Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

dereksmart

Klasika osmdesátých let - uřvaný Michal David, kolovrátkový Svoboda, sci-fi námět a megatrapný Vorlíček, u kterého mi připadá že slušné věci točil asi omylem, dvě za standartně dobré výkony některých herců /Menšík, Nárožný../ ()

miza

Super seriál pro děti.Kolikrát mne napadá,že se dříve točili tak zajimavé seriály pro děti a mladež.Byly to asi zlatá léta na dětskou tvorbu.A buď me za ní radi. ()

Mtytjouda

Seriál plný nápadů a fantazie... Viděl jsem jako malý sand všechny díly ;-) ... I dnes, když ho pustí, tak se dívám a nostalgicky vzpomínám na dobu před 10 a více lety ;-) ()

Kakofon

U Čestmíra jsem se vždy dokonale pobavil a nasmál. Vladimír Menšík tady nemá chybu. Ta tragikomická poloha mu skvěle sedí. A role dospělého Čestmíra se zhostil na výbornou. 100% ()

rigby

Vydařený dětský seriál, ve kterém si zahrála i řada známých dospělých herců. Chvílemi je to možná trochu víc ujeté, chvílemi hodně primitivní triky, ale jinak se jedná o parádní zábavný příběh se spoustou humorných scén. Prostě krásný návrat do dětství... 3+ ()

Kontryhelka

Nebylo to špatný.Ve své době se na to dalo koukat, protože nic extra se nevysílalo,takže další takovýhle dětský seriál jsme jako děti vítaly. Hodnotím samozřejmě jak se mi to líbilo jako holce,nikoli teď. ()

os10

Mě se tento seriál také líbil, byl to seriál jak se patří,,, zábavný, napínavý i nevtíravý, díky němuž jsem za mlada nějaké to odpoledne u televize strávil. ()

wrzec

Skvělý, nestárnoucí seriál, až je mi do breku, co se vysílá momentálně v TV. Nepostradatelný smysl pro nadsázku a výtečný humor v podání nesmrtelných herců, musím upřednostnit hlavně Vladimíra Menšíka, to byl génius! ()