Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

Arachneuss

První řada - 50%: Tak jsem se tím konečně prokousal a dostavilo se zklamání. Vic Mackey je sice nehorázně nářezová postava, o tom žádná, ALE The Shield zároveň potvrzuje pravidlo, že (většinou) seriál nemůžete postavit pouze na hlavním hrdinovi. Díly jsou až moc epizodní, chybí tomu nějaká výraznější dějová linka či spojitost. Potenciál mnoha případů (sériový vrah) tvůrci z nepochopitelných důvodů raději odbytou ve dvou na sebe nenavazujících epizodách, i když by z toho mohli ve stylu Dextera udělat katalyzátor příběhu postav mimo zásahovou jednotku. Osobní problémy všech charakterů pendlujících okolo nečestného fízla jsou řešeny povrchním způsobem a rychle smeteny ze stolu (homosexuál, detektivova touha po kolegyni), takže nakonec vidím jediné nadprůměrné pozitivum seriálu právě v charismatickém plešounovi. A to mi vážně nestačí. Pokud se druhá série nepolepší, tak s tím seknu. Čekat několik desítek hodin na cenami ověnčené zakončení vážně nehodlám. Druhá řada - 70%: Celistvější, lépe gradující, bez absence nesmyslných epizod, i přesto mě stále dobrá polovina případů odehrávajících se mimo Strike Team vůbec nebere. The Shield na mě působí dojmem, jako by se tvůrci snažili spojit dohromady The Wire (Mackey a spol.) s CSI (Dutch a spol.), neboť měli strach, že natočit čistě syrový thriller o policejní korupci s intelektuálním a morálním podtextem by většina „casual” diváků nepochopila nebo dokonce nepřijala (škoda). Tenhle seriál má nehorázný potenciál a doufám, že se všech svých neduhů zbaví v nadcházejících řadách, které jsem po té druhé (o poznání mnohem lepší) ochoten sledovat. Třetí řada - 80%: Asi takto jsem si představoval celý seriál. Většina příběhů je propojena, Mackeyho tým jede v té největší špíně a Dutch řeší připad, který se protahuje téměř přes celou sérii. Retardované dialogy o tom, co je správné a špatné, už naštěstí (téměř, Claudette je má furt, nesnáším tu postavu) vymizely. Jede se sice stále na efekt, ale je to povětšinou efekt úderný a překvapivý, nepostrádající napětí či hutnou atmosféru. Konečně je také možné od sebe rozeznat všechny ty gangy. Dokonce jsem se po čase naučil i jména jejich vůdců, což v předchozích řadách byla téměř nemožná věc. Postavy se začaly vyvíjet, odhalují své temné nebo světlé stránky (samozřejmě, že Claudette je pořád stejně správňácka pinda, jako na začátku), díky čemuž u mě takový Aceveda nebo Lem značně stoupli. Škrcení kočky je ale humus, to tvůrcům neodpustím. Celkově by to bylo za čistých 90%, ale zakončení je až trestuhodně nevýrazné. Jediné silné emoce se ukáží u Zásahovky, jinak se jede běžnou rutinou předchozích epizod. Zkrátka téměř nic výjmečného. Na čtvrtou řadu se ale těším. Čtvrtá řada - 30%: Nudnější jak Kobra 11, protože tam jsou alespoň ty luxusní bouračky. Jelikož se postavy chovají absolutně stejně už čtvrtou řadu, tak se dá děj krásně předvídat několik dílů napřed. Glenn Close se svým maminkovským přístupem je pouze "fajn". Až na poslední díl se o žádnou dramatickou scénu v jejím podání nejedná. Vážně nevím, co napsat, protože si stěží pamatuji začátek a konec, jelikož se všechny ty epizodní díly slévají dohromady hned po shlédnutí. Paradox: Díky otřesné předvídatelnosti jsem přišel i na zakončení celého seriálů (kamarád mi to po donucení potvrdil). Těším se, ale nevím, zda-li ty uspávající hodiny předtím dokáži vydržet. Pátá řada - 20%: Končím. () (méně) (více)

ilemas

Zajimavý seriál z policejního prostředí o zkorumpovaných policistech a jejich metodách vyšetřování, při sledování první řady mám ale pocit jako na houpačce: výborné, trapné, dobré, nudné, zbytečné... Líbí se mi to a docela se těším na další díly. Po druhé řadě začínám tomu pomalu přicházet na chuť. Třetí řada super, čtvrtá nuda a asi to zabalím. Pátá opět super a seriál mě až teď při vyšetřování Vicka a jeho kumpánů začíná opět bavit. Jednotlivé epizody jsou mi ukradené, schází výraznější dějová linka abych se mohl nedočkavě těšit na další díly. Ta je sice provázaná všemi díly,někdy méně , jindy více, ale neustálé odbočování s vyšetřováním různých případů mě dost vadí. Zatím nejlepší policejní seriál co jsem viděl, tvrdá realita. Někdy nudí, jindy velmi baví. ()

Isherwood

Vic Mackey je tak trochu Chuckem Norrisem kriminálního žánru, protože neuznává žádná pravidla, krom svých vlastních, která vytváří, překrucuje, ohýbá a vůbec všelijak upravuje k obrazu svému za pochodu, a to vše jenom proto, aby dostal za mříže co nejvíce špíny, uspokojil nadřízené, pro které jsou čtvrtletní statistiky modlou, a zároveň od toho všeho držel co nejdál svoji rodinu, což ne vždy úplně jde, takže z toho tvůrci ždímají adrenalin po litrech, aby jste si uvědomili, že kvalitativně tenhle seriál rostl až do úplného závěru, který je, co se katarzního účinku týče, jedním z nejvíce zdrcujících momentů, které jsem v těchhle televizních příbězích na pokračování zažil, a celou sérii tak vypálil na post jedné z nejlepších žánrových prací vůbec. ()

T2

__The Shield: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,171,617 //počet predaných kusov 79,231║ __The Shield: kompletná 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,712,659 //počet predaných kusov 95,536 ║ __The Shield: kompletná 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,167,392 //počet predaných kusov 58,594 ()

Kaceris

Zo začiatku je Policajný odznak seriál, ktorý zaujme len hlavným protagonistom. Vic Mackey, je proste týpek ktorý si robí všetko podľa seba a pravidlá mu veľa toho nehovoria. Vlastne si ich vytvára sám za pochodu. Postupom ale seriál ponúka vynikajúci vývoj postáv, a zo začiatku nudné detektívne prípady Dutcha a Claudette sa zmenia na dosť príjemny celok každého dielu. A potom tu máme Strike Team. Každý jeden člen mi prirástol k srdcu, a preto bolo pre mňa niekedy ťažké vidieť, kde smeroval vývoj postáv (napríklad taký Shane.. a seriálove finále ktoré nenechá nikoho chladným). Michael Chiklis si vďaka tomuto seriálu získal môj rešpekt, a už pre mňa viac nie je herec ktorého som videl sa len niekde mihnúť ale je to pre mňa Vic Mackey. Rád sa k tomuto seriálu vrátim, a s The Wire ho radím medzi špičku seriálovej tvorby z policajného prostredia. ()

• Zahn McClarnon v epizóde stvárnil člena salvádorského gangu menom Octavio, hoci je v skutočnosti herec indián. Objavil sa inak aj dve série predtým, v epizóde Mum, kde ale stvárnil úplne inú postavu, Avilu. (Real Tom Hardy)
  • Cathy C. Ryan (Corrine Mackey) je manželkou tvůrce seriálu Shawna Ryana a jejich novorozenec představoval malého Briana (syn Connie) ve druhé řadě. (Sonnik)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí