Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

Jandecka

15% Nechápu, co je záživného na tom, točit, jak má někdo obyčejný a všední život. Plitký děj evidentně měly vyvážit slabé hlášky bez nápadu. Pokus o vtip se prostě nevydařil. Pokus o zápletku nechci hodnotit, protože se těžko dá říci, jestli se nějaký ten pokus vůbec odehrál... ()

stalkicz

Serial jsem videl poprve az porevoluci. Ale musim rict, ze az na nekolik slabsich dilu serial ke genialite tahaji vynikajici herecke vykony cele plejady skvelych hercu. Tento serial nejlip dokumentuje bidu dnesnich hercu a cele televizni produkce. ()

evangelik

Ve své době bych tomuto seriálu dal pět hvězdiček. Teď už se na něj nedokážu dívat, jak se mi to celý zdá ani ne tak úplně vylhaný, jako spíš "nalakovaný narůžovo". Ta normalizační idylka, bavíme se, pracujeme, máme se na dědině všichni rádi.... Pamatuji se jenom na chalupu co prý stojí 10 tisíc a na to, jak jsem četl v Dikobrazu trapnou reakci na skutečnost, že Matuška vzal roha a úvodní melodii "Orchestrion" hráli jako orchestrálku.... ()

sehnalkakac

Naprostá klasika, nezapomenu když jsme se na to dívali po večerech s taťkou díky kterýmu jsem jasná fanynka Sováka. Má to kouzlo a nasazenou laťku na českej seriál nesmírně vysoko. ()

slamic5

Tak jsem se konečně pustil do téhle české klasiky. A hned po první dílu jsem byl velice nadšený. Celý jsem se smál, škoda že si to takhle vysokou laťku neudrželo celou dobu. ()

Holly_Molly

Vtipnej seriál nacpanej tim nejlepšim herectvem svý doby. Sledování je pohlazením po duši jakože "óóó to je tak krásná vesnička a ti lidi tam jsou tak příjemný a všichni se mají rádi, tam bych chtěl žít" ...stačí u toho jenom nemyslet na styl natáčení silně přes růžový brýle, jelikož jak nás naučili dějiny a lidská nátura, takhle idylicky to dřív úplně nefungovalo../ ()

Frood

Ať si kdo chce co chce říká, chalupáři jsou česká komediální klasika s hvězdným hereckým obsazením tak našlapaná humorem, že jim ani neuškodila ta normalizačně agitační stránka. ()

Hombre8

Dávám pět, řadím se do houfu příznivců lidové zábavy, i když čisté to není. Přece jen řada hluchých míst a občas pitomoučké, ale to snad ani jinak u seriálů tohoto typu nejde. Výborná je scéna s meruňkovými knedlíčky (Bohdalová  - Prachař) a pak návštěva Prahy. 90%. ()

Jansuper

Tenhle ten povedený seriál mám trochu problém ohodnotit jelikož je sice pravda že ho znám od malička a jakožto maličký sem ho i vídaval,  potom normálně sem už na chálupaře normálně koukal ale vždy sem koukal jen na první dva díly který sou fakt super a pořádně k zasmání a mají dobrý děj,  ostatní díly sem tak jako viděl vždy jen částečně jelikož ostatní některé díly bývali takové slabší, nudnější ale když šli chalupaři posledně v televizi sem koukaval tak nějak na všechny díly ,  je pravda že některé díly sem neviděl celé ale i tak tam bylo plno výborných scén,  dobrý děj i humor.  Sice jak sem již psal první dva díly sou skvělé,  zbylé takové slabší některé více některé méně a sou stále dobré ale i tak vysoké hodnocení a čtyři hvězdy ode mě si to zasluhuje,  je to rozhodně jeden z nejpovedenějších českých seriálů s výborným, dějem, příběhem, humorem a s výbornou kamerou,  a taky se skvělými herci a nezapomenutelnými simpatickými postavami ()

motyka52

Úplně chápu, proč to lidi tak žerou. Idealizovaná pohoda vesnického života, kde čas plyne trochu pomaleji, je zaplněná líbivými charaktery, do nichž se převtělila tehdejší herecká elita. Hodně se improvizovalo, něco vyšlo lépe, něco hůře, ale celkově je to opravdu hezkých 11 dílů, ve kterých se i všechny ti soudruzi a splněné kvartály dají přežít. ()

Miroslav.Zac

Tenhle seriál bez zaváhání zařadím do top deset nejlepších seriálů československé výroby a fakt se u toho nebudu ani trochu červenat. ()

Ethan

Jedna z nejlepších komedií sedmdesátých let, seriál u kterého si člověk odpočine, dobová klasika. Skvělé herecké obsazení a výkony pánů Sováka,Kemra,Menšíka,Hlinomaze, Vinkláře a dalších. Už se těším na další reprízu v TV! ()

klaus

Opět něco k čemu jsem měl na základní škole odpor ale ty trapné okamžiky Josefa kemra a život dvou důchoců mě začíná čím dál víc a víc dostávat. ()

Dispax

Poctivý ČESKÝ seriál. určitě jeden z nejlepších . Bohoušek je prostě suprovej , Evžena hraje jirka Sovák úplně výborně , hlavně se mi líbí , když zvyšuje hlas. super .. ()

Jrk

Naprosto skvely serial z atmosfery 70 let. Skvele herecke vykony, spousta vtipu a vtipnych dialogu. Jeden z mych oblibenych ceskych serialu, da se na to divat neustale dokola. Rozhodne doporucuji. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová