Dobyvatelé ztracené archy

• Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

Skretule

Praděda všech dobrodružných akčních filmů ke kterému mám citovou vazbu od raného dětství. Dnešní napodobeniny jako např. Mumie či Tomb Rider už jsou jen velmi fádní kopie skvělé předlohy. ()

pursuer

Klasika, které jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Nikterak herecky zmáknuté, ale vzhledem k účelovosti se jedná o klenot světové kinematografie, který se bude parodovat na věky věků. ()

RoB23

Ikona dobrodružných filmů Indiana Jones je úžasný. Harrison Ford je v životní roli prostě nezapomenutelný. Skvělá hudba. Slizští záporáci. ()

BillieJoe

Tomuhle filmu skutečně nic nechybí! Je vtipný, svižný, dobrodružný, akční, pořád se v něm něco děje a já tohle všechno hltala ve velkém. Škoda, že Křišťálová lebeňa je poslední díl, já chci víc, víííííc!!!! :( :-D Znělka je natolik chytlavá, že mám chuť si ji při každém svém sebemenším úspěchu v životě zazpívat, jen abych se cítila tak suprově svěže, hrdinsky a dokonale, jako je sám Indy ;D ()

laurence

Viděl jsem dva IJ během dvou dnů a sám se divím, jak velký rozdíl jsem mezi nimi viděl. První díl je jakýmsi způsobem nevýrazný, mdlý a nedotažený. ()

brodži

Jednoho dne jsem si řekl, že zkouknu všechny filmy v top200, co jsem neviděl. Koukám na tento film a nestačím věřit svým očím. V roce 1936 měli 4 motorové letadlo se dvěmi patry? První takové bylo H-4 a je to 6ti motorové a jen jeden kus. První takové vzniklo v roce 52. Po válce. Aspon by toohle mohli opravit aby to nebyla hloupost. Nevadí. další, co se mi nelíbilo bylo jak dělají z německých vojáků tupce. Proč neprostříleli kabinu z korby? Nebyla pancířovaná a kulky by se neodrazili. Tento film mě zklamal tím jak je nelogicky natočen v takovém duchu, že Indiana Jones je prostě nejlepší na světě a je nedotknutelný. Vše mu vyjde a ostatní jsou pitomci. Možná film má náboj, hudba ale už je nudná, je dobře zpracovaný ale já chci také vidět jak hlavní hrdina dostává nakopáno. Nikoho nezajímá, že hlavní hrdina někam přijde a všechno dostane a všechny smete. Toto je opravdu zklamání. 2* ()

Alex71

Spielberg, Lucas, Williams a Ford. Je to nebezpečná kombinace, která dokonale funguje. Tenhle film vůbec nestárne a ty dnešní rádoby dobrodužné komedie kam se na něj hrabou. Tenhle film nenechá nikoho vydechnout. ()

Trinculo

Viděl jsem jej kdysi v kině, když jsem byl malý. Skoro jsem z toho kina utekl, jak jsem se bál. Na to se nedá zapomenout, na všechny ty kouzla, proměny, tajemná místa a na tu hutnou atmosféru, která by se dala krájet. ()

@nthr4X

Indy je legenda dobrodružných filmů o tom žádná, stále je to vynikající snímek s postupem času už však méně zábavný. Lepší 3* ()

Scaevola

První a nejklasičtější. Skvělé vtípky, výborné dobrodružství a... už se mi z těch superlativů dělá nevolno. ()

pierre9

Vtipné, napínavé od začiatku do konca, s charizmatickým Fordom a záporákmi ako sa patrí. Tomu hovorím dobrodružný film. ()

rigby

Jeden z prvních opravdových dobrodružných filmů, který jsem viděl jako školák v dobách hlubokého socialismu. Je zázrakem, že se dostal do kin. Okamžitě jsem chtěl prožívat stejná dobrodružství jako jeho hlavní hrdina. Vtipné i srdcezastavující scény mě nadobro dostaly a stejně tak jsem později hltal i další pokračování. Jen ten nový dabing na novém DVD vydání nějak nevyšel a zdá se mi, že film tím hodně ztratil. ()

kreion

Treba vôbec komentár? Dokonalosť sama o sebe z čias, kedy ešte Spielberg s Lucasom vedeli točiť poctivé filmy! ()

blezg

Nerad bych tenhle film moc přecenil a přechválil... doufám, že jedna hvězda nebude tak moc nadhodnocená, abych kvůli tomu neusnul. Kromě toho, že nemám rád dobrodružné filmy typu dobrodružství pro dobrodružství a bondovky a nesmrtelné hrdiny a stupidní protivníky, co ještě mi tenhle film nabídl? Nejen archu-nejděsivější zbraň, ale i fašouny, majnkot, těším se na remake. Indyho trefí otrávený šíp poté, co se bude chtít při úprku v džungli vyšplhat na letadlo a v křečích umře. Bude to desetiminutová pecka. Za sympaťáka Harryho tedy tu jednu maršálskou hvězdu, better kill me... Tabanus bovinus hollyasswoodoo ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)