Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

pekas

Klasika. Samozřejmě by se dalo vytknout mnohé, ale "chci deset kilo lízátek" a podobné hlody jsou už legendární. 75% ()

PlayEasy

My jsme jako chlapci tuto fantasy minisérii žrali a klidně jsme zhlédli všech 6 dílů za jediný den, ale dnes, když už jsme z takových "kravinek" vyrostli, nám snímky tohoto typu nic neříkají. Ovšem nostalgie se přeci jen počítá :-) ()

OJan

Znělka je úplně boží, ale seriál má jen jednu opravdu dobrou epizodu, jinak je to nudné, utahané, ale občas i vtipné. |55%|, (počet zhlédnutých epizod: 6) ()

ostravak30

Jo, mít tak dneska Václava Vorlíčka a Miloše Macourka. Kde bychom v současnosti mohli být, kdybychom měli někoho, kdo by se nebál sci-fi a fantasy? Dnes se takové žánry u nás nedělají nebo sporadicky. Přitom nutno říct, že Létající Čestmír je v první řadě vynikající komedie, ve které excelují Vladimír Menšík, Petr Nárožný a Iva Janžurová. Jinak je to ale zajímavý nápad, kámen bůhví odkud, květiny s vůní schopností. Ti dva hned několikrát dokázali vymyslet něco originálního. Začali Arabelou, po Čestmírovi přišel Křeček v noční košili, M. M. si střihl ještě Bambinot. Pravdou je, že tohle byl poslední seriál těch dvou, který byl tak dobrý ačkoli nápady sršeli dál. ()

Santek

Tohle je ta největší ujetá šílenost české seriálové tvorby. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Výborný soundtrack, skvělé nápady a ta celá sci-fi stránka seriálu je fakt nezapomenutelná. Nevím jestli je lepší tohle nebo Křeček v noční košili, ale obojí je bomba! ()

Phex

Nějak mě to šňupání nebere - já vím jsou o jen kytky žádná chemie...ale stejně klidně si leť třeba doprdele Čestmíre. Fantazy poetiku tohoto smínku jsem nepobíral v mládí a ani na druhý pokus mě to nedostalo. ()

kenny79

Naprosto skvělý seriél od Vorlíčka, který jsem si po těch letech moc nepamatoval a strhl mě tak, že jsem shlédl všechny díly po sobě. Po letech má modrý kámen stále své kouzlo. ( Výborný Petr Nárožný) ()

Danulinda

Tato scifi komediální pohádka patří určitě mezi klenoty hraných filmů. Scénář naprosto špičkový, člověk se ani na okamžik nestihne nudit, a herecké obsazení jak dětských, tak i dospělých rolí je přímo pohádkové. Co jméno, to pojem, a proto je na toto dílo skutečně radost pohledět. Zpracování triků je taktéž dokonalé ve srovnání s dnešními umělotinami vytvořenými pomocí počítačů. Holt není nad ne-počítačové trikové záběry, které vypadají mnohem reálněji, než ty dnešní předražené a přitom naprosté slátaniny typu Pokemonů a podobných stupidit. ()

keyzar

Skvělý český seriál, který se našim tvůrcum opravdu povedl. Spoustu zápletek, skvělí herci a zábavná podívaná. Víc hodnotit myslím není třeba... ()

honzic

Tohle je legenda. Kdo by neznal Blechu a Bechovi už nikdo Čestmírka neodpáře a i Menšík zahrál skvěle a další. Takže tady opravdu šlo o vydařené dílo se skvělou hudbou Svobody a povedenými nenásilnými triky docela. Hodnocení: 80 % ()

Mainer

tenhle seriál zbožňuju, má nezaměnitelný zápletky a přímo oplývá rovnoměrně dávkovanou magičností, plný počet :) ()

dereksmart

Klasika osmdesátých let - uřvaný Michal David, kolovrátkový Svoboda, sci-fi námět a megatrapný Vorlíček, u kterého mi připadá že slušné věci točil asi omylem, dvě za standartně dobré výkony některých herců /Menšík, Nárožný../ ()