Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

Suchoš

Chalupáře jsem celé shlédl až teprve nyní (ano vím, je to ostuda) a splnili vše co jsem od nich očekával. Prostě pohodový český seriál pro chvíle oddechu, v němž si opravdu skvěle sedli pánové Kemr a Sovák. ()

ajfelka

Jiří Sovák v roli cholerického revizora v penzi a s rádiovkou na hlavě, poněvadž mu stydne hlava, se mi nikdy neomrzí, jeho repliky už u nás v rodině patří do běžné mluvy ("Ještě si zazvoň, zatracenej parchante!", "Zabalte mi to, prosím vás, rychle mi to zabalte!", "Hleďte si svýho, vy svazáku, a hlídejte si toho ohaře, aby vám s ním neuletěl kos!"), díl, ve kterém herci zkoušejí Hubičku je odzbrojující a návštěva Prahy taky stojí za to. I v nevelkých rolích se vyřádili velcí herci a ústřední melodie se do hlavy zavrtá úplně lehounce. ()

Alister

Chalupáři sou plní lidových herců a vlastně celé je to lidové a mě jednoduše obracení se socialistického filmového oka směr venkov směr prostý lid sedí. Ač de o konstrukt idyly, tak mě stejně hřeje u srdce. To prostředí a ti dobří lidé. To je velký socialistický pozitivismus. Rád si to vychutnám a zrovna u tohoto seriálu se mi nějakou záhadnou daří zapomínat o jak bohapustou lež se jedná. Jestli to nebude tím že Chalupáři jsou jednoduše tak super... ()

Tanulin

Tohle vůbec nepotřebuje komentář, kdo neviděl Chalupáře, jako by nebyl. Tomuhle říkám "národní dědictví". ()

e-pilot

Ačkoliv nemám doma orchestrion, přesto tam vládna pohoda. Zvláště, když dávají tento seriál. I po těch letech od jeho vzniku je stále vtipný, a to převelice. ()

zekon

Excelentní český seriál s hereckou elitou. Skvělé hlášky a nezapomenutelné dialogy. Viděl jsem snad 5x a rád se podívám zase. Je třeba zkousnout jezeďákování a schůzování, ale je to v normě. Vždy když mám "tetánus" tak si okamžitě vzpomenu na mistra Hlinomaze :) ()

Mr.Hackels

Lepší český seriál pro mne neexistuje. Jiří Sovák a Josef Kemr jsou zkrátka dvojka, která k sobě dokonale pasuje. Jsou páni herci. Každá jejich výměna názorů je k popukání. Navíc všechny díly si drží téměř stejnou kvalitu. Jediný, který mě moc nebaví je Operace. Ale i tak je to jako celek prostě skvost. Už bych se opakoval v těch chvalozpěvech a tak jen připomenu zbytek hereckého obsazení, které je prostě plejádou toho nejlepšího co jsme v té době měli. 100% ()

acrylic

jedním slovem - nezapomenutelné .. seriál v podání českých hereckých "legend" .. tento 11 dílový seriál u mě na disku bude mít vždycky místo :) ()

Krupe

Bože, to je prostě boží seriál. Byli to všechno velicí borci, kterým ti dnešní nešahají po kotníky. Až se člověk kolikrát zamyslí a podiví, co se za hnůj dá natočit dnes, čemu se říká humor atd. Chalupáři se mi neomrzí do konce života. Howg ()

Perineum

Jediný český seriál, u kterého jsem ochoten dát 5*. Hlavně kvůli hereckému obsazení. Prostě nádhera, nadčasové dílo, které bude bavit ještě hodně dlouho. ()

mcamino

KULT!!! Na tenhle počin nemohu zanevřít. S tátou jsme koukali vždy když se to v TV objevilo, nekutečný, nostalgie. ()

Davebohemia

Ano! Podle mně jeden z nejlepších českých seriálů (né-li nejlepší). Cholerický Evžen Huml a jeho nájemník Bohouš Císař :-) Mně osobně se i moc líbí role Josefa Vinkláře, co by Sioly, taky perfektně uchopené. A samozřejmě celá plejáda top herců té doby. To, že je v seriálu tak trochu idealizován život na vesnici víme všichni, ale je to krásná podívaná. Nedavno jsem si řekl, jak by to asi vypadalo, kdyby v tom seriálu hráli současní herci... Etzler apod., no nebylo by to ono, ani z třetiny. Holt, byli to mistři svého oboru, jeden jak druhý. Takový seriál se už nepovede... bohužel. ()

Harris777

Jako malý kluk jsem na tento seriál koukal s údivem a úctou k hereckým výkonům pána Sováka a Kemra kteří patří snad mezi nejlepší herce na českým seriálových plátnech. Tento seriál patří k tomu lepšímu co může česká seriálová scéna nabídnout. Klobouk dolu před tvorbou Františka Filipa který se ujal této tvorby z grácii. ()

Tumbik

Tohle je zaručeně nejlepší československý seriál, hlavně díky vynikajícím hercům! Duo Sovák & Kemr spolu funguje bezchybně. Legenda a špička československé seriálové produkce. ()

pindruche

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, možná úplně nejoblíbenější. Dokonce jsem si ho koupila v plechové dárkové krabičce :). Přesto se na něj v televizi ráda podívám. Milosrdně přehlížím socialistický kecy. Sovák je výborný a nedovedu si v té roli představit nikoho jiného. Marvana, pro kterého to bylo psané, vůbec ne, to by podle mně byl ten dědek jen protivnej a nic víc. Pár dílů je slabších, proto dávám 80%. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová