Jake a Tlusťoch

USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)

Série(5) / Epizody(103)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele helloween93 k tomuto seriálu (102)

Už se nikdy nebudu smát (1989) (S02E02)

Na začátku je turista přepaden v temné postranní uličce centra Honolulu dvěma zloději. Po tomto incidentu na místě zůstává pobodaný turista a zastřelený jeden z útočníků. Z této banální zápletky se vyklube jedna z netradičních epizod o rodině, kterou navždy změnila tragédie. Nechybí twist, který lze prokouknout tak v půlce a velmi tragický konec. Spíš než o vyšetřování je tento díl o psychologii jedince a jak ho poznamená násilná tragická událost z minulosti. 4* ()

Okouzlený (1989) (S02E03)

Jake se zaplete s podezřelou z bankovních loupeží. Moc jsem nepochopil ten konec, kdy jim ona upláchne a Jake říká, že jí vlastně nešlo nikdy o peníze. 3* ()

Proč se nemůžeš chovat slušně? (1989) (S02E04)

1st appearance of Dan McCabe. Syn McCabea se objevuje a je napojen na podvody se součástkami do letadel, jedna z těch emotivních epizod, kdy se tlusťoch stydí za kriminálnického syna a nakonci řekne Jakeovi, že je škoda, že on není jeho syn. 4* ()

Chudák motýlek (1989) (S02E05)

Story o pasákovi, který má pod sebou stáj dívek a čas od času některé surově ublíží, aby ostatní držel ve strachu. Jedna dívka se však rozhodne vystoupit z davu…Takový standart v rámci série. ()

Může to být i jinak (1989) (S02E06)

Magnát si objedná vraždu svojí manželky a při akce postřelí najatého zabijáka, zraněný nájemný zabiják mu vyhrožuje smrtí. Jake s tlusťochem to brzy prokouknou, případ se zkomplikuje v momentě, kdy magnáta začne vydírat jeho sekretářka. Konec je hodně urychlen 3* ()

Někdo, kdo by na mě dohlížel (1989) (S02E07)

Na začátku příběhu je nalezena mrtvá mladá dívka, Jake se snaží vypátrat vraha a mezitím narazí na jejího caretakera, bývalého mafiána, který zabil v jejím útlém věku její rodiče a výčitky ho dohnaly k tomu, že se o ní začal starat a celá léta jí finančně podporoval. I on se pouští do pátrání po vrahovi. Emotivní a trochu předvídatelný konec to dělí od jedné z nejlepších epizod. 4* ()

To mi nemohou vzít (1989) (S02E08)

Tenhle díl mě moc nebavil, točil se okolo dvou policajtů, kteří byli zabiti. Podezření padne na překupníka drog, ovšem nakonec je vše zcela jinak… ()

Bok po boku (1989) (S02E09)

J. L. se synem svého kamaráda ztroskotá po výbuchu lodi na ostrově nedaleko Havaje. Jake a Derek jsou přesvědčeni, že na lodi byla bomba. McCabe vypráví klučinovi o dobách, kdy byl za války pilotem a havaroval na ostrově v Tichomoří a postěžuje si mu na svá jména Jason Lochinvar. Netradiční epizoda. 4* ()

Sněžení (1989) (S02E10)

Poslední epizoda druhé řady o tiskařích bankovek, kteří pouštějí padělané peníze do oběhu výměnou za kokain. Jde o případ, na kterém s Jakem délá tajná služba, v roli záporáků se objeví Branscombe “Bobby Sixkiller” Richmond a Michael Madsen. Stejně jako většina dílů z druhé řady to nemá moc vibes typických případů z prvni řady v L. A, jde spíš o často dost přepálené zápletky o mezinárodních zločineckých bandách. 3* ()

Mám oči jenom pro tebe (1989) (S03E01)

Dívku stalkuje chlap, který byl v minulosti odsouzen na 6 let za její napdení. Ten jí psychicky terorizuje a zároveň si hlídá, aby neporušil žádný zákon. V závěru je na něho přichystána past, on se do ní chytí a putuje zpět do vězení. ()

Dáma v červeném (1989) (S03E02)

Tahle epizoda je jedna z nejlepších z celého seriálu. McCabe řeší vraždu svého přítele - bývalého poldy. Ten 20 let chtěl vyřešit vraždu dívky v červeném. ()

Jako pes a kočka (1989) (S03E03)

Jake spolu s jeho bývalou žákyní z dob, kdy byl policejním instruktorem řeší uprchlého vězně, vraždu policisty a 900 tisíc z loupeže. Herečka v roli policajtky mi připomínala hubenou verzi macechy z filmu Tři oříšky pro Popelku. ()

Jak dnes v noci vypadáš (1989) (S03E04)

Jake dá výpověď u tlusťocha, protože ho opakovaně nechce pustit na dovolenou a už déle nedokáže snášet jeho bručounství. Zároveň Jake řeší případ asiatky, která měla zabít svou bohatou matku. McCabe má většinu tohoto dílu nového, zcela neschopného vyšetřovatele. 3* ()

Tanec v temnotě (1989) (S03E05)

V této epizodě se objevil Ray Wise (jeden ze záporáků v Robocopovi) v roli zloděje šperků a představitel Joeyeho z Noční můry v Elm Street 3 a 4. ()

Všechno záleží na tobě (1989) (S03E06)

Derek vede svůj první přípd proti slizkému byznysmanovi a bohužel pro Dereka i proti zkorumpovanému soudci. 4* ()

Bez východiska (1989) (S03E07)

Když se objeví Jakeova dávná známost, která je zapletená do obchodu s drogami, vynořuje se i jeji problémový bratr. Smutný konec patří mezi památné scény seriálu. ()

Zlatíčko Leilani (1989) (S03E08)

Novinářka a kamarádka Tlusťocha na vlastní pěst vyšetřuje vraždu mladé bezejmenné Jane Doe. ()

Moje skvělá hodina (1989) (S03E09)

Netradiční epizoda o jednom letišti, kde zuří boj o jeho prodej a zúčastněné dovedou až k vraždě. Ernest Borgnine se tu objevil v epizodní roli vyhaslé hvězdy pilota z televizní show. Borgnine v závěru ještě jednou je za hrdinského pilota Skyhawka. 5* ()

Hodně dávno a dost daleko (1989) (S03E10)

Podivný příběh, kde voják odsouzený za vojenské zločiny ve Vietnamu plánuje vraždu soudce, který ho kdysi odsoudil. Je to takové uspěchané a nedotažené. 3* ()

Trocha štěstí pro každého (1989) (S03E11)

Vánoční díl, kde se vrací Gertruda (sekretářka McCabaz první série v L. A. ) a Jake mezitím řeší těhotnou svědkyni na útěku. 3* ()