Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

IZFNP

Asi 90 minút tohto filmu je majstrovským dielom, začiatok je však pomerne ťahavý a koniec zbytočne doslovný. Majstrovsky vystavaná atmosféra neistoty a citeľná úzkosť Mii Farrow dokážu vyvolať zimomriavky na tele každého diváka. Strach, ktorý pohlcuje, v situácii, s ktorou sa nedá bojovať, si ma extrémne mrazivým spôsobom podmanili, no trochu ma mrzí, že sa film rozhodol rozkol medzi ilúziou na jednej strane a skutočnou hrozbou na strane druhej vyriešiť tak priamočiaro. ()

blazma

Ono asi není třeba, vynaložit milióny, dělat ještě dražší reklamu, naplácat tam plno počítačových efektů. Nejlepší způsob jak vytvořit film a je jedno jaký to je žánr je co nejlépe propojit postavy a diváka. Tento snímek, mě překvapil, že skutečně vás svou atmosférou a budování zájmu o téměř každou postavu ve filmu, samozřejmě nejvíc o Rosemary. Nemůžu si pomoct, ale Mia Farrowová mě tady fakt dostala. Z prvního dojmu jsem mega nadšený, nic méně, v dnešní době asi neumím pořádně ocenit jeho hloubku, snad ještě dozraju a za nějaký čas, se nechám unést ještě jednou. ()

krumlajs

Přesně to vystihuje popis, nejlepší horor u kterého se nebojíte. Velice psychologický horor/drama, ve kterém si člověk až do konce nemůže být jistý vůbec v ničem. Až do poslední minuty budete měnit své teorie o tom, co je skutečné a co ne. Prostě mistrovské Polanskiho dílo. 80% ()

Lukasino_T

Ačkoliv mi zajímavá hudba v úvodních titulcích dala jakýsi příslib poutavého mysteriózního thrilleru, musím bohužel říct, že mé očekávání se moc nenaplnilo. Potenciál okolo satanistického okultismu nebyl vůbec tak využitý, jak by měl být a i kvůli tomu především prostřední část ztrácí tempo a trochu nudí. Jak jde film pomalu do finále, je zde skrze hlavní postavu dobře budována paranoia ohledně spiknutí a působí zde nepříjemná atmosféra. Ovšem v samotném finále se opět příliš šlápne na brzdu a opět to nepůsobí tak znepokojivě, jak by mělo. Některé scény, které by rovněž měly být znepokojivé, snad až hororové, působí spíše komicky. Nicméně představitelka hlavní postavy podává skvělé herecké výkony a do jisté míry všechny atmosférické scény fungují právě díky ní. Celkově se jedná o skvělý námět, který však nedostál svému potenciálu. ()

E.T.Martin

To je zvláštní. Když jsem to viděl poprvé v kině, ta hrůza mě úplně pohltila. Napodruhé na dvd už to tak silný zážitek nebyl, takže z původních pěti hvězdiček musím snížit na čtyři. Přesto bych řekl: pro fanoušky hororů povinná klasika. ()

Pepe1783

Dle mého názoru příliš dlouhý a nudný. Hodně přeceňovaný film, který na mě působil spíš jako divadelní hra. ()

bittersweet

Atmosféra filmu je skvěle budovaná. Líbilo se mi, že jsem celou dobu mohla váhat, jestli je Rosemary "jen" psychicky labilní a paranoidní nebo jestli uvěřit její teorii o satanském spiknutí. Otázkou pro mě zůstává závěr filmu - chce se mi totiž věřit tomu, že měl jen ukázat největší Rosemaryiny obavy, ke kterým celý děj filmu směřuje. Závěr byl narozdíl od zbytku filmu podezřele jednoznačný a natolik absurdní, že už jsem už jen čekala, jak odněkud vyskočí liška, aby řekla "Chaos rules". ()

peetee7

Film má výbornú atmosféru a napätie, ktoré nám režisér odkrýva minútu po minúte. A Mia Farrow ako keby sa zrodila iba pre túto rolu - parádny výkon. Trochu ma neuspokojilo to finále, čakal som že to vygraduje do lepšieho konca, ktorý by toho divákovi ponúkol viac. ()

david666

Musím přiznat mírné zklamaní. Četl jsem knihu a ta mě svou atmosférou dostala. Tady sem se jí těšil tak první hodinu. Pak už to bylo trošku zdlouhavé čekání na konec, který byl teda hodně směšný. A o manželích Cassavetů nemá ani cenu mluvit - ti byli směšní od začátku do konce. Jediné pozitivum je Mia Farrow - ta svou roli odehrála skvěle ()

spawnxp

"Satanistická" klasika. Námětový béčko maskovaný jako áčko, což se asi musí někde projevit, zde nepříznivě v závěru filmu. Ale Mia Farrow je prostě skvělá. ()

VUCAKO

Další horrorová klasika, atmosféra by se dala krájet a k tomu přispívají nejen výborné herecké výkony, ale i velmi vhodně zvolené interiéry natáčení. Na Dakota Building jsem se šel během své jediné návštěvy Manhattanu speciálně podívat, ze dvou důvodů: Lennon a tento film. Dávám plný počet a doporučuji všemi deseti. "What have you done to his eyes, you maniacs!? .. He has his father's eyes." ()

Retimo

Neuveřitelně pomalý rozjezd,plný neuvěřitelně bezpředmětných rozhovorů.Finále je kvalitní,ale za tu nudu kterou se k němu musíte prokousat to opravdu nestojí.Tenhle film jsem si šetřil dobré 2 roky a velice se na něj těšil.O to je zklamání větší.Bohužel,filmy se kdysi opravdu točili jinak...... ()

JohnTheOne

Výborný film, pomalu budovaná napínavá atmosféra gradující až do konce. Podobně jako ve "Hnusu" jsem místy nechápal chování hlavní hrdinky, které mi přišlo prostě až moc neuvěřitelné. Ale právě v tomto tkví Polanskiho rukopis a umění, takže: Proč ne? ()

carAnthony

Dejová línia zvládnutá super a bez debaty jeden z top hororov v histórií čo sa týka zaujatosti príbehu, pomalý dej, filmu asi len prospieva a rozvíja napätie, ale akosi neprekročilo hranice strachu a to je v horore to najpodstatnejšie... Z toho vyplývajú mínusy - Skutočnosť že po celý film som od deju očakával prelom, ktorý sa nestal a tak som akosi necítil strach a prekvapivý koniec ktorý bol asi o 50 decibelov vyššie ako dovtedajšia plynulosť dejovej línie... Takže fakt veľké BOOM ale pre mňa určite nie tak okúzlujúce... Dalo by sa tam toho vylepšiť mnoho //60%// ()

Fenri

Tento film, který se odehrává v podstatě na jednom místě, ale s velkým počtem postav, je už v podstatě kultovní a není se čemu divit. Polanskimu se dobře podařilo vybudovat atmosféru, Mia Farrow k tomu přidala velmi dobrý výkon. Nevím, jak je tomu v knižní předloze, ale v samotném závěru se snad skoro všechno kouzlo, bohužel, ztratilo. A proto pouze 4*, i když velmi silné. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)