Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Paldiny

Úvodná trištvrtehodinka s Londýnskym vyvrcholením je dokonalá, lenže potom to začne kráčať odnikiaľ nikam a nakoniec vyústi v jednu tragickú digitálnu monštrozitu. V dobe vzniku sa mi dvojka ľúbila viac, dnes uprednostním skromnejší, zato nápaditejší prvý diel. Navyše mi časom začalo prekážať vykrádanie z domácich aj cudzích kruhov. ()

Asmodin

Je hodně vtipná animace Krále-škorpiona, zajímalo by mě jak se na to tvářil The Rock. Mě tedy začátek filmu nedal dobré vysvětlení, jak se z dobrého a chrabrého vůdce stal netvor. A ani když jsem viděla Krále škorpiona, kdy hrdinovi zachrání život čarodějka, mi tyto dva filmy nepasují k sobě. Pěkný byl závěr Imhothepa, kdy zákeřný, zlý tvrďák pozná, že jeho láska není až tak silná a se zklamání přijde o lásku a také o svůj život. Každý si zde něco najde. ()

willis

Daleko akčnější než jednička, kde bylo dost hluchých míst. Co mě udivilo je, jak mi rychle uběhly ty dvě hodiny při sledování takový blbosti. Proto si návrat mumie zasloužil mé ocenění. Scénář je sice děravý, ale stále se něco děje, takže narozdíl od jedničky není čas o něm moc přemýšlet.(21.2.2005) ()

Spectre

Kupodivu si tento film aj v pokračovaní drží úroveň a nezachádza do trápností. 3* ako kompromis medzi mojim hodnotením a hodnotením radového diváka. ()

AIMÉE

Koukněme se, jak se lze z dobře našlápnuté jedničky uplácat notná dávka nudné dvojky, které především staví na efektech (i když Škorpion v závěru je víc než úsměvný). Jenže méně je někdy více, příběh je chatrný jak rybářská síť. Horší průměr. Přimhouřené oko nad 'umem' štábu uvrtat všechny protagonisty z jedničky, kteří koneckonců dělají svoji práci dobře. ()

MkSallam

Nevím jak se to mohlo stát, ale Stephen Sommers mě zklamal. V prvé řadě je tohle jen trapná vykradačka prvního dílu (př. vodní vlna, pád sloupů) a navíc už to nemá tu původní šťávu. Akce je dost, ale narozdíl od prvního dílu je trapnější a kýčovitější. Slabá je i dějová linka a to s těmi minulými životy a "vyvolenými" - blbost roku. Opravdu nechápu jak mohl takhle zprznit úžasný první díl. 40% ()

Eldoth

Ještě stále skvělý dobrodružný film, spouta akce, starých známých z jedničky, hlašek a digitalizace, leč ...na úkor promakanějšího scénaře. Popkornový film se vším všudy. ()

spiritus

Mumie II je bohužel jen odvárek relativně dobrého prvního dílu. Film je sice pořád ucházející dobrodružná akce, ale žánrovým velikánům ala Indiana Jines apod se ani zdaleka nepřibližuje. Ta tam je dobrá atmosféra prvního dílu, stejně tak se vytratila ta špetka hororovosti, která v jedničce bezesporu byla. Vyloženě vtipných scén, kterými byla jednička napěchovanái také ubylo, jako by tvůrci v jedničce vyčerpali veškerý svůj potenciál. Plusem filmu jsou pěkné scény, prostředí a efekty. Navíc je film pořád o dost lepší, než následující díl. Ale víc jak tři dát nemůžu. ()

Cement73

Štandardná dvojka... pri písaní scenára už chýbali nápady a bohužial aj technická realizácia trikov nebola bohvieaká. Nasilu spojené s kráľom škorpiónom atd atd... Slabota ()

sona123

Nic nového, než jsme viděli v jedničce - snad jen zdařilejší triky a malé dítko. Co naplat, Indiana Jones to není. Ale mohl to být i větší propadák. ()

Ollie235

Po dobré jedničce bych opravdu rád napsal, že se Mumie vrací ve velkém stylu, ale bohužel. Kouzlo vyprchalo a originalita nesmírně chybí. Frazer s bouchačkou v ruce stále v pohodě, ale jinak spíše nuda. Zařazení role malého kluka do scénáře se mi jeví jako chyba, ale to je zřejmě dáno tím, že v dobrodružných filmech nemám děti rád. Škoda, čekal jsem víc. ()

Rufete

Druhý díl mě potěšil ještě více, než první. Pokračování egyptského příběhu ve složení těch stejných známých postav a jedné novinky; malého chlapce, který už v útlém věku touží po dobrodružství. To ještě nevěděl, co všechno vlastně zažije. Evelyn byla ještě krásnější, Rick dvakrát tak nebezpečnější, Jonathan snad ještě víc bláznivější, než dřív, ale tentokrát se opravdu vyznamenal svými činy na pomoc přátelům. Král Škorpion vypadal nebezpečněji, než kterýkoliv protivník, jakému se kdy museli tito dobrodruzi postavit. Bitky v tomhle filmu byly velmi dobré, moc se mi líbily ty s meči, stejně jako ty se zbraněmi. A to upřímně já moc často vidět nemusím. Hudba od Alana Silvestriho tomu dala ten pravý nádech. Já jsem se prostě skvěle bavil, mělo to výborný děj, který mě zaujal od samého začátku. Nemám problém dát nejvyšší možné hodnocení, tohle si Sommers zaslouží. A Ardeth Bay se taky překonal, tentokrát si troufl na ještě větší příšery, než dřív. ()

H4ku11

Dobre, že tam Dwayne Johnson nebol celý film ako hlavný záporák, inak by som to asi nehodnotil tak dobre. Vďaka za znovuvzkriesenie Imhotepa, to je proste pravý človek na stvárnenie obživlého zlého Egypťana. A som rád, že Evelyn nakopala zadok Anck Su Namun. Všetci super rovnako ako v jednotke. ()

Renfield

Víc než cokoliv jiného je to akční film, až příliš "bombastický" a na velkolepost si hrající. Žel téměř nepřetržitá akce je často bezmyšlenkovitá a především úplně vytlačila atmosféru, která panovala v jedničce, stejně tak jakékoliv prvky hororu, dobrodružství a komedie. Líbí se mi pohledy do minulosti, hudba zůstala též kvalitní a efekty, no některé poněkud rozporuplné. Stephenovi Sommersovi se nepovedl scénář, ani režie a sám si tak pošlapal povedený první díl. 55% ()

laepus

Už chybí ta lehkost a vtipnost jedničky, všechno je (jako vždycky v pokračovaní) jen větší, napínavější, temnější, děsivější, zamotanější, ale také nesmyslnější, trapnější a celkově uhozenější. Ale pořád je to dívatelný film, který když jednou zapnu, tak nemám důvod přepínat nikam jinam. Všechno drží pohromadě i díky zajímavé (občas komorní, občas bombastické) hudbě Alana Silvestriho. ()

mira007

Oproti originální svižné akční jedničce je tohle pokračování naprosto překombinované a kopírující desítky jiných filmů. ()

ArthasKarfa

I přes to, že druhé díly se většinou nepovedou, tak tohle je docela výjímka, stejní herci, stejní záporáci, vtip a dynamika. Bavíte se a bojíte se a to je důvod těhle filmů. :-) ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo