Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

Cejny

Jakožto Rychnovák nemůžu jinak než za 5 hvězd. :-) Jen velká škoda, že se tento seriál v Rychnově nad Kněžnou vůbec netočil. :( ()

Maynard.

Tak přesně takle se mohla jmenovat naše kapela :o). Ale kluci z kapeli říkali, že sem jim to moc nelíbí :o). No, ale s tou znělkou se ještě potkáme častokrát... Tohle je jeden z nejparádnějších českejch seriálů, tohle je ta pravá a poctivá klasika. Bylo nás pět má podle rád skoro každej normální člověk. Je to natočeno tak citově, tak obyčejně a v tom je neuvěřitelná síla! Výběr všech herců je absolutně dokonalej, to se vážně povedlo... Asi můj nejoblíbenější týpek je Oťásek Vocásek, to je neskutečnej masér a pokaždý když je na plátně, tak se za břicho popadám :o). A hele, Oťásek Vocásek... Kdepak máš andělíčka policajta :o). Obrovská škoda, že to má pouhopouze 6 dílů. Kdyby se rači točily podobný seriály a ne takový pípčoviny, který maj nekonečnej počet dílů. Jojo, tenhle pan Poláček to fakt dobře napsal :o) ()

herr_carter

"My kluci, co spolu chodíme..." - herecké výkony, hudba, kostýmy = všechno naprostý skvost, tohle, kdo ohodnotí pod 4*, by měl automaticky dostat gilotinu za hanobení národního klenotu...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Lukoboss

Krásná předloha, dobří herci, pěkná výprava... no a vznikne z toho nadprůměrnej seriál. A není se čemu divit, je to zábavný, dobře se na to dívá, tak co?! A věta "My kluci, co spolu chodíme...." je prostě skvělá. :) Kdo neviděl, dělá chybu, si myslím. ()

remy

Bylo nás pět je určitě jeden z nejlepších českých seriálů, které jsem měl šanci vidět. Parádně zpracovaná tehdejší doba, výborné herecké výkony všech pěti hrdinů, a navíc velice vtipně a reálně natočené. Co se týče jednotlivých dílů, tak každý z nich má něco do sebe. Vždycky vás čeká nové dobrodružství. Pokaždé čekáte, co naše 5ti-členná parta zase vymyslí. Mě osobně nejvíc zaujal čtvrtý díl "Pokoj lidem dobré vůle". Vánoce jsou tu až dojemně zpracované. Jo, to je panečku něco! Takhle bych si přál, aby vypadal každý seriál, který se nebojí přesně ukázat, jak se tehdy žilo. Jsem moc rád, že něco takového pan Poláček vůbec vytvořil a režisér Smyczek následně dokonale zfilmoval..//90% ()

klúčik

Výborný seriál - jeden z toho najlepšieho čo sa natočilo po revolúcii. Dielo sa nevtiera ale krásne postupne plynie!! Pripomína život živnostníka za prvej republiky v malom mestečku očami chlapca, ktrorý má svojich štyroch kamarátov. Výborné herecké výkony výborných hercov. 95%. ()

BluT

Bylo nás pět je jedna z mých nejoblíbenějších knížek a seriál jí dělá víc než důstojného zástupce. Prostě se to celý povedlo! ()

islanzadi

Kdo by neznal Petra Bajzu? Dokonale zpracovaná knižní předloha. A pan Bajza v podání Oldřicha Navrátila. Prostě úžasné. ()

Billie777

V té době muselo být dětství krásné! Ta atmosféra, ta hudba, Oldřich Navrátil, Kouřim, přirozeně hrající dětští herci, to vše dává dohromady jeden z nejkouzelnějších seriálů všech dob. ()

Zagros

Tvůrcům se povedlo vytvořit krásnou a pohodovou atmosféru z období první republiky a vůbec perfektně převést knihu Karla Poláčka do televizního seriálu! Celý děj je vyprávěn z pohledu Petra Bajzy a party jeho kamarádů, kdy zažívají napínavá klukovská dobrodružství. Po kouzelné atmosféře stojí za zmínku i výtečné obsazení úplně všech postav. Každá z nich je dobře napsána a má v seriálu pevné místo. Nevybavím si mnoho českých seriálů, ze kterých byl měl vždy po skončení tak dobrý pocit. Navíc je otevřený dětem, dokáže pobavit i dospělého a neomrzí se. Rád se kdykoli mrknu znovu a opět dám čtyři hvězdy. ()

Davej

Celkem věrné převedení předlohy. Vhodné pro ty, kteří nemají sílu číst (to je škoda), nebo si chtějí oživit zašlé vzpomínky. ()

black_adder

Poláčkovy romány na mě neudělaly velký dojem, v oblasti humoru se spolu asi dost diametrálně rozcházíme. Jedinou, zato velice světlou vyjímkou je Bylo nás pět...Na tenhle seriál bych se mohl dívat pořád... ()

DocBrown

Nejlepsi porevolucni serial. Karel Polacek by mel urcite radost. Ale uz nejsem nejmladsi, takze nejsem cilova skupina, proto jen 4*. ()

Callas

9/10 Opravdu jeden z nejlepších filmových kousků založených na knize. Mě přirostlo k srdci v dětství, kdy jsme se celá rodina sesedla k televizi, dospělí vzpomínali a my malí jsme s úžasem pozorovali zážitky našich vrstevníků tehdejší doby (a v duchu si představovali sebe vyvádějíc podobné vylomeniny). Ale i dnes si rád poslechnu zábavný jazyk, kterým parta pěti raubířů popisuje své obyčejné, ale přece tak kouzelně podané zážitky. Rodinná podívaná jak má být, bravo panu Smyczekovi a hlavně Karlu Poláčkovi. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka