Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot 1
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

Thovt

s každou další reprízou zjišťuju, že Chalupáři nejsou tak skvělí, jak jsem si myslel. první díl je sice luxusní a počáteční díly jsou dobrý jak zápletkou, tak humorem, postupem času ale obojí upadá až do nudnýho průměru. tolik k jedný z legend českýho seriálu... ()

George.Camel

Generace našich rodičů tenhle seriál nesnáší, nicméně plejáda výborných herců včele s Jiřím Sovákem a Pepíčkem Kemrem mě k televizní obrazovce vždy přiláká. Když Waldemar Matuška emigroval do Ameriky, vysílali seriál v televizi bez jeho písně, nyní vše remasterováno a opět komplet. ()

Rill

Kemr-Opravdu skvělí výkon! Nejlepší český komediální seriál, kterej má styl! Né jako dnes Ordnice v růžové zahradě, nebo jiný nesmysly! Opravdu nááádhera! :-)) ()

hadouken

Rodiče tento seriál milují a jablko nepadlo daleko od stromu, Chalupáře mám velmi rád a rád se na ně dívám, přestože znám všechny díly dobře. Je to určitě trochu i tím, že mám chalupu kousek od Višňové a vždy jí projíždím a hezky si zavzpomínám na Sováka s Kemrem. Jedná se o jeden z mála seriálů kde nesmrtí komunismus, ale jen občas zavane. ()

Slam7

Je jasná věc, že lepší českej komediální seriál nenajdeme a i např. skvělej Okresní přebor by se od Chalupářů měl co učit a třeba o Comebacku ani nemluvim!!! Jsem trochu odvážnej, že srovnávam tenhle KLENOT český filmografie s Comebackem, ale tak nějak to ukazuje to naprostý prvenství Chalupářů!!! ()

meisje

"Ale co když se mu zrovna líbí paní Míla?" Mně se líbí Cardinalová, a taky za ní nelezu." Nejlepší český seriál založený na nuceném soužití dvou lidí, kteří si tak lezou na nervy, že bez sebe nedokážou žít :-) "Pan domácí" a Bohouš jsou jako Lister a Rimmer, jako Tom a Jerry, jako Hawkey a kuní ksicht, no zkrátka, je to VZTAH! :-D ()

Darth Kedr

Současní tvůrci českých seriálů by se měli inspirovat v minulosti. Ale bohužel, všechna díla, která spatřila světlo světa za totality je odsuzována s patřičným despektem. Jinak si neumím vysvětlit to, proč se dneska tvoří takový bohapustý s***ky. Vždyť je to jednoduché a funkční. Vezme se idylický český venkov, pošle se tam jeden Pražák a vznikne z toho krásný, vtipný a pohodový seriál, který v našich luzích a hájích zřejmě nemá (a bohužel ani nebude mít) sobě rovného. Nicméně tak jednoduché to nebude, protože jsou potřeba také Páni herci, jako zde dokonalí Jiří Sovák s Josefem Kemrem. ()

MartinDrhlik

Jak mohlo v době údajného "totalitního pekla" a ještě k tomu v "temných 70.letech" vzniknout takové veledílo, které každoročně trhá divácké rekordy, ať už je vysíláno kteroukoliv "velkou" televizí v kterémkoliv ročním období? ()

benedict

Velmi humorní soužití Sováka a Kemra s orchestrionem v chalupě,dávám ****! Ovšem kdyby bylo natočeno tragikomické soužití Enšpígla a Filipa s kozaticí v chalupě,dala bych 5*! Jo jo,nejlepší scénáře píše sám život :) ()

avonetka

Z českých seriálů můj nejoblíbenější. Neznám žádný odpočinkovější, nekonfliktní (i když konfliktů je tam dost, jenže pobaví!!), se všemi herci, co mám ráda. To už prostě nikdo nikdy nenatočí. Moje nejoblíbenější díly: Kapr, Zasloužilý všeumělec, Romeo z autobusu, Režisér. A můj oblíbený režišér František Filip, i když on sám o Chalupářích prohlásil, že na ně není zrovna hrdý. Pane režisére, budu se na něj dívat zas a znova! ()

Stanmi

Bývalý kontrolor inventur Evžen Huml (Jiří Sovák) žije v malém pražském bytě se svou dcerou, zeťem a vnukem a pro jeho konfliktní a výbušnou povahu s ním není snadné vyjít a tak jeho zeť Alois (Josef Vinklář) dostane nápad, že by bylo dobré, aby se děda odstěhoval někam na venkov. Najde mu jednu chalupu v obci Třešňová, ale má to jeden drobný háček, chalupa má nájemníka, místního všeuměla Bohouše Císaře (Josef Kemr). Huml ji však přesto nakonec kupuje... Legendární komediální seriál o soužití dvou chalupářů patří dodnes k tomu nejlepšímu z české/československé televizní tvorby. Velký díl na tom má samozřejmě špičkové herecké obsazení v čele s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem, jejich herecké výkony jdou v ruku v ruce s vtipným scénářem a sympatickými postavami, o které se postaralo scénaristické duo František Vlček - Václav Borovička. Nesmím zapomenout také na vskutku malebné prostředí vesnčiky Třešňová (no ona to byla vlastně Višňová), krásnou hudbu Luboše Fišera, jistou režii Františka Filip a samozřejmě na pohodovou atmosféru, která prostupuje prakticky každým dílem. Chalupáři jsou bezesporu jedním z mých nejoblíběnějších seriálů a jejich příhody mne snad nikdy neomrzí. ()

Eire

Ked som uplne na dne, ked potrebujem pilulku zvanu HUMOR, NADEJ, LASKAVOST, ci ak chcete LUDSKOST pustim si niektory diel (Bohuzial iba 11 - dielneho) kultoveho serialu o budovani socialistickej dediny a zabera to lepsie ako antibiotika. Suc ortodoxny antikomunista, som zdanlivo sam proti sebe, ale nemyslim si ze ano. V casoch totalnej normalizacie sa asi genialny tvorci, ktori nemali silu alebo odvahu emigrovat zrejme utiekali k NADCASOVYM temam, ako k pudu kulturnej sebazachovy. Snad tym poskytli dusevny balzam pre tych co zili pod hlavnami ruskych T-54 svoje sedive socialisticke dni. Anyhow THANKS A MIL za to. Od chytlavej znelky az po casti ako *Romeo z autobusu alias Ucastici dedinskeho zajezdu, ci *Reziser druzstevneho "narodniho divadla" , alebo Nahradnik. Odpustam im aj dychovku, klamstva o moznosti socialistickeho sukromneho podnikania (Kaprin) a nevyhnutnu propagaciu povinneho ockovania (Operace), chapem ze bez toho by nedostali prachy na natacanie. Este raz VELKA VDAKA. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová