bych tedy mladého Pikrda obsadil někým věkově přiměreným. To má ten Stewart takové ego, že musí býti v celém díle? Jak mám věřiti, že to je mladík, když se stále dívám na toho dědulu? Jinak bylo docela bizar, jej pak viděti v jiné uniformě a konečně podřadné funkci. Ten zvláště potřebuje jako sůl, od Q sraziti hřebínek. Tohle mu měl dělati pravidelně každou sézonu.;-) A ufouni okopčení z Predátora, z hlediska výrobního, po1. ()

Dědictví otců 1/2 (1993) (S06E16)

1. díl je pro mě ve 2 ohledech zajímavější a lepší. DS9 silně potěšila, byť nedošlo (krom 1 super vyjímky) na další camea. Ale i tak jsem se při prem. vznášel na oblaku chromopáry.;) A ten 2. jest samoz. dr.Bashir (já tyhlencty návštěvičky ST postav v jiných ST tv s. miluju) a linka s Datem a neplánovaném spuštění programu napsaného pro snění. A za tradičně úletové alá ST obsazení vynálezce warp pohonu jako Yridiana.;-) ()

Moje loď (1993) (S06E18)

Poctivý thriller v kabátku ST. Linka na povrchu dobrá, ale na lodi to žije! Jeden z hajzlíků, budoucí Tuvok. A baví i Dat se svým napodobováním. Závěr se sedlem (každý kvalitní jezdec má své sedlo) je docela ftypný, ale ne zase moc.;-) ()

Lekce (1993) (S06E19)

Ja vím, že by to asi těžko prošlo, ale já bych ho oženil. Nella Darenová je totiž v mých očich, perfektní a díky ní, je to jedna z mála episod, kdy mi Picard, připadá jako člověk a ne jako stroj. Někteří zde, samoz. nesouhlasí, ale to je jejich věc. A zazní zde po2. a naposled jistá melodie. ()

Závod (1993) (S06E20)

Jak to napsal noriaki. Tohle měl býti aspoň 2díl. jednoho z nejzásadnějších thémat v ST a ne, šup šup a je po všem. Aspoň se zde objevil Kurlan naiskos, který bez úhony přežil drsné přistání talířové sekce v ST VII.;-) Special quest star... pozdější hl. svině, Měnavka z DS9. ()

Stav mysli (1993) (S06E21)

Geniální. PKD, tedy P.K.Dick by měl radost. Ale radost má i PKD. ()

Podezření (1993) (S06E22)

Dodnes jsem velmi rád, že konečně! dostala svůj díl i hl. doktorka. Byť je zde i díl Sub Rosa. Děj je zajímavý (i když mě pořád velmi mate/vadí, že v pozdějším Descent se vynález metapházových štítů přiřkne La Forgeovi, což mi příjde dosti divné, ale scénáristé, což se v treku stává často, zřejmě při psaní na tento díl pozapoměli) ale já na něj čučím hl. kvůli ní. ()

Druhá šance (1993) (S06E24)

U nás běžely růz. ST seriály naprosto v chaotickém pořadí, takže jsem viděl napřed na markíze Thomase Rikera, jak krade Defiant a pak o několik let později, tento díl. To byla taková doba, kterou omladina už nepamatuje. Napřed nic moc, ale časem vyquetla tato ep. do 4 hvězd. ;-) ()

Past v čase (1993) (S06E25)

Totálně promakaný díl, kde je naprosto vše, co potřebuji k naprosté spokojenosti, včetně milovaných Romulanů.;-) A dokonce s přidaným humorem, který obecně ve SF žánru moc nemusím a ve ST zvláště, ale tady mi nevadí...naopak. ()

Vpád 1/2 (1993) (S06E26)

Bylo by to mnohem lepší, pokud by se to v 2.pol. nemotalo jen kolem toho androida (části s dr.Crusherovou jsou vrcholem celého ´´filmu´´), který mě za těch 20let už hodně leze na nervy (díky za Nemesis, ne díky za Pikrda) a jeho černého kámoše, haha. Přátelství za každou cenu, jest základ života....aaaano. Modleme se. Stejně to ti Borgové, měli všechno vykidliti a byl by pokoj. Special quest star...Hugh, nebo jak se jmenuje. ()

Gambit I. (1993) (S07E04)

Jeden z těch lepších 2dílů s démonickým Ríšou Lynchem, který se sice chová jako Beran, ale je to Baran:) a Robin Curtisovou, které tahle Vulkánka sluší mnohem více, než ta z ST III a IV.;-) Vítané oživení v podobě faktu, že Picard je členem posádky zcela jiné lodi a pěkný provocateur) a Enterprise velí konečně (The best of Both Worlds nyní nepočítám) Riker.;-) Plus za Kámen z Golu. Vždy mě zajímaly díly, kde se probíral starověk Vulkánu či Kronosu. ()

Vidiny (1993) (S07E06)

Ne, toto není další pokr. série Phantasm. Sigmud Freud (od kterého mám doma pár knih) a jeho diagnózy, jsou prostě TOP, včetně té, že Dat je impotentní. Což je samoz. fakt. Plus za Data a konečné odhalení, co má v útrobách, což by se rozhodně líbilo Davidu Lynchovi. Dále Troi jako dort s mátovou polevou a z buněčných peptidů (Worfovi chutná) dr.Crusherová, vycucávající slánkou vnitřek hlavy vel. Rikera a kopáči, co demolují vybavení Enterprise, jsou k nezaplacení. Rozhodně jeden z nejujetějších dílů TNG vůbec. ()

Spojení (1993) (S07E08)

Tohle mám hodně v oblibě hl. díky lince Picarda s Crusherovou. ()

Síla přírody (1993) (S07E09)

Zelená energie pro všechny. A takhle lítat rychle už nebudete a basta! A stejně se pak na to vyflákli. Tak co? ;-) ()

Paralely (1993) (S07E11)

Jeden z absolutních vrcholů TNG vůbec. Neskutečně našlapané, že by to opět vystačilo klidně i na 2díl. A koho nezamrazí při pohledu na šíleně vousatého Rikera a jeho prohlášení, tak je machr. Do jeho reality/paralely by se jistě nikdo z vás, dostati nechtěl. Special quest star Wesley, takže nepřátelé, vydloubněte si oči. ()

Pegasus (1994) (S07E12)

Po předchozím díle, další nářez a snad ještě lepší. Tohle se snad stávalo jen v TOS (když pominu 4.s. STE) že bylo několik supr dílů po sobě. Den kpt. Picarda to uvede squellým intrem i Rikerem, který parádně napodobí svého velitele, držíce přitom jeho vycpanou figurku.:))) Jen by mě zajímalo, jestli si dělal kpt. legraci a nebo den vel. Rikera skutečně existuje. A když si mám vybrati v nějakém takto postaveném díle stranu, zde bych byl (i přes ty oběti) na Pressmanově (budoucí Losťák Terry O´Quinn jede, česky to byl zajímavě vybraný, Lukáš Vaculík) páč vždycky jsem nechápal, proč by UFP neměla míti maskování. I když to je zde i jinde zdůvodněno, naprosto nesouhlasím a příjde mi to, jako zbytečně připosraná politika. Pominu fakt, že jak zde píši i další, Kirk odcizil maskovací zař. 100 let před touto ep.. A o Defiantu raději pomlčme úplně. Byť ten to má legálně. A okořenili to opět Romulané, jejichž kpt. lodi, vypadá jako bratr Jamese Earl Jonese. ()

Domů (1994) (S07E13)

,,To je znamení...La Forge´´. :))) Jinak na to moc nekoukám. Spíše vůbec. Ale pamatuji se jako dnes, že když tento díl dávali v tv, tak jsem byl zrovna se známou v Praze na jednom z prvních ST conů vůbec. Vám to dnes již příjde běžné, ale před 21 lety tomu tak rozhodně nebylo, proto jsme si to nemohli nechat ujíti. Ten večer, když to dávali, jsme se na něj dívali u jiné známé z Prahy, též členkou tehdejšího ST klubu se sídlem v Brně, budiž mu země lehká, u které jsme přespali, páč con byl až druhý den (ale já s jejím bratrem jsme toho zrovna moc nenaspali, páč jsme kecali o treku až kdoví do kdy, hehe) a tak si pamatuji, že u té hlášky jsme se docela nasmáli, jinak nic moc díl. ()

Milenec (1994) (S07E14)

Tohle jsem taky hodně dlouho nemusel. Ale jako noriaki (byť z jiných důvodů) jsem si k tomu vypěstoval vztah, který je nezdravý a vyplodil 4 hvězdy. Ano, hodilo by se to více do TOS. Special quest star...Charles z V the series aj. jako Ronin, což mi vždy přišlo trochu prdlé a nemá to tedy nic společného s comicsem od Franka Millera a už vůbec se samuraiem bez pána.:))) Skotsko na cizí planetě? V TNG, ano. ()

V podpalubí (1994) (S07E15)

Nevím, zda to sloužilo jako platforma pro svého tv s. jmenovce od McMahana:) ale je to dosti super a už napo1. jsem quitoval s povděkem, že konečně! je díl převážně o těch, které v TNG vidíme jako nutné křoví v baru, na chodbách či na můstku. Special quest star...Sito Jaxa z dílu the First Duty.  ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)